IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Сменете го името на форумот, исламска...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сменете го името на форумот, исламска...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 12:14
п.с.
и да ви кажам најискрено, покрај големите глупости и навреди кои се пишуваат овде во последно време, морам да кажам дека колку толку има и некоја забава, повеќе од порано забава
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 20:41
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Aladin prvpat vo tvoeto postoenje i ti da kazes nesto pametno.
Alal da ti e za  idejava големо%20гушкање

Odmene imas poddrska голема%20насмевка


slusaj kalifo----jas kolku pati sum kazal nesto pametno ne e tema , a ako sakas za toa da davas mislenja otvori nova tema i tamu pisuvaj za vpecatocite sto gi imas za mene.


sto se odnesuva do temata zarem ne gledate deka i muslimanite delat slicno mislenje????
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:00
Vo red e so nas, a tebe izgleda krivo ti e, a?
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:23
da ne gledas ti malku ,,nakrivo,,mozebi??????

pa jas vi pravam usluga be hajvanco.borete se da dobiete takov podforum.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:26
Originally posted by aladin aladin напиша:

da ne gledas ti malku ,,nakrivo,,mozebi??????pa jas vi pravam usluga be hajvanco.borete se da dobiete takov podforum.


Spolajti,ama tvoja usluga ne ni treba,i plus na toa priberi se malce,vo samo eden zbor go derogira celoto tvoe bitie.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:31
ajde be hodza---opustise malku.

znaes nekogas i neprijatelot moze da ti pomogne.ne se plasi tolku--stvarno iskreno nastapuvam so ovoj predlog-rezolucija.samo uste vie ,,neizd(e)rogiranite,, da ste porealni--mnogu nesta bi bile podobri.....

ama toa e toa efendi cande...
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:40
Originally posted by aladin aladin напиша:

ajde be hodza---opustise malku.znaes nekogas i neprijatelot moze da ti pomogne.ne se plasi tolku--stvarno iskreno nastapuvam so ovoj predlog-rezolucija.samo uste vie ,,neizd(e)rogiranite,, da ste porealni--mnogu nesta bi bile podobri.....ama toa e toa efendi cande...



Nastapuvas LICEMERNO do beskraj,samiot ja otvori ovaa tema,sakajci da ispravis nekakva nepravda,a vsusnost sega go otkri tvoeto vistinsko lice.Decko,mene ne mie strav od nikogo sem Allah dz.s.,prestani so tvoite ironii i vratisi se nazad vo duvloto od kade si proizlegol.MENE NEMOJ DA MI SOLIS PAMET!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:47
Efendija,znaes ovoj aladin e od onaa grupa koja EDNO ZBORUVAT A DRUGO MISLET..
KAKO SE VIKAA TIE EFNDIJA ZABORAVIV..
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:52
Evrei?збунетост
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:53
mislam deka sega ti malku se ,,derogira,, bez potreba.

zosto stalno mora da napagjate.....

aosto stalno sakate  da vi se povlecat .......

zosto sekogas ,,odozgora,, zboruvate........

e moj efendijo, tvoite zelbi ke ostanat pusti nadezi, i posakuvanja---bidejki sega samo poveke me inspirira da se priklucam vo site temi--konstruktivno i so golem elan ---da gi razotkrijam ,,malite no bitni raboti,, i ,,golemite a nebitni,, za koi vo glavno ne se diskutira , od edni perspektivi...............

i ne se nerviraj...... ETE I EDEN MUSLIMAN  SE SLOZI SO MENE..... a ti nervozen.......

znaci temata e ,,SMENETEGO IMETO NA FORUMOT-VO ISLAMSKA PROPAGANDA,,!!!
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:58
i aladin zboruvat --kako sto mislet.......... za razlika od nekoi.........so ishareti sto zboruvaat......


i drzete se do temata , nema potreba da gi navreduvame kutrite evrei....



TEMATA E ---SMENETE GO IMETO NA FORUMOT,,ISLAMSKA PROPAGANDA,,!!


VO IME NA MODERATORITE KE VE ZAMOLAM DA KOMENTIRATE SAMO VO VRSKA SO TEMATA.  


Изменето од aladin - 27.Јануари.2008 во 22:07
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 22:31
Originally posted by aladin aladin напиша:

,,SMENETEGO IMETO NA FORUMOT-VO ISLAMSKA PROPAGANDA,,!!!

aladine-zosto ni nareduvas da go smenime imeto,
a ne bi bilo li podobro TI da go smenis imeto na ovoj forum--so imeto--
SVRTIGO I DRUGIOT OBRAZ..
A aladin???
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 22:39
VELIDE NE STANUVA ZBOR ZA TOA DEKA JAS BILO STO NATURAM, NEGO ZA TOA DEKA TREBA DA BIDEME REALNI ...I NISTO POVEKE...................

STO SE ODNESUVA DO DRUGIOT OBRAZ..TOJ VEKE 156 PATI E VRTEN VO SITE NASOKI PA CAK GORE I DOLU...I SEKAKO...  A I TOJ AKO SE VRTI BEZ ,,VISTINA,, I ,,REALNOST,,,   ---KE NEMA POLZA.

ZNACI TEMITE NA POD--FORUM SE SO ZASTAPENOST NA MUSLIMANSKI TEKSTOVI ,TEMI, OSVRTI VO 80-90%  ZA TOA STANUVA ZBOR, I JAS SAMO PREDLAGAM TOA DA SE KONSTATIRA VO FORMA NA -NAZIV ZA ODLIKITE NA PODFORUMOT,  ME RAZBIRAS   IBN?
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 22:48
Originally posted by aladin aladin напиша:

VELIDE NE STANUVA ZBOR ZA TOA DEKA JAS BILO STO NATURAM, NEGO ZA TOA DEKA TREBA DA BIDEME REALNI ...I NISTO POVEKE...................STO SE ODNESUVA DO DRUGIOT OBRAZ..TOJ VEKE 156 PATI E VRTEN VO SITE NASOKI PA CAK GORE I DOLU...I SEKAKO...  A I TOJ AKO SE VRTI BEZ ,,VISTINA,, I ,,REALNOST,,,   ---KE NEMA POLZA.ZNACI TEMITE NA POD--FORUM SE SO ZASTAPENOST NA MUSLIMANSKI TEKSTOVI ,TEMI, OSVRTI VO 80-90%  ZA TOA STANUVA ZBOR, I JAS SAMO PREDLAGAM TOA DA SE KONSTATIRA VO FORMA NA -NAZIV ZA ODLIKITE NA PODFORUMOT,  ME RAZBIRAS   IBN?


Zarem ne e realnost da konstatiras deka muslimanite se povece aktivni na ovoj forum za razlika od drugite,zarem ne e podobro namesto ovde da go trosis svoeto znaenje,da navlezes niz forumskite temi ,da otvaras temi koi tebe ti se dopadjaat i namesto da predlagas da se meni imeto na podforumot vo :ISLAMSKA PROPAGANDA,mnogu po kulturno ce ti bese da predlozese naslov:ISLAMSKI TEMI ili ISLAMSKA PORAKA,vaka nekako grubo mi zvuci tvojot predlog.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.