IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Ангелско Пеење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ангелско Пеење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 02:02
Originally posted by Templarius Templarius напиша:


Abe koga jas go otvoram moeto evangelie peenje sigurno ce ima veruvaj mi a i bratijata na manastirot ima nekoi posebni evangelija za peenje dusa dale....


Lele. Dan Planirash Radio "Evangelie" da Mi Pushtish ?  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Nothing Remains !!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 02:03
Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:


Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Abe koga jas go otvoram moeto evangelie peenje
sigurno ce ima veruvaj mi a i bratijata na manastirot ima nekoi posebni
evangelija za peenje dusa dale....


Lele. Dan Planirash Radio "Evangelie" da Mi Pushtish ?  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Ne
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 02:06
Originally posted by Templarius Templarius напиша:


Ne


Allah.D.S Nasip Da mi Go Storit Sho Pobrgu da dojdam.
I Nesakam Zakachki. Vaka Taka, ova Ona.
Se Ke Se Slushne Ushi Vo Ushi I Ke Se Vide Ochi Vo Ochi. намигнување
Inshallah So Pobrgu da Bide.
Nothing Remains !!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 02:07
Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:


Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Ne


Allah.D.S Nasip Da mi Go Storit Sho Pobrgu da dojdam.
I Nesakam Zakachki. Vaka Taka, ova Ona.
Se Ke Se Slushne Ushi Vo Ushi I Ke Se Vide Ochi Vo Ochi. намигнување
Inshallah So Pobrgu da Bide.


Ma problem nemas ....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 02:13
Originally posted by Templarius Templarius напиша:


Ma problem nemas ....


Vo Najjpoznatite Svetski Crkvi Ne E Kazhano Deka Ima Angelsko Peenje.
a Ne Vo "SV.Jovan.Bigorski" . Xaxaxaxa. голема%20насмевка
Nothing Remains !!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 02:14
Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:


Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Ma problem nemas ....


Vo Najjpoznatite Svetski Crkvi Ne E Kazhano Deka Ima Angelsko Peenje.
a Ne Vo "SV.Jovan.Bigorski" . Xaxaxaxa. голема%20насмевка


Hmm ce vidime...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 02:15
Abe Toa Cekam. Baraj Den Da Bide Pobrgu Pred April.
Ako sum sjojden A Ushe Ne Si Mi Ispratil Pokana.
Znachit Deka Si "Izgubil" od Mene.
Nothing Remains !!
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 06:37
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:


Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Ne mi e jasno sto ce pravis vo skopje koga
peenjeto se slucuva vo Sv.Jovan .... inaku utre sum zafaten moram da go
sredam moeto evangelie no nekoj drug den ce ti javam ce se
dogovorime....


Sigurno. Samo Da Bide Pred Krajot Na April.
Ako Pak Nema Peenje.
Togash Golem Stram, Rezil, I Golema Laga od Vasha Strana Na Forumov.


Abe koga jas go otvoram moeto evangelie peenje sigurno ce ima veruvaj mi a i bratijata na manastirot ima nekoi posebni evangelija za peenje dusa dale....


Многу бе ти се гордееш со твоето Евангелие(мислам на Евангелието по Магнум),го споменаш буквално на секоја тема. Да не се изненадиш некој да ти извади Евангелие по Калашников,па да добиеш Вознесение од кое нема враќање.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 09:39
Originally posted by tofu

Може ли Темплариус да објасниш зошто ја сметаш Македонија за лулка на христијанството?
И имам уште едно прашање, во врска со светите места. Зошто има свети места? Ако Господ ја создал Земјата, тогаш не е ли целата Земја свето место?


Makedonija e lulka na hristijanstvoto zasto za toa postojat nepobitni istoriski i arheoloski dokazi...A za svetite mesta ce ti odogvoram za prasanje i ludjeto se stvoreni od boga pa zasto togas nekoi se ruzni i hendikepirani a nekoi se ubavi.....

Темплариус, затоа што јас не сум сретнал ниту еден од тие твои непобитни историски и археолошки докази дека Македонија е лулка на христијанството, те молам наведи кои се тие! Има докази дека во Македонија имало христијанство, но дека Македонија е лулката, т.е. дека тука за прв пат се појавува христијанство, такви докази НЕМА. Ако има како што ти велиш, наведи кои се!
А околу второто прашање за светите места, ти ми одговараш дека имало убави и грди луѓе. Многу лош одговор. Па ти ги вреѓаш грдите и хендикепираните и индиректно велиш дека тие не се во милост на Господ. Демек убавите луѓе се свети, а грдите и хендикепираните се обична багра. Каква глупост! Кажи ми ти што едно место го прави свето? И не ми давај контрапрашања и глупави одговори на тие контрашрашања.
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 14:13
Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:


Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Ne mi e jasno sto ce pravis vo skopje koga
peenjeto se slucuva vo Sv.Jovan .... inaku utre sum zafaten moram da go
sredam moeto evangelie no nekoj drug den ce ti javam ce se
dogovorime....


Sigurno. Samo Da Bide Pred Krajot Na April.
Ako Pak Nema Peenje.
Togash Golem Stram, Rezil, I Golema Laga od Vasha Strana Na Forumov.


Abe koga jas go otvoram moeto evangelie peenje sigurno ce ima veruvaj mi a i bratijata na manastirot ima nekoi posebni evangelija za peenje dusa dale....


Многу бе ти се гордееш со твоето Евангелие(мислам на Евангелието по Магнум),го споменаш буквално на секоја тема. Да не се изненадиш некој да ти извади Евангелие по Калашников,па да добиеш Вознесение од кое нема враќање.



