IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за градот Струмица?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за градот Струмица?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 31>
Автор
Порака
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 15:39
Originally posted by brza brza напиша:

skoro se e ubavo na slika,...a,tie znaat i da se ulepshaat,....samo,..ne mi e jasno,...shto ima ubavo vo panoramite od okolnite ridovi?збунетост,...se gleda deka pretezno cela strumica e vo privatni kukji,..osven centarot,...a i toj e odalechen samo dva tri kilometri od okolnite sela,..a,toa vazi za site gradovi tuka,...duri i za skopje,...na samo 3 i pol lm.,....mozesh da vidish cela selska menazerija,....vo seloto lisiche!...svinji,kokoshki,...kozi,...za presno mleko od kravi i da ne zborime,..od balkon vo novo lisiche,...so dvogled mozesh da go vidish utrinskoto molzenje mleko,..
ДА ЗНАЕВ ДЕКА ТОЛКУ ТИ СМЕТААТ СЕЛАТА- ЌЕ ГИ ДИСЛОЦИРАВМЕ НА МЕСЕЧИНАТА, АМА И ТАМУ СО ДОБАР ТЕЛЕСКОП БИ МОЖЕЛА ДА ГИ ВИДИШ ...А АКО ПОДОБРО СЕ ЗАГЛЕДАШ И ВО ЈАЈЦЕТО МОЖЕШ ДА НАЈДЕШ ВЛАКНО.СТРУМИЦА Е КАКО УБАВА МЛАДА ДЕВОЈКА СО ПРИРОДНА УБАВИНА, НА КОЈА НЕ И Е ПОТРЕБНА ШМИНКА И СИЛИКОНИ И КОЈА СЛОБОДНО ЈА ПОКАЖУВА СВОЈАТА УБАВИНА НА ДНЕВНА СВЕТЛИНА.ВО СИТЕ ГРАДОВИ ВО МОДЕРНИОТ СВЕТ ВО ПРИВАТНИ КУЌИ ЖИВЕАТ СРЕДНОИМОТНИТЕ И БОГАТИТЕ ГРАЃАНИ...КАМО СРЕЌА СИТЕ ДА ЖИВЕЕМЕ ВО ПРИВАТНИ КУЌИ...А ТИ ИЗГЛЕДА СЕ РАДУВАШ НА ЗГРАДИ?! ЕДНО ПРАШАЊЕ- КАКВО МЛЕКО САКАШ ПОВЕЌЕ- ПРЕСНО МЛЕКО ОД КРАВИ ИЛИ ПРЕСНО МЛЕКО ОД МЛЕКО ВО ПРАВ?ТЕ МОЛАМ НЕ ГЛЕДАЈ ЈА СТРУМИЦА ОД СЛИКИ, ОТИ ВО ЖИВО Е УШТЕ ПОУБАВА...УБАВИНАТА НА ЕДНО МЕСТО ЈА ДОПОЛНУВААТ И ЛУЃЕТО ШТО ЖИВЕАТ ВО НЕГО...А СТРУМИЧАНИ И СТРУМИЧАНКИ МОЖАТ ДА СЕ ПОФАЛАТ СО СВОЈАТА УБАВИНА.

Изменето од lpartik - 25.Февруари.2008 во 15:41
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 16:50
,...........shtom ti taka vikash,.....taka neka ,..bide!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 17:13
СТРУМЧАНИ СЕ НАЈГОЛЕМИТЕ ЛОКАЛПАТРИОТЕ У СВЕТО, РАЗБИРЕШ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 17:25
da,....veruvam deka nema na drugo mesto takvi neplakjachi na komunalii,...kako vo strumica!,.... i toa od "najvisok" rang,....doktori ,advokati ,....sudii,.....лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 17:33
патриоти се варпчињата, не ластовичките.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 18:10
moj drugar se zaljubi vo strumicanka i mi zamina tamu po neaтага
se postrumicani demek
ako drugar mi ja saka Strumica - i jas ja sakamголемо%20гушкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 18:27
Originally posted by brza brza напиша:

da,....veruvam deka nema na drugo mesto takvi neplakjachi na komunalii,...kako vo strumica!,.... i toa od "najvisok" rang,....doktori ,advokati ,....sudii,.....лутина
АКО СИТЕ ГРАДОВИ ВО МАКЕДОНИЈА СОБИРАА КОМУНАЛИИ КАКО ВО СТРУМИЦА...ГРАДОВИТЕ ЌЕ НИ ЦВЕТАА.
А ОВДЕ ЗБОРУВАМЕ ЗА УБАВИНИТЕ НА ГРАДОТ. АКО НЕ СЕ ПЛАЌАА КОМУНАЛИИ ДАЛИ ЌЕ МОЖЕШЕ СТРУМИЦА ДА БИДЕ ТАКА УБАВА?

