IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - 2012
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

2012

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 21>
Автор
Порака Обратен редослед
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: 2012
    Испратена: 21.Август.2011 во 14:50
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Ne, ja ce preziveam kako domasno galenice...Vikni me doma cel den ce te galam...плазењеплазењеплазење...A ti drzi se do t-mobile i uzivaj...намигнување

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2011 во 22:01
Ne, ja ce preziveam kako domasno galenice...Vikni me doma cel den ce te galam...плазењеплазењеплазење...A ti drzi se do t-mobile i uzivaj...намигнување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2011 во 17:52
Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by vanesa vanesa напиша:


kako da ja prezhiveeme 2012

T-mobile kje ne izvesti koga kje se vkluchat vibraciite(ako ne se vekje vklucheni),pa piknete si go v gas i uzhivajte.
Neka fala, ti pikni si go i uzivaj...Nie ce preziveeme i bez dopolnitelni stimulacii...намигнување

Da nie kje prezhiveeme
Se nadevam i ti ama ne kako kukjno ljubimche.

Изменето од vanesa - 20.Август.2011 во 17:53
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2011 во 17:25
Originally posted by vanesa vanesa напиша:


kako da ja prezhiveeme 2012

T-mobile kje ne izvesti koga kje se vkluchat vibraciite(ako ne se vekje vklucheni),pa piknete si go v gas i uzhivajte.



Neka fala, ti pikni si go i uzivaj...Nie ce preziveeme i bez dopolnitelni stimulacii...намигнување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2011 во 14:42
ok, bez gajle
toa kje bide mal pridones od moja strana za opstanok na choveshtvoto
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2011 во 14:16
@vanesa не знам дали да те послушам или не ама ако ти така велиш ондак ок, само да ми пратеше една картица од т-мобајл по пошта?
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2011 во 10:48

kako da ja prezhiveeme 2012

T-mobile kje ne izvesti koga kje se vkluchat vibraciite(ako ne se vekje vklucheni),pa piknete si go v gas i uzhivajte.
Кон врв
atan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај atan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2011 во 05:18
вториот линк за 2012
првиот за разликата на зодијакот
http://asvedic.com/zodijak
http://asvedic.com/node/18
астрологија2012
разлика на зодијакот
            

Изменето од atan - 18.Август.2011 во 05:20
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2011 во 22:45
Дајте линкови,референци, да читаме луѓе :)
Меси, сподели ги изворите со нас ...
Да се подготвиме намигнување

Еве мене на меил ми стигна нешто од господин Мастер Константин Кајшаров голема%20насмевка ај да споделам со вас намигнување

http://theholywhisper.com/images/Poraka_Master_Konstanti_MAK.pdf


Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2011 во 17:32

Jas sum podgotvena
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2011 во 15:19
Koga sme vekje pred golemoto finale treba i da se
podgotvime za nego.

Za da se prezhivee kataklizmata se preporachuva obavezno da si nabavite koza koja vo prethodnite sluchai se pokazhala kako najpraktichno sredstvo za navigacija(ova koga kje se bega po planinite); edna ili dve i toa najdobro e da bidat zhenski za da mozhete po potreba i da gi molzite.
Ili poinaku recheno kade kozite tamu i vie.

Pribor za pecanje.Stvarno ribite mozhe nema da prezhiveat vo uslovi na kataklizma, ama pecanjeto barem psihichki kje ve opushti.

Prezervativi obavezno.Poznato e deka vo vreme na kataklizmi kaj lugjeto doagja do zasilen seksualen nagon shto verojatno e bazirano na instinktot za prodolzhuvanje na vidot, kako i zhelbata na teloto/lichnosta za barem nekoe zadovolstvo, no bremenosta vo takvi uslovi ne e preporachliva.Vsushnost, tuka i onaka skoro se se vrti okolu seksot.

I na krajot, edna vazhna napomena! Ako vo megjuvreme se pojavat vonzemjani i vi ponudat pomosh vo smisla da ve prefrlat na nekoe “posigurno” mesto, tuka kje mora prvo da ocenite dali postoi mozhnost da zavrsh*te vo nivniot lonec. Ako ve prashaat dali push*te, toa za vas treba da bide indikacija deka nemaat najdobri nameri. Vo toj sluchaj odgovorot treba da vi bide potvrden zoshto ne spasuvaat pushachi(ne ste zdrava hrana).
Imashe i drugi preporaki ama ovie se najvazhnite.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2011 во 06:01
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2011 во 14:17

Jazikot i terminologijata se mnogu nesovrsheni neshta, no sepak morame da gi koristime kako alat za komuniciranje. Za srekja, zatoa postojat paraboli i figurativno izrazuvanje.



Sekako deka vo sobata nema da vleze svetlina dodeka chovekot samiot ne ja otvori vratata... ili dodeka nekoj ne mu ja otvori od nadvor.

I se razbira, toj sekogash ima slobodna volja i mozhnost da gi zatvori ochite. Vo duhovnosta nema priSILA, tuku samo ponuda i pottik.


Jazikot i terminologijata se mnogu nesovrsheni neshta, zatoa da ne dozvolime fakjanjeto za zbor da ne oddalechuva od produhovuvanjeto.   






Изменето од Messenger - 08.Август.2011 во 14:18
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2011 во 23:57
Vo duhovnosta nema prisila.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.