IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Албанците заштитени со закон!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Албанците заштитени со закон!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 45>
Автор
Порака
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 15:02
газење%20од%20смеење
 
 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 15:45
paaa,...stvarno se retki zverki,...a,shto e retko ,...toa i se ,...zashtituva!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 16:33
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Neka mi odgovori nekoj po koja matematika, na site vojni zlostornici od poranesna Jugoslavija im se sudi, se sudi i na Ljube Boskovski, a gospodata kako nekoja posebna vrsta treba da bidat isklucok?
Neznam ama navistina za se se isklucok.
Taka i za Kosovo kazaa, ovaa ne e praksa da se zima tuga teritorija ama Kosovo e isklucok ,sega pak se isklucok, planot na Ahtisari go prekrsuvaat i pak pravat isklucok.

Pa gospoda navistina im zaviduvam, koga imat vakov imunitet.



Немаат не се вакцинирани.......... но....., извини сепак идиотизмот не е болест. Тоа е фабрички дефект.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:07
pa sto gubite vrem so ovie temi
 
pa ne znaete deka postoj amnestija za site of 2001
 
se znae koj e kriv a koj ne e
 
tie sto trebat se na tvoi mesta tie sto ne se free
 
 
cao  
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:11
Jas kolku sto znam Amnestijata e za one sto se borele, a ne onie koi vresele povreda na covekovite prava.
Znaci ako si se borel e OK megutoa za voeno zlostorstvo se odgovara, toa e sekade vo svetot taka.
Neka me popravi nekoj sto navistina e dobro upaten vo ovaa tema ako jas loso ja intepretiram Amnestijata.
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:19
 
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Jas kolku sto znam Amnestijata e za one sto se borele, a ne onie koi vresele povreda na covekovite prava.
Znaci ako si se borel e OK megutoa za voeno zlostorstvo se odgovara, toa e sekade vo svetot taka.
Neka me popravi nekoj sto navistina e dobro upaten vo ovaa tema ako jas loso ja intepretiram Amnestijata.
 
dobro znci sekoj koj ne se boril i ja koj pravel zlostorstva i ja vrsele povredata na covekovi prava za toa se soglasuvam
 
postojat i kaj Nas tie no ako odime spoerd ovoj Zakon treba site bojnici na MAK da bidat uapseni 
za ona postojat 4 slucaja za voda za tie 4 lica vo mavrovo sto mi e zal i za niv zs bile nevini
 
no Makedonskite Braniteli kako sto gi vikate 
ne dozvoluvale da vleze ni VODA NI LEP vo kriznite regioni
pucale vo Deca zeni
masakrirat deca i stari luge 
 
mislam deka tie vo HAK se pred nas i znaat mnogu podobro od nas
 
kogo da go osudat a kogo ne 
 
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:24
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

 
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Jas kolku sto znam Amnestijata e za one sto se borele, a ne onie koi vresele povreda na covekovite prava.
Znaci ako si se borel e OK megutoa za voeno zlostorstvo se odgovara, toa e sekade vo svetot taka.
Neka me popravi nekoj sto navistina e dobro upaten vo ovaa tema ako jas loso ja intepretiram Amnestijata.
 
dobro znci sekoj koj ne se boril i ja koj pravel zlostorstva i ja vrsele povredata na covekovi prava za toa se soglasuvam
 
postojat i kaj Nas tie no ako odime spoerd ovoj Zakon treba site bojnici na MAK da bidat uapseni 
za ona postojat 4 slucaja za voda za tie 4 lica vo mavrovo sto mi e zal i za niv zs bile nevini
 
no Makedonskite Braniteli kako sto gi vikate 
ne dozvoluvale da vleze ni VODA NI LEP vo kriznite regioni
pucale vo Deca zeni
masakrirat deca i stari luge 
 
mislam deka tie vo HAK se pred nas i znaat mnogu podobro od nas
 
kogo da go osudat a kogo ne 
 




Еј....... љоч.................земи го уставот и научи дека нема категорија бранители.........има БОРЦИ, и се бореле против терористите од увоз- надвор, исти онакви како али ахмети.
Не кажувај прикзни. Тие чувај ги за децата.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:26
OD kade nadvor od Tetovo Kicevo Kumanovo ??
 
postoi nekakva granica ili nesto ja ne gledam


Изменето од Red`Black - 29.Февруари.2008 во 18:27
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:26
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

