IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Староста или смртта?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Староста или смртта?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Прашање: od sto poveke se plash*te i zoshto?
Одговор Гласови Статистика
10 [55,56%]
8 [44,44%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 11:45
smrtta moze da dojde neocekuvano vo sekoj moment,spored toa bi trebalo postojano da ziveeme vo strav...Se plasam od starosta,da stanam senilna,dezorientirana,nesposobna,pa i bolna i zavisna od drugi...ama ako sum nekoja super-babicka pa i nema moze tolku da mi smeta
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 12:11
Starosta e kazna, ako me prasa nekoj...site sto vredele umrele mladi : Brus Li, Toma Zdravkovik, Elvis, Goce Delcev, sto znaci starosta e gubriste na bezvredieto

Изменето од zbunet - 07.Февруари.2008 во 12:11
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 12:23
Староста е ѓубриште на безвредието....
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:47
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

се плашам од заборавот поле смртта...како воопшто да не си постоел...
од староста не се плашам...дај боже да доживеам длабока старост, смртта тогаш ќе ја пречекам со насмевка....




исто мислам,.... среќа големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:57
е јас не сакам да доживеам длабока старост!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 15:27
Vo kontekst na temava,chitav edna kniga od Petre Andreevski
se vika "Poslednite selani".Premnogu e da ja raskazuvam,no
tamu se naodjaat site odgovori vo vrska so temava.Zachudena sum
od zelbata na starite ludje koi veke ja "doprele" smrtta i kako veli pisatelot
"zaboravile da umrat"i nivnata zivotna energija,i pokraj uslovite koi im gi pruza zivotot.Prochitajte ja knigata,ke znaete poveke za psihata na starite
ludje koi gi ochekuva smrtta...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 17:26
не мора да ја прочитам книгата за да ја сфатам психата на старите! Имам еден примерок дома и многу убаво знам како размислуваат
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 17:27
Смртта ме плаши ама некако и ми создава некоја чудна, да не речам морничава љубопитност... А староста, ме плаши кога ќе помислам дека некогаш можеби ќе бидам некому терет, и дека можеби некој ќе треба да се грижи за мене како за мало дете... Не сакам таква старост...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 17:28
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:


Originally posted by OUST OUST напиша:

е јас не сакам да доживеам длабока старост!
зошто бе нејќеш ??? изненадувањеизненадувањеизненадување


со оглед на тоа што живеам со постар човек (дедо ми) и секојдневно се соочувам со неговите глупости, не сакам и јас утре да бидам нечиј терет и да живцирам некого секојдневно! Се додека сум способен самиот да се гледам ок, после тоа не ми треба да живеам
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 21:13
Originally posted by mamma mamma напиша:

Vo kontekst na temava,chitav edna kniga od Petre Andreevskise vika "Poslednite selani".Premnogu e da ja raskazuvam,notamu se naodjaat site odgovori vo vrska so temava.Zachudena sum od zelbata na starite ludje koi veke ja "doprele" smrtta i kako veli pisatelot"zaboravile da umrat"i nivnata zivotna energija,i pokraj uslovite koi im gi pruza zivotot.Prochitajte ja knigata,ke znaete poveke za psihata na stariteludje koi gi ochekuva smrtta...


mnogu depresivna kniga...ne znam dali site stari luge se takvi ili toa vazhi samo za balkancive...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 00:18
Sitno decki glava gore ! Jos malo pa nestalo !
Ja toa go gledam kako vrakanje od prosetka, samo so boli mame mu ebem, kao vospalenie na muskuli
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:14
 
 
  не се плашам од староста воопшто...задоволство
  секое време си има свои убавини...среќа
  а за смртта не ни размислувам...плазење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:24
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

os starost i resiv ako ziveam povekje od 50 god,da se samoubijamголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка zatoa sto nikogas ne sakam da ostaram
ej,...nemoj pak da go kazesh toa,....i brat mi vikashe,koga nemashe ni trieset,..,...dosta mi se peeset godini,.....i,...i mu se ispolni "zelbata",...тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 19:40
Poveke me plasi nemokta vo starosta odkolku samata starost
i taa moze da bide ubava, zavisi od covekot sto ja docekal.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.