IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Дајте свое мислење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дајте свое мислење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дајте свое мислење
    Испратена: 30.Јануари.2008 во 16:05
EVE VAKA......NA EDNA MOJA DRUGARKA I TREBA POMOS,A NAJGOLEMA POMOS KE NI BIDETE VIE SO TOA STO KE NI DADETE SVOE MISLENJE:
 
1.NAJGOLEMIOT NEPRIJATEL NA ZENATA E MAZOT I NEGOVATA SUPERIPRNOST
 
2.MAZITE I ZENITE VO MOJATA ZEMJA SE RAMNOPRAVNI
 
3.SOCIJALNATA RASPREDELBA NA TRUDOT MEGJU MAZITE I ZENITE E BIOLOSKI OPREDELENA
 
4.POLOT KAJ LUGJETO NE E SEKOGAS UTVRDEN,TUKU E KONSTRUIRAN ILI OZNACUVA ODREDEN KULTUREN,POLITICKI ILI OPSTESTVEN STATUS KOJ IM SE PRIDAVA NA COVECKITE SUSTESTVA....
 
 
PRED DA DADETE SVOE MISLENJE SAMO NAPISETE GO BROJOT NA TVRDENJETO ZA KOE KE DISKUTIRATE......
 
                      ODNAPRED GOLEMO BLAGODARAM


Изменето од mamma - 12.Април.2008 во 16:11
Sunce hvala ti sto si isashlo za mene,sunce OBECAJEM MISLI SU MI POZITIVNE!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 16:11
1. Ne
2. Da
3. Da
4. Ne
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 16:11
1. ima edna mnogu stara pesna od edna stara evropska zemja
refremot vo prevod glasi vaka

zena , maz  ne moze da go prebie , zatoa sto ne moze da go sovlada
zena, maz ne moze da go prebije , zatoa sto taa go saka


mislam deka refremov- se kazuva za tocka 1


Изменето од anakin - 30.Јануари.2008 во 16:12
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 16:13
Originally posted by sensei sensei напиша:

1. Ne
2. Da
3. Da
4. Ne
 
 
SAMO TE MOLAM,AKO SAKAS KAZI MI ZASTO?
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 16:45
aj ve molam..........kazete zasto........mislete nesto........itna e rabotavaцрвенеење
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 18:18
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

EVE VAKA......NA EDNA MOJA DRUGARKA I TREBA POMOS,A NAJGOLEMA POMOS KE NI BIDETE VIE SO TOA STO KE NI DADETE SVOE MISLENJE:
 

1.NAJGOLEMIOT NEPRIJATEL NA ZENATA E MAZOT I NEGOVATA SUPERIPRNOST

 

2.MAZITE I ZENITE VO MOJATA ZEMJA SE RAMNOPRAVNI

 

3.SOCIJALNATA RASPREDELBA NA TRUDOT MEGJU MAZITE I ZENITE E BIOLOSKI OPREDELENA

 

4.POLOT KAJ LUGJETO NE E SEKOGAS UTVRDEN,TUKU E KONSTRUIRAN ILI OZNACUVA ODREDEN KULTUREN,POLITICKI ILI OPSTESTVEN STATUS KOJ IM SE PRIDAVA NA COVECKITE SUSTESTVA....

 

 

PRED DA DADETE SVOE MISLENJE SAMO NAPISETE GO BROJOT NA TVRDENJETO ZA KOE KE DISKUTIRATE......

 

                      ODNAPRED GOLEMO BLAGODARAM




1. мажот никако не може да биде непријател ...
   затоа што мажот & жената = едно цело !!!

   супериорноста на мажот може да биде доба така да
   жената се осеќа заштитена ... а не загрозена ...
   жената треба да му даде подршка ...

2. како може да се мери тора РАВНОПРАВНО ???
   има некаде каде мажот доминира ...
   некаде жената ...
   сепак равноправни би биле ако се во хармонија ...
   да не речам во РЕЗОНАНЦА ...

3. има работи кои мажите неможе да ги работаат ...
   исто и жените ...
   па се направило некоја непишана распределба ...
   лично работам и таканаречени женски работи ...
   но сепак ... цепењето на дрва е машка работа ...
   а со правосмукалката е женска работа ...

4. сега мажите треба да почнат да си ги бараат правата ..
   мислам дека и едните и другите некаде се загрозени ...
   т.е. мажите од жените исто така и жените од мажите ...