 
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Jas kolku sto znam Amnestijata e za one sto se borele, a ne onie koi vresele povreda na covekovite prava.
Znaci ako si se borel e OK megutoa za voeno zlostorstvo se odgovara, toa e sekade vo svetot taka.
Neka me popravi nekoj sto navistina e dobro upaten vo ovaa tema ako jas loso ja intepretiram Amnestijata.
 
dobro znci sekoj koj ne se boril i ja koj pravel zlostorstva i ja vrsele povredata na covekovi prava za toa se soglasuvam
 
postojat i kaj Nas tie no ako odime spoerd ovoj Zakon treba site bojnici na MAK da bidat uapseni 
za ona postojat 4 slucaja za voda za tie 4 lica vo mavrovo sto mi e zal i za niv zs bile nevini
 
no Makedonskite Braniteli kako sto gi vikate 
ne dozvoluvale da vleze ni VODA NI LEP vo kriznite regioni
pucale vo Deca zeni
masakrirat deca i stari luge 
 
mislam deka tie vo HAK se pred nas i znaat mnogu podobro od nas
 
kogo da go osudat a kogo ne 
 
 
 
 
od kaj izleze ovoj tumac na zakoni i covekovi prava ?
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:27
Pa nie ovde zboruvame za slucai sto bile vo Hag, a za takvi masakri ti sto zboruvas jas ne sum slusnal a ne slusnale ni tie vo hag, po se izgleda za toa samo ti znaes.
Vo sekoj slucaj sekoj sto pravel masakri na nevino naselenie treba da odgovara bez razlika dali e Makedonec ili Albanec.
A onoj sto se borel kako obicen vojnik i gi pocituval voenite kodeksi e amnestiran so zakon i tuka nema poveke muabet.
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:30
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Pa nie ovde zboruvame za slucai sto bile vo Hag, a za takvi masakri ti sto zboruvas jas ne sum slusnal a ne slusnale ni tie vo hag, po se izgleda za toa samo ti znaes.
Vo sekoj slucaj sekoj sto pravel masakri na nevino naselenie treba da odgovara bez razlika dali e Makedonec ili Albanec.
A onoj sto se borel kako obicen vojnik i gi pocituval voenite kodeksi e amnestiran so zakon i tuka nema poveke muabet.
 
A ne znaes zs tarcullovski i toj bivsiot minister se vo hak za da se sretnat so karla del ponte ili za masakrite so nevini luge vo LUBOTEN NIKOGAS NE POSTOILE BORCI NA ONA
 
a tamu imase povece od 20 lica ubieni masakrirani tepani od negova strana zato sega ke odgovara se
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:35
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Pa nie ovde zboruvame za slucai sto bile vo Hag, a za takvi masakri ti sto zboruvas jas ne sum slusnal a ne slusnale ni tie vo hag, po se izgleda za toa samo ti znaes.
Vo sekoj slucaj sekoj sto pravel masakri na nevino naselenie treba da odgovara bez razlika dali e Makedonec ili Albanec.
A onoj sto se borel kako obicen vojnik i gi pocituval voenite kodeksi e amnestiran so zakon i tuka nema poveke muabet.
 
A ne znaes zs tarcullovski i toj bivsiot minister se vo hak za da se sretnat so karla del ponte ili za masakrite so nevini luge vo LUBOTEN NIKOGAS NE POSTOILE BORCI NA ONA
 
a tamu imase povece od 20 lica ubieni masakrirani tepani od negova strana zato sega ke odgovara se



Значи ти си тој кој го направи злосторот?
Ова е добро што самиот признававаш, и мора твоево признание под хитно да иде у Хаг.
Мора да се направи рокада.
Незнаеш само колку ми помогна во здачата.
Благодарм.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:36
Bea 7 Pakistanci i ne preuvelicuvaj, a dali bil kriv neznam ,zatoa mu se sudi.
Golema nepravda e sto na Ljube mu se sudi ,a sega za vratenite slucai od Hag na koi treba vo Makedonija da im se sudi ,se bara amnestija i se zakanuvaat so vojni ,podelbi i ne ti znam sto.
Kazi mi dali toa spored tebe e vo red ili mislis deka i za ovie slucaii treba da ima ist arsin kako za site ostanati.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 21:10
[QUOTE=Red`Black] pa sto gubite vrem so ovie temi
 

pa ne znaete deka postoj amnestija za site of 2001



Mozebi postoi anmestija......no ne za site zlostorstva, ne....no amnezija sigurno ne postoi....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 45>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.