Изменето од lpartik - 25.Февруари.2008 во 18:28
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 18:32
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

СТРУМЧАНИ СЕ НАЈГОЛЕМИТЕ ЛОКАЛПАТРИОТЕ У СВЕТО, РАЗБИРЕШ...
МАЈСТОРЧЕ, МИСЛАМ ДЕКА И ИМАМЕ ПРИЧИНА...ЗАРЕМ МОЖЕ ШЧИПЈАНИ ДА БИДАТ НАЈГОЛЕМИ ЛОКАЛПАТРИОТИ КОГА ЖИВЕАТ ВО ПУСТЕЛИЈА... ТИЕ СЕ ГОРДЕАТ И СО НЕИЗГРАДЕНА БРАНА ?! А НИЕ ГИ ИМАМЕ ТРИ, ДА НЕ ГИ СПОМНУВАМ ПОМАЛИТЕ.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 18:45
lpartik,  воопшто не се сложувам со тоа дека штипјани живеат во пустелија.

Колку што сум во тек , Штип е студентски град , така да  едвај чекам да видам што се има променето таму  , а пота  секако и  задолжително  моите најблиски роднини во Струмица да ги посетам.


Лично јас се гордеам што имам штипско-струмичко потекло среќа
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 21:50
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

СТРУМЧАНИ СЕ НАЈГОЛЕМИТЕ ЛОКАЛПАТРИОТЕ У СВЕТО, РАЗБИРЕШ...
МАЈСТОРЧЕ, МИСЛАМ ДЕКА И ИМАМЕ ПРИЧИНА...ЗАРЕМ МОЖЕ ШЧИПЈАНИ ДА БИДАТ НАЈГОЛЕМИ ЛОКАЛПАТРИОТИ КОГА ЖИВЕАТ ВО ПУСТЕЛИЈА... ТИЕ СЕ ГОРДЕАТ И СО НЕИЗГРАДЕНА БРАНА ?! А НИЕ ГИ ИМАМЕ ТРИ, ДА НЕ ГИ СПОМНУВАМ ПОМАЛИТЕ.


МИСЛИШ ДЕКА ИМАШ СУПЕРМЕНСКИ РЕНТГЕНТСКИ ВИД - ВО ОВАА ТЕМА, ОСОБЕНО ВО МОЈОТ КОМЕНТАР ШТИП КАКО ГРАД НИКАДЕ НЕ Е СПОМНАТ. ДА НЕ ЈА ЗБРКА ТЕМАТА. ВО ТЕМАТА ШТИП СТАВИВ НЕКОИ ФОТОГРАФИИ КОИ КОРЕСПОНДИРААТ СО ОВОЈ ГРАД.
ИМАМ ВПЕЧАТОК КАКО ШТИП ДА ВИ Е НОЌНА МОРА ИЛИ КОМПЛЕКС, НАЈБЛАГО РЕЧЕНО.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 23:08
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

