IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Југоносталгичар сум...признавам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Југоносталгичар сум...признавам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 213>
Автор
Порака
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 13:54
tokmu antemarkovic gi napravi ad drustva. sakam da ti kazam, ante bese tolku dobar i lugjeto go pamtat, bas zatoa sto konecno posle decenii na mizerija, lugjeto mozea da kupat, da prodadat i da poseduvaat.

taka da dosta mi prodavate veter i magla za taa tugoslavija.
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 13:58
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

tokmu antemarkovic gi napravi ad drustva. sakam da ti kazam, ante bese tolku dobar i lugjeto go pamtat, bas zatoa sto konecno posle decenii na mizerija, lugjeto mozea da kupat, da prodadat i da poseduvaat.

taka da dosta mi prodavate veter i magla za taa tugoslavija.


Нема потреба да креваш врева. Затоа е и форумот, да си каже секој што мисли. Ако нејќеш да се нервираш, немој ни да читаш што се пишува.
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 15:04
Од Вардара па до Триглава...
Од Ѓердапа, па до Јадрана...
Као нишка сјајног ѓердана...
светлим сунцем обасјана,
понисито сред Балкана...
ЈУГОСЛАВИЈО, ЈУГОСЛАВИЈО!!!

ЕХХХ! Златни времиња... децава како Кирца ги жалам што не осетиле ништо од тие времиња... Народот беше насмеан насекаде, каде и да те стемни на клупа ќе преспиеш било тоа да е Белград, Сарајево, Загреб итн. Се правеа секакви манифестации, паради, штафети едноставно народот живееше... А сега одиш накај Охрид и се молиш да не ти пукне гума или де не ти се расипе колата некаде кај Тетово, а недај боже да преспиеш тамо надвор некаде... Којзнае дали ќе се разбудиш... денес народот е затворен сам во себе, а да не зборувам што ни ги затворија границите... НИ ГО СКРАТИЈА ПРОСТОРОТ НА ДВИЖЕЊЕ САМО ЗА ДА СЕ НАПРАВАТ ПРЕДСЕДАТЕЛИ И ПРЕМИЕРИ, ПОД ГЛУПАВАТА ПАРОЛА САМОСТОЈНОСТ И НЕЗАВИСНОСТ...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 15:57


Изменето од $BlackDevil$ - 04.Мај.2008 во 23:39
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 16:01
еве една утеха за србоманите............косово им го зедоа.......за најдоцна 10 години се отцепува и војводина ...... ќе остане само смрдоград и околина.......тогаш ќе не молам да се припоиме со нас.......ама малце од малце народот ќе биде освестен......

Изменето од moira - 05.Мај.2008 во 14:36
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 16:08
А Илирида ја заборавате бре македончиња, а 200.000 блгарски пасоши и уште толку во фаза на чекање ги заборавате или така ви одговара... Што ќе остане од вас ситните...???

Изменето од moira - 05.Мај.2008 во 14:31
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 16:39
[QUOTE=DelijaSkopje] А Илирида ја заборавате бре македончиња, а 200.000 блгарски пасоши и уште толку во фаза на чекање ги заборавате или така ви одговара...


Samo srbin moze da ima vakovulicen i navreduvacki recnik, osobeno koga ke go pritisnat faktite.

Nie nikade nema da si odime nie sme doma vo MAKEDONIJA ti odi si prijatele trgni prema severf i ke ja najdes tvojata tatkovina.
Isto im go poracuvam i na onie koi se osekat kako bugari patot im e na istok.
A teroristite od kosovo neka fatat na severo zapad.

Odete si tamu kaj sto vi e srceto a Makedonija ostavete ima ja na Makedoncite i site drugi koi taka se osekaat ili ja pocituvaat ovaa drzava kako svoja ,kako MAKEDONIJA.