Vidi sum go studiral evangelijeto po kalasnikov mnogu povece pati no sto ti imas videno kalasnikov, i stihovi mi se citani od nego rafalno i poedinecno ama nikako da se voznesam ne znam sto ce da e sigurno citacite na toa evangelie ne znaat kako da go citaat ili pak moeto evangelie gi prezeme i voznese malku pobrgu...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 14:15
Originally posted by tofu tofu напиша:

Originally posted by tofu

Може ли Темплариус да објасниш зошто ја сметаш Македонија за лулка на христијанството?
И имам уште едно прашање, во врска со светите места. Зошто има свети места? Ако Господ ја создал Земјата, тогаш не е ли целата Земја свето место?


Makedonija e lulka na hristijanstvoto zasto za toa postojat nepobitni istoriski i arheoloski dokazi...A za svetite mesta ce ti odogvoram za prasanje i ludjeto se stvoreni od boga pa zasto togas nekoi se ruzni i hendikepirani a nekoi se ubavi.....

Темплариус, затоа што јас не сум сретнал ниту еден од тие твои непобитни историски и археолошки докази дека Македонија е лулка на христијанството, те молам наведи кои се тие! Има докази дека во Македонија имало христијанство, но дека Македонија е лулката, т.е. дека тука за прв пат се појавува христијанство, такви докази НЕМА. Ако има како што ти велиш, наведи кои се!
А околу второто прашање за светите места, ти ми одговараш дека имало убави и грди луѓе. Многу лош одговор. Па ти ги вреѓаш грдите и хендикепираните и индиректно велиш дека тие не се во милост на Господ. Демек убавите луѓе се свети, а грдите и хендикепираните се обична багра. Каква глупост! Кажи ми ти што едно место го прави свето? И не ми давај контрапрашања и глупави одговори на тие контрашрашања.


Pa vidi sega ako jas ti naveduvam ti pak ce najdes zabeleska zatoa ajde idi na internet idi vo nekoja biblioteka pobaraj ranohristijanska istorija prouci ja malku i ce vidis. Inaku jas ne gi degradiram ruznite i hendikepiranite od ubavite ludje toa ti bese dadeno kako prasanje za da se napravi paralela deka na zemjata ima mesta koi se samo mesto no gospod isto stvoril i mesta koi sto se sveti ubavi mesta barem za nas hristijanite....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 14:24
Самиот себеси се побиваш Темплариус. Затоа што не знаеш за докази дека христијанстовто настанало во Македонија, затоа не ми даваш податоци за тоа. Јас можам да се убијам од барање и нема да најдам докази дека Македонија е лулка на христијанството, едноставно затоа што тоа не е вистина! Смешно е да се тврди дека Македонија е лулка на христијанството! И ти велам повели наведи барем еден доказ (не ти барам повеќе) дека е така.
Велиш дека Господ створил убави свети места за христијаните. За тебе убаво = свето? Ајде те молам дефинирај што е убаво, а што е свето.
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 14:38
Templarius - poleka malku, preminuvate vo diskusija shto ne mi se dopagja!
Shumadinche - nema nishto da chuesh bez vera... kako shto jas se nerviram od peenjeto na odzhite, namesto da mi e milozvuchen nivniot glas, zatoa shto nemam vera vo toa shto go peat...

Tofu - samo dokazha deka nikogash ne si ja prochital Biblijata, shto vikashe EvAngelos - ni sodrzhinata ne ja imash prochitano...
Ako ja imashe prochitano - kje ja znaeshe prikaznata za Lidija Makedonkata, i kje znaeshe deka prviot neevrein koj go primil Hristijanstvoto i koj izgradil crkva vo taa chest bila tokmu taa. Se smeta deka crkvata se naogja vo blizina na deneshno Bogdanci, ima samo ostatoci od temelite.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 14:45
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:


Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Ne mi e jasno sto ce pravis vo skopje koga
peenjeto se slucuva vo Sv.Jovan .... inaku utre sum zafaten moram da go
sredam moeto evangelie no nekoj drug den ce ti javam ce se
dogovorime....


Sigurno. Samo Da Bide Pred Krajot Na April.
Ako Pak Nema Peenje.
Togash Golem Stram, Rezil, I Golema Laga od Vasha Strana Na Forumov.


Abe koga jas go otvoram moeto evangelie peenje sigurno ce ima veruvaj mi a i bratijata na manastirot ima nekoi posebni evangelija za peenje dusa dale....


Многу бе ти се гордееш со твоето Евангелие(мислам на Евангелието по Магнум),го споменаш буквално на секоја тема. Да не се изненадиш некој да ти извади Евангелие по Калашников,па да добиеш Вознесение од кое нема враќање.



Vidi sum go studiral evangelijeto po kalasnikov mnogu povece pati no sto ti imas videno kalasnikov, i stihovi mi se citani od nego rafalno i poedinecno ama nikako da se voznesam ne znam sto ce da e sigurno citacite na toa evangelie ne znaat kako da go citaat ili pak moeto evangelie gi prezeme i voznese malku pobrgu...


Човеку,ти не си нормален.Ти си за на психијатар.Цело време брмчиш овде со "твоето евангелие по Магнум",и застрашуваш ко да си некој револвераш од Вестерн филмовите.Да ти кажам вака:

ОНОЈ ШТО ПОСЕГНУВА ПО к*рШУМ,ОД к*рШУМ ЌЕ ПОГИНЕ
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.