IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - BREAKING NEWS......!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

BREAKING NEWS......!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 72737475>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 4,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:36
Ако е ова вистина уште колку земји тогаш ќе фали да не признаат за да можеме на Грција да и кажеме конечно

f**k OFF ?
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:35
Originally posted by OUST OUST напиша:

На последните вести на Сител најавија дека од високи владини извори дознале дека, некоја земја членка на ЕУ деновиве ќе ја признае Македонија под уставното име. Со оглед на фактот дека Сител е блиска до актуелната влада информацијата не ја сметам за шпекулација! Ме интересира што мислите која ќе биде земјата што ќе не признае баш во овие многу значајни моменти под уставното име
 
Ако ти е ова некој нов квиз овде..веднаш дај ги пропозициите..но и наградите..доколку некој нешто во меѓувреме и погоди..нели?
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:30
Џабе...
Освен тоа они се ОБВРЗАНИ на демаркација(косоварите)....треба да го следат планот на Ахтисари...и ние сме обврзани ама ние веќе од порано имаме правено демаркација на таа граница со Србија(ги имаме документите и ако се случи нешто...можеме и тие да ги искористиме.......во наша корист)

Они ги немаат нивните се во Белград

Изменето од Vladimir88 - 12.Март.2008 во 00:31
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:27
Originally posted by xxll xxll напиша:

Разговорите за одбележувањето на границата меѓу Косово и Македонија треба да започнат откако официјално Скопје ќе ја признае ново прогласената држава.

Ова го порача командантот на мултинационална бригада Исток во составот на КФОР, американскиот генерал Џон Даворен.

Одбележување на границата меѓу Косово и Македонија, според американскиот генерал е прашање што треба да се решава на високо ниво. Mора Македонија да ја признае независноста на Косово ако не го стори тоа владата ,тогаш односите со САД ке се влошува и тешки последници ке носи на цела Македонија.

„Сметам дека многу брзо ќе запознат разговорите меѓу двете земји за да се одбележи граничната линија и за да се надминат недоразбирањата создадени во овој дел од Косово“, рече командантот на мултинационална бригада Исток, пренесуваат албанските медиуми.

Бригадата Исток, која што е под американска команда, контролира дел од источно Косово и од границата кон Македонија.  Макфакс 11.03.2008 13:50

 
Космет не е членка на ООН..и ние немаме со нив ништо што треба без одлука на ООН да правиме..
Така да ..овој сигурно ја згрешил „говорницата„..помислил дека е во приштина некаде...
збунетост
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:27
На последните вести на Сител најавија дека од високи владини извори дознале дека, некоја земја членка на ЕУ деновиве ќе ја признае Македонија под уставното име. Со оглед на фактот дека Сител е блиска до актуелната влада информацијата не ја сметам за шпекулација! Ме интересира што мислите која ќе биде земјата што ќе не признае баш во овие многу значајни моменти под уставното име
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:15

Разговорите за одбележувањето на границата меѓу Косово и Македонија треба да започнат откако официјално Скопје ќе ја признае ново прогласената држава.

Ова го порача командантот на мултинационална бригада Исток во составот на КФОР, американскиот генерал Џон Даворен.

Одбележување на границата меѓу Косово и Македонија, според американскиот генерал е прашање што треба да се решава на високо ниво. Mора Македонија да ја признае независноста на Косово ако не го стори тоа владата ,тогаш односите со САД ке се влошува и тешки последници ке носи на цела Македонија.

„Сметам дека многу брзо ќе запознат разговорите меѓу двете земји за да се одбележи граничната линија и за да се надминат недоразбирањата создадени во овој дел од Косово“, рече командантот на мултинационална бригада Исток, пренесуваат албанските медиуми.

Бригадата Исток, која што е под американска команда, контролира дел од источно Косово и од границата кон Македонија.  Макфакс 11.03.2008 13:50



Изменето од xxll - 12.Март.2008 во 02:36
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 14:25
Od Putin se moze da se ocekuva, covekt e zver.
Кон врв
ZlatniLiljan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZlatniLiljan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 14:19
Da i jas slusnav deka ce si ja vratat rusite Aljaska nazad, a isto slusnav deka Baltickite zemji, Polska i CehoSlovacka ce izlezat na Referendum na 30 Februar za odkazuvanje od EU i priklucuvanje kon Ruskata Federacijaгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Islam es Para Todas’’ (“Islam je za svakoga")
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 11:20
Ќе ја земат Русите Алјаска - малку задутре...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 22:17
Originally posted by brza brza напиша:

  da be,...gluposti,....i posle koga ke vi dojde,....da ja branite vie amerika,...zatoa shto najverojatno i nema da bide pogolema od kosovo,....тага



Brza nikogas ne gresi .... eden den Amerika bice manja i od zrna maka...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 21:17
  shto ne mu e jasno na onoj bogomoljecon nad tebe?,.....koj znae!збунетост

Изменето од brza - 26.Февруари.2008 во 00:08
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 21:05
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by brza

Alaska( golemata zemja,,spored aleutite),…edna od 50-te sojuzni drzavi na  usa,….dokaz, deka krajnata glupost, ne e exkluzivno pravo na naselenieto od ovdeshnive prostori,…pri krajot na 19 vek,…”glupavite” (neli,…za pogolem del od ovdeshnive “pametni”),  amerikanci,… kupile okolu dva milioni km2 !!,…zamrznata zemja ,bogata so nafta i najrazni minerali,..samo za 7 – 8 milioni !!dolari,…samo dvaesetina godini pred,…isto taka od “bistrite” rusi,…realizacijata”,… na najgo lemata utka na dvaesetiot vek,….socojalizmot.......



Vladimir visarionovich putin,........... ,.............najverojatno ke bara od amerikancite da i ja vratat na rusija,... aljaska,........spremen e duri i da im gi vrati 8-te milioni(ustvari samo 5,zatoa shto $ ne bil  vekje kako shto bil),...kutrite amerikanci,...sega se vo panika,...shto ako i site indijanci posakaat da im  go vratat toa shto im go zele,...za mexico i ne stanuva zbor,...odamna go sakaat novo-to,...da bide pak nivno ,...,..na kraj ke ispadne deka amerika ke bide pomala i od srbija,....тагатага



голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаbrza ti na sto si se otkacil pa si zbesnal protiv USA...bravos daj i nie da probameголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
CROATIA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CROATIA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 20:34
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by brzaVladimir visarionovich putin,........... ,.........
....najverojatno ke bara od amerikancite da i ja vratat na rusija,... aljaska,........spremen e duri i da im gi vrati 8-te milioni(ustvari samo 5,zatoa shto $ ne bil  vekje kako shto bil),...kutrite amerikanci,...sega se vo panika,...shto ako i site indijanci posakaat da im  go vratat toa shto im go zele,...za mexico i ne stanuva zbor,...odamna go sakaat novo-to,...da bide pak nivno ,...,..na kraj ke ispadne deka amerika ke bide pomala i od srbija,....тагатага



ima i takvi koi pravat bajram so sebe, boze sacuvaj ne od vakvi tipovi.

Изменето од moira - 25.Февруари.2008 во 20:38
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 18:15
  da be,...gluposti,....i posle koga ke vi dojde,....da ja branite vie amerika,...zatoa shto najverojatno i nema da bide pogolema od kosovo,....тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 72737475>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.