Изменето од moira - 05.Мај.2008 во 14:32
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 17:04
Не се срамиме од тоа што сме... Се срамиме од таквите како вас... Јас сум Македонец и ова е моја земја...некогаш беше поголема,а сега е смалена и јас сум против тоа и готово... Секаде кажувам дека сум македонец, но кога патот ќе ме скрсти со некој како вас... Да ти кажам право во тој момент од такви како вас се срамам што сум македонец, затварам очи покривам лице и бегам од ситуацијата подалеку... После се прекрстувам и си викам т.е. си се тешам дека такви изроди се малку и дека ние македонците сме сеуште добри луѓе...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 17:17
Makedoncite se seuste dobri luge megutoa poleka svatile deka treba da si dobar ama ne i naiven, isto kako sto poleka pocnuvame da se osekame kako slobodni luge koi samite za sebe odlucuvaat.
Ti vikas se cuvstvuvas Makedonec i se sramis od nas.
Zosto togas poveke te bolat losite zborovi za srbija.
Taa samata si go zasluzi toa prijatele i ako si Makedonec kako sto vikas treba da se pomiris so toa.
kako sto trfeba cat-pat da napises nekoj zbor na temi povrzani so Makedonija.
Isto kako sto ako si Makedonec ke navivas za Rabotnicki, Vardar, Pobeda, Pelister ,Belasica...., a ne za Delije sever.
Razmisli podobro pogledni se vo ogledalo koj od koj treba da se srami.
Nie koi sme zagrizeni za idninata na Makedonija ili vie koi mnogu poveke se grizite za severniot sosed odkolku samite za sebe.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 18:01
Citaj malku poubavo Kultuzin, nikoj ovde ne zboruva za Srbija, tuku za zivotot vo Makedonija vo sklop na Jugoslavija i za zivotot vo denesna nezavisna Makedonija i ako velam deka zivotot togas bil podobar od sega nekoj ke mi lepi etiketa deka sum srbomanka?

Ako jas ne se slozuvam so tebe za nesto, treba da se koristam so recnikot na Kire i da te isplukam?

Zosto se tepate i dosegasnite vladi napravija sto se ne da vlezat vo NATO i EU ? A sto e EU ako ne istoto sto bese Jugoslavija ?


Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 18:03
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Citaj malku poubavo Kultuzin, nikoj ovde ne zboruva za Srbija, tuku za zivotot vo Makedonija vo sklop na Jugoslavija i za zivotot vo denesna nezavisna Makedonija i ako velam deka zivotot togas bil podobar od sega nekoj ke mi lepi etiketa deka sum srbomanka?

Ako jas ne se slozuvam so tebe za nesto, treba da se koristam so recnikot na Kire i da te isplukam?

Zosto se tepate i dosegasnite vladi napravija sto se ne da vlezat vo NATO i EU ? A sto e EU ako ne istoto sto bese Jugoslavija ?




Ne ti se obrativ tebe, se obrativ na onie koi isklucivo pisuvaat na temi ki ja zasegat srbija, a Makedonija ja spomnuvat popat.
Ti sigurno ne spagas vo ovaa grupa.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 18:46
Каква врска има Вардар или Работнички незнам стварно... Си им кажал на оние што навиваат за Милан или за Интер или за Манчестер, Ливерпул, Челзи итн. А? Не не си им кажал, а знаеш зошто? Затоа што за нив ти е сеедно, а те боли ако некој навива за Црвена Зезда... Па и на Европско или на Светско првенство во фудбал ако ја нема Македонија , јас навивам за Србија затоа што ги чуствувам за најблиски и не се срамам од тоа, но тоа не ме прави ни Србин ни србоман...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 18:59
нема што да збори повеќе........џабе ви се убедувањата дека Македонија ви е пред србија.......се знае тоа.........а и јавно го искажувате во секојдневниот живот.......знам сум имал контакти со такви.......џабе спуштате завеса
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 19:16
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

нема што да збори повеќе........џабе ви се убедувањата дека Македонија ви е пред србија.......се знае тоа.........а и јавно го искажувате во секојдневниот живот.......знам сум имал контакти со такви.......џабе спуштате завеса


Па на крај краева што ме боли ... дали ти веруваш или не... Тебе ли ќе ти се правдам... ХА!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.