IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Бркаат дечковци он-лајн
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бркаат дечковци он-лајн

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 10:20
....rizicno e covek da pravi muabet so CST...jes da e iskrena ..ama...плазење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 10:22
Ma zasto da ne
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 17:15
jas seuste nemam fotka a mozam da se pofalam deka ima mnogu sto me brkat mene
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 17:43
ljubov preku zica...ili wireless ljubov...se izbudale mladinava
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 08:20
zaso be збунетост pa ja mojata buducnost na net si ja najdov трепкање se e mozno denes голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 11:54

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 13:53
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

zaso be збунетост pa ja mojata buducnost na net si ja najdov трепкање se e mozno denes голема%20насмевка


milo mi e za vas
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 16:16
i na nas ni e milo голема%20насмевка za nas голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 16:18
а што е битно кој каде ќе ја најде љубовта Нели е најбитно да ја надеш љубовта
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 16:18
tokmu taka komsi
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 14:46

ДАНОК НА НАИВНОСТ ПЛАЌААТ НА ИНТЕРНЕТ

Лажни шеици мамат Македонки
 
Збеснав кога на интернет го видов клипот со моето разголено тело и веднаш ми стана јасно дека „мојот шеик од Дубаи“ бил само лажго и измамник, раскажува младата кавадарчанка.

Како к*ршум да ме погоди кога на интернет ги видов фотографиите и клипот со моето разголено тело. Се шокирав! Веднаш ми стана јасно дека мојот интернет-пријател, кој се претстави како шеик од Дубаи, бил само обичен лажго и голем измамник, вели 17-годишната кавадарчанка, која наивно влетала во љубовна измама на интернет. Таа вели дека сака да раскаже за својата болка и срам за да не им се повтори тоа на други девојки и жени.

- Кога се видов разголена, збеснав поради мојата глупавост. Тој момент најголема желба ми беше што побрзо да ме снема од таа страница и што помалку луѓе да го видат мојот срам. Се молев на Бога моите најблиски да не дознаат. Мислев дека јас ќе успеам да се справам со самата себе и ќе го надминам тој скандал - раскажува девојката.Но, признава дека не и' било лесно.

- Со месеци не излегував од дома. Ми идеше жива да пропаднам в земја. Моите се исплашија дека сум болна. При секое телефонско јавување на моите пријатели препознавав исмејување. Можеби тие и не дознале за мојот резил, но јас се чувствував како цел свет да ми се смее - вели таа.Потребно било време за да собере храброст да излезе во градот.

- Сега премногу внимавам кога седнувам на интернет. Пребарувам информации, слушам музика, а кога се допишувам со некого, главно муабетам на обични теми, кои не може да ме компромитираат. Изгорена од млекото, сега дувам и на павлака - вели девојката.За жал, таа е само една од повеќето што биле измамени. Не е единствената што била импресионирана од „шеик од Дубаи“. Стручњаци потврдуваат дека е голем бројот на жртви кои плаќаат данок на интернет измама. Ги има од сите возрасни групи. Сексот како тема е често присутен во интернет-комуникацијата, велат познавачите на оваа проблематика.

- Сексуалната тема е интригантна. Затоа кон сексот преку интернет приоѓаат мислејќи дека е тоа забава и уживање без последици и кризни ситуации. Вистинската љубов ја компензираат со комуникација преку интернет при што доаѓа до изолација - објаснува професор д-р Витомир Мицев, невропсихијатар. Најлошо е, предупредува тој, што се' поголем е бројот на оние што се повлекуваат во себе и комуницираат само преку интернет.

- Тие луѓе се помалку сигурни во живата комуникација. Поснаодливи се пред компјутер отколку во живо и затоа им е полесно да се дружат преку интернет, а не очи в очи. Во виртуелната љубов отсуствува чувството на непријатност и се кријат чувствата на несигурност - објаснува Мицев. Но, нагласува тој, таа навидум лесна комуникација, за жал, многу често е искористувана за педофилски цели и за други девијантни појави.

- Многу е важно секогаш да се има а ум, особено кога се комуницира со непознато лице, дека од другата страна постои опасност од крадење лични податоци, фотографирање и снимање и нивна злоупотреба - предупредува Мицев. Тој препорачува да се има на ум границата до каде е интернетот корисен и интересен, кои теми го збогатуваат човекот, а кога злоупотребата може да предизвика проблеми.Интернетот се' почесто се користи и за брзи интимни контакти.

- Во услови кога нема легални јавни куќи, секс-продажби често се одвиваат преку интернет. Наспроти ова, помал е бројот на тие што со овој вид комуникација добиваат понуди за брак - вели социологот д-р Нелко Стојановски, професор на Филозофскиот факултет во Скопје. За водењето љубов или секс преку интернет вели дека е ненормално однесување и дека вистинскиот секс е само со телесен контакт.Тој нагласува дека непромисленото општење преку интернет регрутира нови зависници, кои со денови поминуваат покрај компјутерот. Професорот вели дека го загрижува тоа што расте армијата на интернет-зависници што раскинале со традиционалните вредности.

- Треба да се обноват позитивни навики од минатото. Пример за тоа се седенките. Такви контакти ќе помогнат луѓето да не се отуѓат толку многу што ќе станат како роботи - порачува Стојановски.

 
 
Naravoucenie; Devojki, devojcinja....brkajte sto ke brkate, samo ne se rasflajte tolku mnogu so privatni informacii a pak najmalku sliki.  Koj znae kade mozat tie da zavrsat.  Ako e "sudbina" ke se najde i drug nacin da se izbegnat takvi javni izlozuvanja.  големо%20гушкање
 
 
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 23:39
Takvite luge se prilicno sick....

Изменето од sanja-a - 15.Април.2009 во 23:40
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.