IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Кога некој друг ќе ти го зазаме местото
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога некој друг ќе ти го зазаме местото

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кога некој друг ќе ти го зазаме местото
    Испратена: 28.Јануари.2008 во 21:23

NE ZNAM DALI NA NEKOJ OD VAS DOSEGA OVA MU SE SLUCILO,AMA MENE MI SE SLUCUVA I BARAM MISLENJE OD LUGJE KOI POMINALE NIZ SETO OVA...

 
MOITE SE RAZVEDENI EVE SKORO 14 GOD....I MOJOT TATKO PRED NEKOJA GODINA SI OSNOVA SVOE SEMEJSTVO......IMAM POLUSESTRA KOJA CUVSTVUVAM DEKA NEKAKO KAKO DA GO ZAZELA MOETO MESTO,KAKO SE DA SE VRTI OKOLU NEA I KAKO TATKO MI POVEKE POCNUVA DA JA SAKA OD MENE IAKO MI VELI DEKA NE E TAKA.........NE ZNAM STO DA PRAVAM.....SE CUVSTVUVAM NEKAKO NIKAKO......AMA BAS NIKAKO...
 
NE ZNAM KAKO DA PREMINAM PREKU TOA......
AKO TOA MU SE IMA SLUCENO NA NEKOJ OD VAS,NEKA MI DADE SOVET.....
PLEASEтагатагатага


Изменето од seka - 23.Декември.2008 во 07:43
Sunce hvala ti sto si isashlo za mene,sunce OBECAJEM MISLI SU MI POZITIVNE!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 22:15
So vreme...ke premines preku toa t.e. koga ke formiras svoe semejstvo i ke go zavzemes vistinskoto mesto. Pogovorkata - daleku od oci, daleku od srce surovo deluva no...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 22:43
Samo gledaj toa cuvstvo na napustenost od tatkoto da ne ti vlijae na odnosot so momcinjata, i da ne te napravi nesposobna da se vlozis vo vrska.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:10
ништо страшно...... среќа и моите се разведени повеќе од 10год,....

јас сум со мајка ми,..... и имам полусестра и очув

а татко ми си има втора жена и уште едно дете,.....

па што ?? не дозволувам тоа да влијае толку на мене,..... сите кога ме запознаваат мислат дека мене се ми е розово во животот,...( што очигледно не ми е )....  ама едноставно не се преоптоварувам со тоа,..... и тие се луѓе и имаат право на свој живот и на среќа,..... и знаеш,... не можат секогаш децата да бидет први во се......

мене многу убаво ми ги објаснија работите,.... дека јас сум нивно дете,....и дека тие се секогаш тука за мене,... дека секогаш ќе ја имам нивната поддршка,...... и мислам дека секој родител така мисли за своетот дете...... среќа
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:15
za ova eve ti...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:18
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

za ova eve ti...


големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:23
Nemoj da dozvolis napadi na  ljubomora da razmisluvaat namesto tebe.
Koga ke osnovas svoe semejstvo ke svatis deka kon sekogo vo semejstvoto imas razlicna ljubov i sekoj si ima svoe prvo mesto koe nikoj drug ne moze da go zavzeme.Zatoa neka ne te jadat takvi misli.Ti imas svoe mesto vo srceto na tatko ti a tvojata polusestra nejzino...nikoj ne e vo opasnost.I nemoj nonstop da go obvinuvas tatkoti kako ne te saka tebe a ja saka nea zasto nekoja rabota koga se povtoruva mnogu pati stanuva dosadna i banalna.Roditelot ne moze da ne go saka sopstvenoto dete,zatoa ne baraj potvrdi,uzivaj vo momentite pominati so tvojot tatko.Toa e  dovolno
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 09:02
Ne e lesno, so nekogo da "delis" roditel... No sepak... Biserna Devojka vo pravo bese.. dodeka imas podrska i od dvajcata , nema sto da se sekiras! Toa e znak deka i dvajcata te sakaat!

Zamisli da ne e toa taka... tatkoti da ne sakal nikakov kontakt so tebe, da ne se grize za tebe... ednostavno da go "snemase" od kako se razvedeni? Veruvaj mi, (pisuvam od iskustvo) toa e pobolno da dete!

Nemoj taka da se custvuvas, bidi sreka, sto imas migovi koi mozes so nego da gi pomines, da zboruvas, da se smees, da places... ednostavno bidi srekna sto ti e TATKO i sto te saka!!!

Ti posakuvam mnogu sila i hrabrost, da ja nadmines "bolkata" sto e nosis vo sebe!
Кон врв
keti72 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3353
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај keti72 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 13:11

Ситуацијата е таква каква што е...но таков е животот, составен од глупави болни и тешки ситуации...па сепак го живееме, ги надминуваме и наоѓаме нешто убаво за да продолжиме понатака...Моите се веќе 5-6 години со “нерешен“ статус(вака па незнаеш ни на што си и цела ситуација ствара само голема несигурност во СЕ) ама терам, не дозволувам тоа да ме уништи...Можеби ми е полесно зошто и јас имам деца и сега со сигурност можам да кажам дека никој неможе да го завземе твоето место- тоа е твое и такво ќе си остане засекогаш!!!Но за да не се измачуваш додека и самата го почуствуваш тоа: пробај да се откажеш од еден прст од твојата рака и да го отсечеш...тешко е нели?! Иако ги имаш 10(па некои дури и дупли) сите ти се подеднакво важни и сите си ги сакаш!!!Така некако е и со децатаголемо%20гушкањеголема%20насмевка

Keti72
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 17:03
Sigurno tatko ti te saka podednakvo kako i tvojata polusestra, a mozhebi deka e pomala i obrnuva i povekje vnimanie, ama toa ne znachi deka ne te saka, mozhebi misli deka ti si vekje zrela, svoj chovek, pa ne mora stalno da ti ja dokazhuva, ili pokazhuva negovata ljubov, ama ne kazha so koj roditel zhiveesh?
A koga ke imash deca, kje vidish shto e roditelska ljubov, i ke go sfatish tatko ti!голема%20насмевкаголемо%20гушкање
always look on the bright side of the life!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 17:17
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Sigurno tatko ti te saka podednakvo kako i tvojata polusestra, a mozhebi deka e pomala i obrnuva i povekje vnimanie, ama toa ne znachi deka ne te saka, mozhebi misli deka ti si vekje zrela, svoj chovek, pa ne mora stalno da ti ja dokazhuva, ili pokazhuva negovata ljubov, ama ne kazha so koj roditel zhiveesh?
A koga ke imash deca, kje vidish shto e roditelska ljubov, i ke go sfatish tatko ti!голема%20насмевкаголемо%20гушкање
 
 
ziveam mom.sama,ali do pred dve god so majka mi
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 23:14
Stom zivees sama znaci nema koj da ti go komplicira zivotot
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 14:51
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Stom zivees sama znaci nema koj da ti go komplicira zivotot
 
 
da no ne e seedno.......koga ke idam kaj so tatko mi(on ne zivee u makedonija)gledam dek apoveke vnimanie i obrnuva nea,ja ne se cuvstvuvam kao porano........ne me prasuva ama bas za nisto kako mi e edno drugo kako porano,kao da ne postojam.........a i porano mi se javuvase sekoj den,a sega celi dva dena se nemame cuenoтага
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 15:43
Ke se naviknes i ke zaboravis vo pregratka na sakaniot...eve vaka големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,875 секунди.