IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Легендарни места за "искачање"
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Легендарни места за "искачање"

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 23:55

А! Ги заборавив концертите у МКЦ - особено: EKV и Psihomodo!






Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 00:22
Originally posted by zagor zagor напиша:

...ИИИИ,КАКО ВЧЕРА ДА БЕШЕ,А ТОА НЕ ТАКА ОДДАМНА...HERMES,MOSKVA,BOSNA...BONI IANI,OGNISTE ....ИХ!!!-децениски се поделени...

Disko Turist...Panorama,Taverna,Piramida,Kaj Bubi-Kamel......
Da...i "Pred Vanila" dragi moi...nezavisno za koe vreme se zboruva
sekoj vo svoe vreme imal svoi mesta.
Koga ke se setam deka pred taa "Vanila"nemozeshe igla da se frli od
tolku narod,me chudi kade se deneshnive mladi?Rashtrkani po dvajca-trojca(jakoto drushtvo)na milion mali mesta po gradov....ili chuchat pred fontana vo park so plastichni shishinja pivo.
Zagor,....sega se izdadeнамигнувањенамигнување


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 00:27
...НЕ МОЖАМ ПОВЕЌЕ ДА ИЗДРЖАМ..ЌЕ ПУКНАМ... ..А ШТО OВИЕ ДРУГИВЕ(ПРВИТЕ ТРИ)НЕ ГИ ЗНАЕШ...А?

Изменето од zagor - 27.Февруари.2008 во 00:29
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 00:45
Hermes...ili Kermes???
Moskva...neshto mi se matka niz glava,ama ne mi teknuva
za Bosna poim nemam...daj potseti me...
A shto da puknesh?????Da ne odevme zaedno na mestava nie ...a??zagor??



Изменето од mamma - 27.Февруари.2008 во 01:32

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 00:50
..... !!!..... (за тоа..кермес-хермес...не се сечам,не беше вчеееера...)
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 01:02
Zagor,....aj kazi mi be...
glej kako ti se smeshkam


Изменето од mamma - 27.Февруари.2008 во 01:05

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 01:15
НЕМАВ ШАНСА..!ТИ БЕШЕ И ОСТАНА ЕДНА И ЕДИНСТВЕНА!!!СЕ СЕЧАШ..?А ЈАС,ЗНАЕШ..ДРУГИТЕ ШТО ЌЕ МИ ОСТАВЕА..ТОА!ЕБИ МУ МАЈКАТА..ТАКВИ БЕА ВРЕМИЊАТА,СЕГА ГЛАВА НЕ МОЖЕ ЧОВЕК ДА ДИГНЕ...!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 12:25
Може јас да продолжам со "Hard-Rock (стариот)", "МУСАНДРА", "La Garage", "Lady Blue", "63-ka", "Амбасадор", "Falco", "MCM" ...итн. ај може ќе ми текне уште на некоенамигнувањеголема%20насмевка
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 12:28
Moze ..Drlja,ama ti si od nekoe drugo vreme...koe i jas malku go "fativ"
ama...samo malku....joj,...тага


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 12:28
Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Може јас да продолжам со "Hard-Rock (стариот)", "МУСАНДРА", "La Garage", "Lady Blue", "63-ka", "Амбасадор", "Falco", "MCM" ...итн. ај може ќе ми текне уште на некоенамигнувањеголема%20насмевка
ех овие и ја ги знам голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка а дали ти го памтиш 1001 кај нас некаде што беше? намигнувањеголема%20насмевка штета што не сум била на времето коа бил Кермесмечтаење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 12:40
Originally posted by mamma mamma напиша:

Moze ..Drlja,ama ti si od nekoe drugo vreme...koe i jas malku go "fativ"
ama...samo malku....joj,...тага

 
 
...............НЕ ТАГУВАЈ,НЕ Е ДОЦНА.............САМО ПОБРЗАЈ ,ВРЕМЕТО БРЗО МИНУВА!!!изненадување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 19:38

Баш ми е мило што темава побуди убави стари спомени, а не служи само за набројување на старите места.
Па еве затоа јас пак ќе се навратам на свирките у Чаршија! Мислам дека беа многу подобри од денешниве. Не само дека тоа ми е веќе некако изживеано, туку навистина тогаш постоеше некоја поинаква атмосфера. Haters беа каде-каде подобри од "денешниве" да речеме Day Off.
Ќе ги спомнам уште и Аркус кај денешна Швицарска амбасада и Holywood у Трговачки!








Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 20:09
[QUOTE=james dean]
Баш ми е мило што темава побуди убави стари спомени, а не служи само за набројување на старите места.
Па еве затоа јас пак ќе се навратам на свирките у Чаршија! Мислам дека беа многу подобри од денешниве. Не само дека тоа ми е веќе некако изживеано, туку навистина тогаш постоеше некоја поинаква атмосфера. Haters беа каде-каде подобри од "денешниве" да речеме Day Off.
Ќе ги спомнам уште и Аркус кај денешна Швицарска амбасада и Holywood у Трговачки!

Eeeejjj дааа,Holywood-бевме 2-3 пати ама после едно непријатно искуство со тогашните славни Унпрофорци не стапнавме веќе таму

А не зезај за Деј оф-тогашните нивни свирки у Лејди Блу беа ... Бев сега пред некое време во поранешен Мејк ап-сегашен Мама’с на нивна свирка ама хије исто
ноу,ноу.
А журките на Дуле и Коки у Сити?
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 20:31
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

А не зезај за Деј оф-тогашните нивни свирки у Лејди Блу беа ... Бев сега пред некое време во поранешен Мејк ап-сегашен Мама’с на нивна свирка ама хије исто
ноу,ноу.
А журките на Дуле и Коки у Сити?


Еј не ми кажувај за Day Off жити се! Крле (или бурекџијата - како што го викам јас), уште не ги научил тектовите од песнине бе еј Срамота бе сто год. свират, зема по 100 еура од вечер, тоа му е главна работа и уште си тропа. Па ја криви тоа устата, божем англиски акценат (или амерички, незнам). Ич не ми се свиѓаат, ама што да праам. Добрите групи се распаднаа, па идам и јас понекогаш у Mamas!


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.