   инаку поделбата на машко - женско настанало пред
   800.000.000 години ...

еве дадов дискусија на сите точки ...

Ви посакувам пријатна вечер ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 18:23
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

EVE VAKA......NA EDNA MOJA DRUGARKA I TREBA POMOS,A NAJGOLEMA POMOS KE NI BIDETE VIE SO TOA STO KE NI DADETE SVOE MISLENJE:
 

1.NAJGOLEMIOT NEPRIJATEL NA ZENATA E MAZOT I NEGOVATA SUPERIPRNOST

 

2.MAZITE I ZENITE VO MOJATA ZEMJA SE RAMNOPRAVNI

 

3.SOCIJALNATA RASPREDELBA NA TRUDOT MEGJU MAZITE I ZENITE E BIOLOSKI OPREDELENA

 

4.POLOT KAJ LUGJETO NE E SEKOGAS UTVRDEN,TUKU E KONSTRUIRAN ILI OZNACUVA ODREDEN KULTUREN,POLITICKI ILI OPSTESTVEN STATUS KOJ IM SE PRIDAVA NA COVECKITE SUSTESTVA....

 

 

PRED DA DADETE SVOE MISLENJE SAMO NAPISETE GO BROJOT NA TVRDENJETO ZA KOE KE DISKUTIRATE......

 

                      ODNAPRED GOLEMO BLAGODARAM




1. мажот никако не може да биде непријател ...
   затоа што мажот & жената = едно цело !!!

   супериорноста на мажот може да биде доба така да
   жената се осеќа заштитена ... а не загрозена ...
   жената треба да му даде подршка ...

2. како може да се мери тора РАВНОПРАВНО ???
   има некаде каде мажот доминира ...
   некаде жената ...
   сепак равноправни би биле ако се во хармонија ...
   да не речам во РЕЗОНАНЦА ...

3. има работи кои мажите неможе да ги работаат ...
   исто и жените ...
   па се направило некоја непишана распределба ...
   лично работам и таканаречени женски работи ...
   но сепак ... цепењето на дрва е машка работа ...
   а со правосмукалката е женска работа ...

4. сега мажите треба да почнат да си ги бараат правата ..
   мислам дека и едните и другите некаде се загрозени ...
   т.е. мажите од жените исто така и жените од мажите ...

   инаку поделбата на машко - женско настанало пред
   800.000.000 години ...

еве дадов дискусија на сите точки ...

Ви посакувам пријатна вечер ...


 
 
 
blagodaramголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 18:44
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 19:00
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

EVE VAKA......NA EDNA MOJA DRUGARKA I TREBA POMOS,A NAJGOLEMA POMOS KE NI BIDETE VIE SO TOA STO KE NI DADETE SVOE MISLENJE:Да видам...
 
1.NAJGOLEMIOT NEPRIJATEL NA ZENATA E MAZOT I NEGOVATA SUPERIPRNOST-Неточно. Ако се мисли на брачни/партнерски односи, би рекла обратното важи. Кој може да ми биде подобар пријател?
 
2.MAZITE I ZENITE VO MOJATA ZEMJA SE RAMNOPRAVNI-Релативно. А и зависи на што се мисли. Ако на пример се мисли на одредени професии-некои се навистина машки, не сум видела до сега работничка на скеле, или водоводџика, рударка...
 
3.SOCIJALNATA RASPREDELBA NA TRUDOT MEGJU MAZITE I ZENITE E BIOLOSKI OPREDELENA-Да, читај ме под 2.
 
4.POLOT KAJ LUGJETO NE E SEKOGAS UTVRDEN,TUKU E KONSTRUIRAN ILI OZNACUVA ODREDEN KULTUREN,POLITICKI ILI OPSTESTVEN STATUS KOJ IM SE PRIDAVA NA COVECKITE SUSTESTVA....изненадувањеПолот кај луѓето е утврден ОД МОМЕНТОТ на спојување на најбрзиот сперматозоид и јајце клетката....(и зависи од мажот, значи женските полови клетки се ХХ а машките ХУ)...
Е сега тоа што некои од бес после ...ај да не бидам вулгарна ама знаеш на што мислам.
 
