IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Бркаат дечковци он-лајн
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бркаат дечковци он-лајн

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бркаат дечковци он-лајн
    Испратена: 15.Април.2009 во 23:39
Takvite luge se prilicno sick....

Изменето од sanja-a - 15.Април.2009 во 23:40
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 14:46

ДАНОК НА НАИВНОСТ ПЛАЌААТ НА ИНТЕРНЕТ

Лажни шеици мамат Македонки
 
Збеснав кога на интернет го видов клипот со моето разголено тело и веднаш ми стана јасно дека „мојот шеик од Дубаи“ бил само лажго и измамник, раскажува младата кавадарчанка.

Како к*ршум да ме погоди кога на интернет ги видов фотографиите и клипот со моето разголено тело. Се шокирав! Веднаш ми стана јасно дека мојот интернет-пријател, кој се претстави како шеик од Дубаи, бил само обичен лажго и голем измамник, вели 17-годишната кавадарчанка, која наивно влетала во љубовна измама на интернет. Таа вели дека сака да раскаже за својата болка и срам за да не им се повтори тоа на други девојки и жени.

- Кога се видов разголена, збеснав поради мојата глупавост. Тој момент најголема желба ми беше што побрзо да ме снема од таа страница и што помалку луѓе да го видат мојот срам. Се молев на Бога моите најблиски да не дознаат. Мислев дека јас ќе успеам да се справам со самата себе и ќе го надминам тој скандал - раскажува девојката.Но, признава дека не и' било лесно.

- Со месеци не излегував од дома. Ми идеше жива да пропаднам в земја. Моите се исплашија дека сум болна. При секое телефонско јавување на моите пријатели препознавав исмејување. Можеби тие и не дознале за мојот резил, но јас се чувствував како цел свет да ми се смее - вели таа.Потребно било време за да собере храброст да излезе во градот.

- Сега премногу внимавам кога седнувам на интернет. Пребарувам информации, слушам музика, а кога се допишувам со некого, главно муабетам на обични теми, кои не може да ме компромитираат. Изгорена од млекото, сега дувам и на павлака - вели девојката.За жал, таа е само една од повеќето што биле измамени. Не е единствената што била импресионирана од „шеик од Дубаи“. Стручњаци потврдуваат дека е голем бројот на жртви кои плаќаат данок на интернет измама. Ги има од сите возрасни групи. Сексот како тема е често присутен во интернет-комуникацијата, велат познавачите на оваа проблематика.

- Сексуалната тема е интригантна. Затоа кон сексот преку интернет приоѓаат мислејќи дека е тоа забава и уживање без последици и кризни ситуации. Вистинската љубов ја компензираат со комуникација преку интернет при што доаѓа до изолација - објаснува професор д-р Витомир Мицев, невропсихијатар. Најлошо е, предупредува тој, што се' поголем е бројот на оние што се повлекуваат во себе и комуницираат само преку интернет.

- Тие луѓе се помалку сигурни во живата комуникација. Поснаодливи се пред компјутер отколку во живо и затоа им е полесно да се дружат преку интернет, а не очи в очи. Во виртуелната љубов отсуствува чувството на непријатност и се кријат чувствата на несигурност - објаснува Мицев. Но, нагласува тој, таа навидум лесна комуникација, за жал, многу често е искористувана за педофилски цели и за други девијантни појави.

- Многу е важно секогаш да се има а ум, особено кога се комуницира со непознато лице, дека од другата страна постои опасност од крадење лични податоци, фотографирање и снимање и нивна злоупотреба - предупредува Мицев. Тој препорачува да се има на ум границата до каде е интернетот корисен и интересен, кои теми го збогатуваат човекот, а кога злоупотребата може да предизвика проблеми.Интернетот се' почесто се користи и за брзи интимни контакти.

- Во услови кога нема легални јавни куќи, секс-продажби често се одвиваат преку интернет. Наспроти ова, помал е бројот на тие што со овој вид комуникација добиваат понуди за брак - вели социологот д-р Нелко Стојановски, професор на Филозофскиот факултет во Скопје. За водењето љубов или секс преку интернет вели дека е ненормално однесување и дека вистинскиот секс е само со телесен контакт.Тој нагласува дека непромисленото општење преку интернет регрутира нови зависници, кои со денови поминуваат покрај компјутерот. Професорот вели дека го загрижува тоа што расте армијата на интернет-зависници што раскинале со традиционалните вредности.

- Треба да се обноват позитивни навики од минатото. Пример за тоа се седенките. Такви контакти ќе помогнат луѓето да не се отуѓат толку многу што ќе станат како роботи - порачува Стојановски.

 
 
Naravoucenie; Devojki, devojcinja....brkajte sto ke brkate, samo ne se rasflajte tolku mnogu so privatni informacii a pak najmalku sliki.  Koj znae kade mozat tie da zavrsat.  Ako e "sudbina" ke se najde i drug nacin da se izbegnat takvi javni izlozuvanja.  големо%20гушкање
 
 
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 16:18
tokmu taka komsi
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 16:18
а што е битно кој каде ќе ја најде љубовта Нели е најбитно да ја надеш љубовта
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 16:16
i na nas ni e milo голема%20насмевка za nas голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 13:53
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

zaso be збунетост pa ja mojata buducnost na net si ja najdov трепкање se e mozno denes голема%20насмевка


milo mi e za vas
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 11:54

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 08:20
zaso be збунетост pa ja mojata buducnost na net si ja najdov трепкање se e mozno denes голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 17:43
ljubov preku zica...ili wireless ljubov...se izbudale mladinava
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 17:15
jas seuste nemam fotka a mozam da se pofalam deka ima mnogu sto me brkat mene
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 10:22
Ma zasto da ne
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 10:20
....rizicno e covek da pravi muabet so CST...jes da e iskrena ..ama...плазење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 10:09
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

очајно е и кога знаеш дека некое момче не ти обрнува никакво внимание али...тебе толку ти се допаѓа што се би направила за него (зборев општо не за тебе)



Апсолутно те разбирам што сакаш да кажеш , ама верувај дека исто толку е очајно и кога сите машки ти обрнуваат внимание, па никако да се оформи стабилна врска , се надевам ќе ме сфатете меѓу редови  што сакам да кажам   ....и јас  зборам општо иако тебе ти реплицирам blue666големо%20гушкање
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 10:05
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

...iskrena, poiskrena zdravje...


blue666големо%20гушкање

Постот што го постирав е жива вистина , секакви педофили има на нет
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,860 секунди.