IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за градот Струмица?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за градот Струмица?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 31>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 16:47
да....сеуште фалат многу работи. и трговскиот е празен навистина но се полека ке биде...ма види ги Куманово Тетово Гостивар Македонска каменица ...и ред други..сепак Струмица е најубава поред нив.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 16:55
kako da ne ... metroplola газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 16:58
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

да....сеуште фалат многу работи. и трговскиот е празен навистина но се полека ке биде...ма види ги Куманово Тетово Гостивар Македонска каменица ...и ред други..сепак Струмица е најубава поред нив.


Sprema niv e najubav, tocno.
I jas koga ke odam vo penzionerski dom sum najubav.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:00
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

да....сеуште фалат многу работи. и трговскиот е празен навистина но се полека ке биде...ма види ги Куманово Тетово Гостивар Македонска каменица ...и ред други..сепак Струмица е најубава поред нив.


Sprema niv e najubav, tocno.
I jas koga ke odam vo penzionerski dom sum najubav.

јас живеам во Скопје и пак Струмица ми е најубав град..а истото го тврдат и сите од кај мене на работа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:02
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

да....сеуште фалат многу работи. и трговскиот е празен навистина но се полека ке биде...ма види ги Куманово Тетово Гостивар Македонска каменица ...и ред други..сепак Струмица е најубава поред нив.


Sprema niv e najubav, tocno.
I jas koga ke odam vo penzionerski dom sum najubav.
 
osobeno koga se gledas vo ogledalo so sopstveni oci газење%20од%20смеење meraci edni газење%20од%20смеење
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:05
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

да....сеуште фалат многу работи. и трговскиот е празен навистина но се полека ке биде...ма види ги Куманово Тетово Гостивар Македонска каменица ...и ред други..сепак Струмица е најубава поред нив.


Sprema niv e najubav, tocno.
I jas koga ke odam vo penzionerski dom sum najubav.
јас живеам во Скопје и пак Струмица ми е најубав град..а истото го тврдат и сите од кај мене на работа


Ti rekov deka e najubav koga ke dojdes edna vecer izlezes u selct, karis nekoja Strumicanka, ispies litar Konjak za bagatelna cena vo sporedba so Skopje i se vratis od tamu od kaj sto si.
Arno ama toa ne se pravi sekoj den.
Skopje e druga prikaska iako gradot uzasno izgleda, nevideno e zagaden i smrdliv, sepak ima poubav i poraznoviden zivot i kulturen i noken.
Strumica da e na 10% od toa ja ni zbor ne bi kazal protiv.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:07
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

да....сеуште фалат многу работи. и трговскиот е празен навистина но се полека ке биде...ма види ги Куманово Тетово Гостивар Македонска каменица ...и ред други..сепак Струмица е најубава поред нив.


Sprema niv e najubav, tocno.
I jas koga ke odam vo penzionerski dom sum najubav.
јас живеам во Скопје и пак Струмица ми е најубав град..а истото го тврдат и сите од кај мене на работа


Ti rekov deka e najubav koga ke dojdes edna vecer izlezes u selct, karis nekoja Strumicanka, ispies litar Konjak za bagatelna cena vo sporedba so Skopje i se vratis od tamu od kaj sto si.
Arno ama toa ne se pravi sekoj den.
Skopje e druga prikaska iako gradot uzasno izgleda, nevideno e zagaden i smrdliv, sepak ima poubav i poraznoviden zivot i kulturen i noken.
Strumica da e na 10% od toa ja ni zbor ne bi kazal protiv.

а ако не дојдам една вечер и не ја поминам во селект и не испијам кило коњак и не карам струмичанка????? алооо ја живеам тука ама имам некое потекло од таму и не доаѓам за да ќарувам жени зашто сум женско и не доаѓам ни за коњак ни за селект туку за се доаѓам таму.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:08
sepak strumica i makedonska kamenica , pa potoa kratovo ... nema somnenie голема%20насмевка
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:10
Za koe se od trite.
Si se prasala li nekogas ako pr.toj stil na izleguvanje Select&Co. ne ti odgovara sto bi pravela vo Strumica.
I kazi mi, dali bi ziveela vo Strumica?
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:12
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Za koe se od trite.
Si se prasala li nekogas ako pr.toj stil na izleguvanje Select&Co. ne ti odgovara sto bi pravela vo Strumica.
I kazi mi, dali bi ziveela vo Strumica?

ДА! дефинитивно би живеела во струмица....!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:13
a tek pazarot ... vrven dostrel na arhitektonsko resenie .... vidi , pazar za zelencuk i razni gradinarski kulturi  ama od zatvoren karakter ... podocna ce prerasnel vo berza газење%20од%20смеење
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:22
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Za koe se od trite.
Si se prasala li nekogas ako pr.toj stil na izleguvanje Select&Co. ne ti odgovara sto bi pravela vo Strumica.
I kazi mi, dali bi ziveela vo Strumica?
ДА! дефинитивно би живеела во струмица....!


Milo mi e.

Jas sega za sega ne bi ziveal se dodeka ne se ispolni ona sto mi fali.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:28
ако гледаме каде би сакала да живеам, мислам какво сакам да е местото каде што сакам да живеам, во Македонија тоа го нема. но ако ме прашуваш каде би живеела во Македонија дефинитивни Струмица или Прилеп.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 18:20
ЗАРЕМ ЛОШАТА ПРОЕКЦИЈА НА „ СЕНКИ “ Е ДОКАЗ ЗА НИВОТО НА КУЛТУРАТА ВО ГРАДОТ?. ПРОЕКЦИЈАТА НА ФИЛМОТ НА УРДИН БЕШЕ УШТЕ ПОЛОША...БЕШЕ ПРИСУТЕН И САМИОТ АВТОР, ИНАКУ САМИОТ СТРУМИЧАНЕЦ.НО, ТОА Е ДОКАЗ ДЕКА ВО ДОМОТ НА КУЛТУРАТА КИНОАПАРАТЕРОТ Е АМАТЕР И ТОА ЛОШ, А НЕ ДЕКА СТРУМИЧАНИ НЕМААТ КУЛТУРА...А АКО ВРАБОТАТ ПРОФЕСИОНАЛЕЦ- ДАЛИ ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМИ НИВОТО НА КУЛТУРА?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.