 
PRED DA DADETE SVOE MISLENJE SAMO NAPISETE GO BROJOT NA TVRDENJETO ZA KOE KE DISKUTIRATE......Еве на секое ти дадов мислење
 
                      ODNAPRED GOLEMO BLAGODARAM
Благодарност и до тебе, ако ова ти помогне за нешто (труд, есеј) ќе ми биде мило.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 19:13
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

EVE VAKA......NA EDNA MOJA DRUGARKA I TREBA POMOS,A NAJGOLEMA POMOS KE NI BIDETE VIE SO TOA STO KE NI DADETE SVOE MISLENJE:Да видам...
 
1.NAJGOLEMIOT NEPRIJATEL NA ZENATA E MAZOT I NEGOVATA SUPERIPRNOST-Неточно. Ако се мисли на брачни/партнерски односи, би рекла обратното важи. Кој може да ми биде подобар пријател?
 
2.MAZITE I ZENITE VO MOJATA ZEMJA SE RAMNOPRAVNI-Релативно. А и зависи на што се мисли. Ако на пример се мисли на одредени професии-некои се навистина машки, не сум видела до сега работничка на скеле, или водоводџика, рударка...
 
3.SOCIJALNATA RASPREDELBA NA TRUDOT MEGJU MAZITE I ZENITE E BIOLOSKI OPREDELENA-Да, читај ме под 2.
 
4.POLOT KAJ LUGJETO NE E SEKOGAS UTVRDEN,TUKU E KONSTRUIRAN ILI OZNACUVA ODREDEN KULTUREN,POLITICKI ILI OPSTESTVEN STATUS KOJ IM SE PRIDAVA NA COVECKITE SUSTESTVA....изненадувањеПолот кај луѓето е утврден ОД МОМЕНТОТ на спојување на најбрзиот сперматозоид и јајце клетката....(и зависи од мажот, значи женските полови клетки се ХХ а машките ХУ)...
Е сега тоа што некои од бес после ...ај да не бидам вулгарна ама знаеш на што мислам.
 
 
PRED DA DADETE SVOE MISLENJE SAMO NAPISETE GO BROJOT NA TVRDENJETO ZA KOE KE DISKUTIRATE......Еве на секое ти дадов мислење
 
                      ODNAPRED GOLEMO BLAGODARAM
Благодарност и до тебе, ако ова ти помогне за нешто (труд, есеј) ќе ми биде мило.
 
 
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 19:13
Originally posted by anakin anakin напиша:

1. ima edna mnogu stara pesna od edna stara evropska zemja
refremot vo prevod glasi vaka

zena , maz  ne moze da go prebie , zatoa sto ne moze da go sovlada
zena, maz ne moze da go prebije , zatoa sto taa go saka


mislam deka refremov- se kazuva za tocka 1
 
 
blagodaram i na tebe
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 19:14
Originally posted by sensei sensei напиша:

1. Ne
2. Da
3. Da
4. Ne
 
isto i na tebe
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:30
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

EVE VAKA......NA EDNA MOJA DRUGARKA I TREBA POMOS,A NAJGOLEMA POMOS KE NI BIDETE VIE SO TOA STO KE NI DADETE SVOE MISLENJE:
 
1.NAJGOLEMIOT NEPRIJATEL NA ZENATA E MAZOT I NEGOVATA SUPERIPRNOST-Донекаде е точно затоа што каде што има сила нема правдина така викаат ама се е решливо па исто и односите меѓу мажот и жената...факт е дека неможеме да ги затвпораме очите пред некои алармантни статистички податоци на семејно насилство каде главна жртва е секако жената...особено овде на балканот...а тоа секако се должи на физичката надмоќност на машкиот пол...доколку би било спротивното тогаш жртви би биле мажите а не жените(Бројчано повеќе се жртво жените) не велам дека нема мажи жртви но 90% се жени ок доста за оваа точкасреќа
 
2.MAZITE I ZENITE VO MOJATA ZEMJA SE RAMNOPRAVNI- исто и за ова не можам да завземам некоја крајна страна зошто евеПр. ако биле рамноправни како тогаш во парламентот имаме 80%пратеници од машки пол??? Како во владата 85% се претставници од машки пол министрите(со ислучок на Јанкуловска и министерката во пензија)исто така и претседателот ни е од машки пол а и не само нашиот туку насекаде во светот...мислам ве молам да не ги ублажуваме работите се работи за видливи секојдневни факти. одиме понатаму
 
