IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Златна Бубамара на популарноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Златна Бубамара на популарноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 12:16
После Арапската пролет – доаѓа Македонскиот февруари
 
Некој викаат - Молчењето е злато , Други викаат - Стравот лозјето го чува, Ние викаме – СМЕЕЊЕТО ГО ПРОДОЛЖУВА ЖИВОТОТ...
 

 
 

Аги, Паши, Бегови, Јаничари и Ептен зулум музичари, најавувајќи го величествениот ден, денот на успехот и слободарскиот дух - вака звучи најавата за овогодинешното, 15 јубилејно издание на Златна бубамара на популарноста кое ќе се оддржи на 23 февруари. Како и секоја година популарната манифестација во свој стил во рекламниот спот на Златна бубамара  ги објавува слоганите со кој го поддига духот пред големата забава, оваа година ни подаруваат оптимизам и неколку народни мудрости - па рекламата продолжува со:
Некој викаат - Молчењето е злато ,
Други викаат - Стравот лозјето го чува,
Ние викаме – СМЕЕЊЕТО ГО ПРОДОЛЖУВА ЖИВОТОТ...


Затоа, Осмели се, Охрабри се, Не плаши се – излези и насмевни се, со најпопуларните личности од Македонија и Балканот. После Арапската пролет – доаѓа Македонскиот февруари.

Според организаторот кој го чува сценариото како најголема тајна и се подготвува во последните 3 месеци, сигурно ќе бидеме сведоци на уште едно неповторливо, овојпат јубилејно издание на манифестацијата која се памти и раскажува со години. Билетите ќе бидат пуштени во среда во 14 часот на билетарата во Универзална сала во Југотон преку MK TICKETS.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2012 во 16:40
изгледа ќе биде вечер на султани и аги
едвај чекам...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 09:11
Оваа манифестација подобра ми беше кога ја водеше Тони Михајловски, но и Сашко Коцев не е лош ... да (единствени светли точки) среќа
 
Инаку, освен добрите штосеви што ги кажува водителот, смешно ми е и кога ги гледам присутните во Универзална сала како в а ж н о седат, демек оскар очекуваат да добијат, сите до еден VIPма ајде (повеќето од нив првпат ги гледам, или пак се популарни, а јас не сум во тек, мора до мене да е не знам)... Бред Пит, Мадона, Џорџ Клуни... плачење
 
ПС: Постојат категории фЛизер, пчелар и таслачар на годината??? збунетост
 
ППС: Мора ли секоја година кога ќе се додели награда некому да оди во позадина музиката од филмот РОКИ .?... глупчо
 
ЕДИТ (пјаф): Едвај чекам да ја гледам... ќе ја даваат на ТВ накнадно? збунетостголема насмевка


Изменето од LiDivio - 20.Февруари.2012 во 09:16
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 18:47
да во сабота на канал 5 ама незнам од колку саат
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 22:07
Да, ќе ја емитуваат во сабота во 20:15 на канал 5.
Последниве 2-3 години немам гледано бубамара, се надевам оваа година нема да заборавам да ја изгледам.хи, хи...
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 00:49
Најромантичниот момент на Бубамарата-Сашко Коцев ја запроси девојкатаголема насмевка

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 01:21
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Најромантичниот момент на Бубамарата-Сашко Коцев ја запроси девојкатаголема насмевка



прекрасно изведено...убавини
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 15:11
И Сашко Коцев не е повеќе ерген...сигурно многу девојки се разочарани.смеење
Инаку ништо посебно не ми е запросувањево, веќе видено, мразам такви и слични лигавења во јавност.плазење
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 19:01
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

И Сашко Коцев не е повеќе ерген...сигурно многу девојки се разочарани.смеење
Инаку ништо посебно не ми е запросувањево, веќе видено, мразам такви и слични лигавења во јавност.плазење
 
Па да... тој новинарот на Сител веќе ја запроси јавно девојката... не е интересно повеќе, помина возот... голема насмевка
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 21:44
Не ја разбирам потребата од егзибиционизам на поединци, еден крајно интимен момент како запросувањето на идната сопруга да се прави пред стотици илјади луѓе.

Нели ќе беше подобро, да ја изведеше некаде на вечера, да ја праша тоа што треба да ја праша, и после  да ги известат родителите и најблиските.






 
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2012 во 00:12
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2012 во 01:01
Златна бубамара...вечера репризата ја изгледав со апетит,честитки за Сашко,одамна не сум се смеела вака(не за запросувањето,да не се разбереме погрешно, иако и тој дел беше добар) 
Се подобар и подобар е,уживав навистинаголема насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2012 во 02:14
абе батали запросувањето, запази ја масивната доза на ремет од негова страна газење од смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2012 во 09:25

Ја гледав од пола (после фудбалотплазење), имаше добри штосеви, на Сашко му добар му беше оној со барокната фасада (оперско пеење) газење од смеење, и на Кили оној ,,еден човек ми дојде пред врата со кесиче од Бицијани и ми вика еве и ти да заличиш на човек,,.... смеење

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.