IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Присуство на таткото на породуање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Присуство на таткото на породуање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
strawberry Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај strawberry Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 03:52
Мојот сопруг беше на породувањето на второто дете...ме држеше за рака цело време...и многу ми помогна...знаете ли како е кога имаш кого да стиснеш и да ја поделиш болката...иако јас малку се размазив дека имав на кого да му се пожалам па докторката ќе го избркаше надвор...сега може, ако сака родилката, да присуствува и сопругот на породувањето,ама ретко кого прашуваат и не им кажуваат дека тоа и не е некоја привилегија...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 09:13
јас сепак не би сакала да биде со мене.....што има тој мојата мака да ја гледа и да ја чуствува..кај јас се мачам па уште тој да се плаши.знам во брак дека се треба да се дели, но кога станува збор за болка сепак не би сакала на личноста која би ја сакала вистински да му нанесам барем не со ваков начин кој може да се избегне. а па ако е некој ептен онака мож и ке ми се онесвести.голема%20насмевка

Изменето од blueprayer - 10.Март.2008 во 09:14
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 17:23
Za da se custvuvas dobro prvo treba de ati bide losho!!!
Taka e i so poroduvanjeto :seta bolka isceznuva i se zaborava koga ke go vidis i ke go dopres bebeto!!!
Barem taka se izjasnile 99%id majkite!
car's freack
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 17:29
јасно. ама додека да излезе? голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 21:55
Na koj ke mu karam majce , shajce i pleme ??
Normalno ke e tuka kako podrska i posle da spodelime radost i da go ostavime losoto zad nas
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 22:17
SAMO DOKOLKU ON SAKA..ILI DOKOLKU ZENATA INSISTIRA..PA I TOGAS,NE ZNACI DEKA MORA DA BIDE PO NEJZINO..TOA E GOLEM STRES ZA NEKOI LUGE..DA SE RAZBEREME
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 22:41

јас сум за присуство на таткото

нека се испоти и тој малку!!!!!!!

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 22:56
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јас сум за присуство на таткото


нека се испоти и тој малку!!!!!!!



hmmm... ne e do potenjeto... barem kaj mene ne bese taka... podrskata, da znaes deka nekoj e tuka... i vo slucaj da treba nesto da se odlucit (kako kaj mene/nas) moze zaedno da se odlucit...
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 12:11
................ne fala...............kaj ja se macam uste i on da dozivuva stresovi...............ne ne taa gletka ne e za pred maz.......verujte..posle ke nema da saka da upraznjava sex so sopstvenata zena............... 
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 08:36
..posle ke nema da saka da upraznjava sex so sopstvenata zena............... [/QUOTE]

AKO TAKA MISLIS: KAKO TOA GINIKOLOZITE IMAAT DECA!!!
car's freack
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 17:55
jas sakam da bide mojot soprug do mene koga ke se poroduvam...............sakam da me podrzuva,pa neli toa dete e zaednicko mislam i dvajcata snosime odgovornost i sme vlozile ljubov za da go stvorime................a i sepak sakam da vidi nis kakva maka nie zenite pominuvame za da go doneseme toa sovrsenstvo na svet,a ne da ceka vo nekoja kafana telefonski povik i da se frli na opivanje..........
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 19:05
Zoshto prisustvoto na tatkoto na poroduvanjeto go gledate
kako nachin da se "OSVETITE"za bolkata koja ja prezivuvate??
Zoshto mislite deka treba da mu e ...kao..zal??
Vas vi e zal shto radjate i shto ke rodite plod na ljubovta??
Ili...zoshto sakate da se istoveti so vas(neka se ispoti malku).....??
Ako bi mozel da radja namesto vas...mislite deka toa ne bi go napravil???
DA,jas definitivno sum ZA prisastvo...nishto podragoceno nema od
toa da dvajcata roditeli zaedno,za prv pat go gushnat svoeto najmilo,
svojata tvorba....



Изменето од mamma - 18.Март.2008 во 19:21

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 23:36
Originally posted by apce apce напиша:

podobro da si sedi nadvor, oti ako e vnatre ke mu ja pominam cela familija do sesto kolenoголема%20насмевка
slatko me nasmeaгазење%20од%20смеење
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 03:11
naj jak komentar do sega........
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.