3.SOCIJALNATA RASPREDELBA NA TRUDOT MEGJU MAZITE I ZENITE E BIOLOSKI OPREDELENA-Да, не може жена да работи тешки физички работи...па тогаш во кој поглед ние жените бараме права???Не во тешките физички работи. Не!!! ние не сакаме во тој однос да се израмнуваме со посилниот пол но за жал само на ова поле успеавме да добиеме права
 
4.POLOT KAJ LUGJETO NE E SEKOGAS UTVRDEN,TUKU E KONSTRUIRAN ILI OZNACUVA ODREDEN KULTUREN,POLITICKI ILI OPSTESTVEN STATUS KOJ IM SE PRIDAVA NA COVECKITE SUSTESTVA....-Постојат во медицината некои мажи кои уште со  самото раѓање имаат зголемен број на женски хормони како се викаа не знам...знам за жените со зголемен број на машки хормони андрогени жени мислам дека така беше називот,,постојат и хермафродити луѓе со два пола па отпосле се решаваат што сакаат да бидат. Значи да полот е утврден со самото раѓање но постојат исклучоци..
Се надевам помогнавсреќа
 
 
PRED DA DADETE SVOE MISLENJE SAMO NAPISETE GO BROJOT NA TVRDENJETO ZA KOE KE DISKUTIRATE......
 
                      ODNAPRED GOLEMO BLAGODARAM
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 21:18
Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

EVE VAKA......NA EDNA MOJA DRUGARKA I TREBA POMOS,A NAJGOLEMA POMOS KE NI BIDETE VIE SO TOA STO KE NI DADETE SVOE MISLENJE:
 
1.NAJGOLEMIOT NEPRIJATEL NA ZENATA E MAZOT I NEGOVATA SUPERIPRNOST-Донекаде е точно затоа што каде што има сила нема правдина така викаат ама се е решливо па исто и односите меѓу мажот и жената...факт е дека неможеме да ги затвпораме очите пред некои алармантни статистички податоци на семејно насилство каде главна жртва е секако жената...особено овде на балканот...а тоа секако се должи на физичката надмоќност на машкиот пол...доколку би било спротивното тогаш жртви би биле мажите а не жените(Бројчано повеќе се жртво жените) не велам дека нема мажи жртви но 90% се жени ок доста за оваа точкасреќа
 
2.MAZITE I ZENITE VO MOJATA ZEMJA SE RAMNOPRAVNI- исто и за ова не можам да завземам некоја крајна страна зошто евеПр. ако биле рамноправни како тогаш во парламентот имаме 80%пратеници од машки пол??? Како во владата 85% се претставници од машки пол министрите(со ислучок на Јанкуловска и министерката во пензија)исто така и претседателот ни е од машки пол а и не само нашиот туку насекаде во светот...мислам ве молам да не ги ублажуваме работите се работи за видливи секојдневни факти. одиме понатаму
 
3.SOCIJALNATA RASPREDELBA NA TRUDOT MEGJU MAZITE I ZENITE E BIOLOSKI OPREDELENA-Да, не може жена да работи тешки физички работи...па тогаш во кој поглед ние жените бараме права???Не во тешките физички работи. Не!!! ние не сакаме во тој однос да се израмнуваме со посилниот пол но за жал само на ова поле успеавме да добиеме права
 
4.POLOT KAJ LUGJETO NE E SEKOGAS UTVRDEN,TUKU E KONSTRUIRAN ILI OZNACUVA ODREDEN KULTUREN,POLITICKI ILI OPSTESTVEN STATUS KOJ IM SE PRIDAVA NA COVECKITE SUSTESTVA....-Постојат во медицината некои мажи кои уште со  самото раѓање имаат зголемен број на женски хормони како се викаа не знам...знам за жените со зголемен број на машки хормони андрогени жени мислам дека така беше називот,,постојат и хермафродити луѓе со два пола па отпосле се решаваат што сакаат да бидат. Значи да полот е утврден со самото раѓање но постојат исклучоци..
Се надевам помогнавсреќа
 
 
PRED DA DADETE SVOE MISLENJE SAMO NAPISETE GO BROJOT NA TVRDENJETO ZA KOE KE DISKUTIRATE......
 
                      ODNAPRED GOLEMO BLAGODARAM
 
 
pomogna........thanks i tebe
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.