IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Божествена убавина
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Божествена убавина

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Fantastic Lady Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2008
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fantastic Lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Божествена убавина
    Испратена: 03.Февруари.2008 во 15:17

Zivotot e Natprevar na Ubavinata. Sto te Privlekuva Tebe? Sto Se Obiduvash Da dostignuvash? Odgovorot Na ovie prasanja e Ednostaven: Ona Sto Milsish, Veruvash, Ti se cini deka e NajUbavo !!!
Ubavite Raboti gi Fasciniraat Nasite Srca. Nie sme Osvoeni od Ubavinata. Ne mozeme Da im Odoleeme na Ubavite Raboti. No Edinstvenoto Prasanje e :STO E UBAVINA???
Se veli deka Ubavinata e vo Ocite na Posmatracot, Gledacot (Beholder),,,, NO DALI E TOA VISTINA???

Gi cekam Vasite mislenja, za toa vo sto ja gledate ubavinata na Nasiot Svet, Na Ovoj Univers, sto Pretstavuva Ubavina za Vas


Изменето од Fantastic Lady - 03.Февруари.2008 во 15:27
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 15:37
Originally posted by Fantastic Lady Fantastic Lady напиша:


Gi cekam Vasite mislenja, za toa vo sto ja gledate ubavinata na Nasiot Svet, Na Ovoj Univers, sto Pretstavuva Ubavina za Vas
 
Јас убавината на нашиов свет и на овој Univers ја гледам во a girl, мислам во некоја убава егзотична шармантна и фантастична lady голема%20насмевка
Како оваа на пример:
\
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 15:41
ја темава не ја контам голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 15:42
Како бе не ја конташ? Фантастичнава те прашува шо е убаина за тебе?
Еве на пример за мене убаина е ова чупево доле
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 15:43
за мене убаина е сендвич со сејтан и наут моментално......голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 15:46
Убаина за мене е чорапчето на оваа долемечтаење 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 15:47
ја обожавам сликава голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 16:34
,.....e ,..ova e prirodna ubavina,....gospod nema ,..ama ,bash nikakva vrska,....kako ,...i so shto i da e drugo!,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 16:36
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

за мене убаина е сендвич со сејтан и наут моментално......голема%20насмевка


Каков е овој сендвич, жити се'? Наутот ми е познат преку леблебијата и знам дека многу се употребува во кујните на Блискиот исток.   

Инаку, убавината за мене е преширок поим. Чувството за естетика кај мене има широк дијапазон: од убав планински предел до обичен стих со многу дух и изострена смисла...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 16:42
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

за мене убаина е сендвич со сејтан и наут моментално......голема%20насмевка


Каков е овој сендвич, жити се'? Наутот ми е познат преку леблебијата и знам дека многу се употребува во кујните на Блискиот исток.   

Инаку, убавината за мене е преширок поим. Чувството за естетика кај мене има широк дијапазон: од убав планински предел до обичен стих со многу дух и изострена смисла...
оди во ресторан ХАРМОНИЈА и порачај сендвич со сејтан.....ама за вегетаријанци е.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Fantastic Lady Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2008
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fantastic Lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 16:47
Za mene ubavina pretstavua se sto za svoj izvor go ima Lubovta, ubavina gledam vo ocite na lugjeto koga se polni so lubov, ubavina gledam vo solzite koi sto proizleguvaat od dlabocinata na srceto,   ubavina gledam vo Magicnata Nature, kade sto sekogash go naogjam potrebniot Mir za srceto I Ocite, ubavi mi se Animals koi me pridruzuvaat sekogash koga me razocaruvaat Humans, No Pred se Najubav od Site za mene e Creatorot koj sto gi Sozdal site ovie ubavini za Nas.
On e Ubav, Prekrasen. Toj e Naj Velicestvenoto, Naj Volshebnoto Sushtestvo vo siot Universe. Negoviot Sjaj e Nenadminliv, Nesporedliv . Negovoto Visocestvo e Besprimeren. Gospod e Ubavina. To see this ALL U HAVE TO DO IS OPEN UR MIND,,AND SET UR HEART FREE...

(wow,,,i sound like Shekspeare,,,pfff i hate that
)
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 19:15
Кон врв
Fantastic Lady Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2008
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fantastic Lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 19:46
Originally posted by connected connected напиша:



<p ="Msonormal"><span style="font-family: Verdana;">што има една песна од
[COLOR="#ff0000">SEAL-LOVE`s DIVINE....[/COLOR">
<o:p></o:p></span>



мечтаење

Super,,,Preubava Pesna
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 20:03
фала срцко големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.