IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Омилени ресторани/гостилници/кафани
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Омилени ресторани/гостилници/кафани

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 23:10
mozebi od keifot amaизненадување ,..dali i od....djebot?намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 23:30

колку пати сум седел таму а никогаш не сум порачал пржен сладолед...во сабота ќе го пробам па ќе коментирам....голема%20насмевка

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 00:28
...i cenasta da ja ,..zapamtish !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 15:26
,,Ramazzoty,,трепкање
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2010 во 15:26
Originally posted by Kali Kali напиша:

Не се опишува, треба да пробаш мирКако сладолед во палачинкавнатре ладно, надвор топло намигнување



а пржена банана со сладолед од ванила,.... компот од ананас и едно кинеско чудо како мед... леле....
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2015 во 18:08
Браво за мене, се изнапишав и ми летна во воздух постот.
Сега да скратам..
Од оние што се надвор од централното градско подрачје на Скопје ги обожавам Вила Весница и Чардак. Во првиов имаат ненормално убаво кисело млеко, питата ми е некако поубава во Чардак ама се на се и двата ми се ОК за вакви топли денови. Уствари бевме ние и доцна есен, внатре седнати, каминчето запалено, винцето при рака.. Единствено не ми се допаѓа што мора цел протокол да се земе, но од друга страна гледано тоа на нив им е повеќе финансиски исплатливо затоа што си ги имаат загарантирани тие пари а се што ќе порачаш си плаќаш плус..

Од тие што се исто така позафрлени фаворит ми е Гостилница Дома, имаат многу добри ребрацрвенеење
Исто така позафрлено поради локацијата ми е и Камник, таму скоро се што сум пробала ми остави добар впечаток, освен цените. Истото важи и за Воденица, ама и таа не ми е блиску па само кога ќе закажат нешто, одам.
Сончева куќа некои имаат негативни некои позитивни оцени. Јас сум меѓу тие со позитивните, а згора на се има и базен што може да се искористиголема насмевка
Корнер/Баба Цана убаво јадење, малку нељубезен персонал..
Лира ми е меѓу фаворитите.

Оноа Венето на почетокот беше убаво, ама сега дали е до мене или вкусов ми се сменил, ама тие пари подобро на друго место да ги оставам. 
Атланта на кеј во парк има убава тава Атланта, прсти да излижешцрвенеење
Најубава пастрмајлија во Аеродром карши стариот McDonalds како се викаше, нешто Грил Хаус не ми текнува.

И на крај пак ќе кажам, немам некој посебен омилен ресторан, најмногу ги посетувам овие од погоре. И сето тоа зависи од тоа што ми се јаде во моментотсвиркање
Другите малку ми се ставени на игнор листаплазење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 03:09
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Браво за мене, се изнапишав и ми летна во воздух постот.
Сега да скратам..
Од оние што се надвор од централното градско подрачје на Скопје ги обожавам Вила Весница и Чардак. Во првиов имаат ненормално убаво кисело млеко, питата ми е некако поубава во Чардак ама се на се и двата ми се ОК за вакви топли денови. Уствари бевме ние и доцна есен, внатре седнати, каминчето запалено, винцето при рака.. Единствено не ми се допаѓа што мора цел протокол да се земе, но од друга страна гледано тоа на нив им е повеќе финансиски исплатливо затоа што си ги имаат загарантирани тие пари а се што ќе порачаш си плаќаш плус..

Од тие што се исто така позафрлени фаворит ми е Гостилница Дома, имаат многу добри ребрацрвенеење
Исто така позафрлено поради локацијата ми е и Камник, таму скоро се што сум пробала ми остави добар впечаток, освен цените. Истото важи и за Воденица, ама и таа не ми е блиску па само кога ќе закажат нешто, одам.
Сончева куќа некои имаат негативни некои позитивни оцени. Јас сум меѓу тие со позитивните, а згора на се има и базен што може да се искористиголема насмевка
Корнер/Баба Цана убаво јадење, малку нељубезен персонал..
Лира ми е меѓу фаворитите.

Оноа Венето на почетокот беше убаво, ама сега дали е до мене или вкусов ми се сменил, ама тие пари подобро на друго место да ги оставам. 
Атланта на кеј во парк има убава тава Атланта, прсти да излижешцрвенеење
Најубава пастрмајлија во Аеродром карши стариот McDonalds како се викаше, нешто Грил Хаус не ми текнува.

И на крај пак ќе кажам, немам некој посебен омилен ресторан, најмногу ги посетувам овие од погоре. И сето тоа зависи од тоа што ми се јаде во моментотсвиркање
Другите малку ми се ставени на игнор листаплазење


Кога ке ме носиш и мене со тебе по рестораниве?
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 15:23
Originally posted by Mazak Mazak напиша:

 
Кога ке ме носиш и мене со тебе по рестораниве?

А каде сакаш конкретно? Да ги спремам картичките хаха
Ќе те носам кога ќе дојдеш

хи, хи...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2015 во 10:49
Кај Цане во Скопје овчарската салата и како цени -ВажиТ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.