IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Микрофон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Микрофон

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
cesarica83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cesarica83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Микрофон
    Испратена: 12.Февруари.2008 во 23:32
Ve molam ako mozite da mi pomognete
imam eden problem so microfono,nemozam da go koristam pri razgovori na skype msn itn, ne javuva nikakov zvuk ,vo control panel vo sound and audio devices e podeseno se kako sto treba,probav so test hardwere ne mi javuva nikakov zvuk, probav so drugi microfoni ama problemot ne e vo mic,microfonite rabotat vo drug kompjuter a vo mojot ne,ovaj problem go imam odkako mi go preinstaliraja i mi go formatiraja kompjuterot
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 00:50
Најди си оргинални драјвери за аудио контролерот и се ќе биде ОК!
Кон врв
cesarica83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cesarica83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 19:48
pa nemam originalni driveri za kompjuterot ,go zedov na staro 1 mesec e koristen ama ne mi dadoa cd so driveri,imas nekoj drug predlog ?
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 19:51
najprvin treba da znaes koja sound karticka imas pa potoa ce baras driveri za istata
Кон врв
cesarica83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cesarica83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 22:30
a kaj mozam da go vidam toa
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 00:14
Download-iraj nekoj program za prepoznavanje na hardver kako Evrerest ili Sisoft Sadra, ili pobaraj gi na nekoi CD-inja od spisanija kako ENTER ili lsicni.
Taka ke doznaes sto audio kartica imas, pa ke si simnes drajver!

P.S. Ubava slika!



Изменето од којсумјас - 14.Февруари.2008 во 00:16
Кон врв
cesarica83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cesarica83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 00:20
fala, simnav aida za ime na maticna ploca mi pisuva nepoznato a za it na plocata pisuva broj ,a zvucnata karta mi e integrirana
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 12:09
ce simnes driveri za plocata ... problem
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 00:20
Ако е интегрирана, 90% денес се интегрирани, ПОбарај убаво низ информациите што ги даваат програмите што ти ги препорачав и ѓе најдеш што ти треба. Ако не, остави го Windows-от сам нека побара драјвери на Интернет!
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 14:51
Може ли да знаеме кој Оперативев Систем користиш?
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.