lpartik, воопшто не се сложувам со тоа дека штипјани живеат во пустелија.Колку што сум во тек , Штип е студентски град , така да едвај чекам да видам што се има променето таму , а пота секако и задолжително моите најблиски роднини во Струмица да ги посетам.Лично јас се гордеам што имам штипско-струмичко потекло среќа
Mona liza,мислам дека тебе , чиј татко е струмичанец не треба да ти објаснувам за ривалството што постои меѓу овие два града,иако луѓето меѓусебе се одлични другари и пријатели. Штипјани отсекогаш имале подобри политичари од струмичани и редовно проектите ни ги земале пред нос. Затоа струмичани се работливи и упорни. Господ бил подарежлив кога е во прашање Струмица, мислам на природните убавини, местоположбата , земјата, климата...Начинот на кој комуницираме е таков,притоа никој не се лути.Прашај го татко ти каков интерес имало за натпреварите помеѓу Беласица и Брегалница.А и мене ме радува што Штип стана универзитетски град, фала богу нешто добро да се случи во источна Македонија...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 11:03
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Eden od poubavite ako ne i najubav grad vo Makedonija.
Za zal mnogu kic e seto toa nema nikakva sodrzina.
Ubavo e ako ste tamu eden ili dva dena ,a potoa svakate deka se e isto pak isto, vo site kafici e ista sema, isti luge ista muzika.
Teatar skoro i da nema (4 predstavi godisno), a kino nema ( bi zamolel nekoj ako znae nekoj grad vo svetot koj ima poveke od 100iljadi ziteli so okolinata a nema kino).
Ako zavrne dozd se e kal, a od Radovis do Strumica se vozite po kaldrma.

I najzalno e sto toa na nikomu ne mu smeta vazno imame trgovski od 6 sprata vo koj na trite koj rabotat, polovina od dukanite se prazni.
ЛОШИ РАБОТИ ЗА СТРУМИЦА МОЖАТ ДА СЕ ЗБОРУВААТ САМО ЗА ИНАЕТ... А ЗА ИНАЕТ СЕ ЈАДЕ И ЕДНА ВРЕЌА СОЛ. ИСТОЧНО ОД ВАРДАР УБЕДЛИВО НАЈУБАВИОТ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА.НАЈУРБАНИОТ И НАЈГРАДСКИОТ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА...НАЈСПОРТСКИОТ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА...И ВО МНОГУ НЕШТА - НАЈ...И ВО ПАРИС АКО СЕ ЗАДРЖИШ ПОДОЛГО ВРЕМЕ ЌЕ СРЕЌАВАШ ИСТИ ЛУЃЕ. НОВИОТ ТРГОВСКИ НЕ Е КОМПЛЕТНО ГОТОВ. ЗАСЕГА ФУНКЦИОНИРА САМО ДОЛНИОТ ДЕЛ, Т.Е. ЗЕЛЕНИОТ ПАЗАР...НА ГОРНИТЕ КАТОВИ ЌЕ ИМА И КИНО, ПА ЌЕ МОЖЕШ НА РААТ ДА ГЛЕДАШ ФИЛМОВИ.НА ГОРНИТЕ КАТОВИ ЌЕ ИМА И ТАКВИ СОДРЖИНИ ЗА КОИ НЕ СИ ПОМИСЛУВАЛ ДЕКА ЌЕ ГИ ИМА.ИНАКУ ЗА ТВОЈА ИНФОРМАЦИЈА- И КИНОТО ВО СТРУМИЦА ГО СНАЈДЕ ИСТАТА СУДБИНА КАКО МНОГУ КИНА ВО СВЕТОТ- ПОЈАВАТА НА ВИДЕОТО БЕШЕ СМРТ ЗА НИВ. ЗА ТЕБЕ ИЗГЛЕДА ПОСТОЕЊЕТО НА КИНО ВО НЕКОЕ МЕСТО Е НАЈГОЛЕМА ПОТВРДА ЗА СТЕПЕНОТ НА КУЛТУРАТА НА ТОА МЕСТО. НА КИНО ОДАМНА ОДАТ САМО СЕЉАЦИТЕ,А ЕДНО ВРЕМЕ СЕ КРИЕЈА ПОД СЕДИШТАТА КОГА ВО КРУПЕН ПЛАН НА ЕКРАНОТ ЌЕ СЕ ПОЈАВЕШЕ ЗАБРЕВТАН ВОЗ...ИЛИ КОЊИ ВО ГАЛОП. ТИ ИЗГЛЕДА СИ ГО НАДМИНАЛ СТРАВОТ.ПРОШЕТАЈ НИЗ ГРАДОТ ПО ДОЖД И АКО НА ТВОИТЕ ЧЕВЛИ ИМА КАЛ - ЈАС СО ЈАЗИКОТ ЌЕ ТИ ЈА ОТСТРАНАМ...А АКО СИ ОД СЕЛАТА ...НЕ ОДГОВАРАМ. ЗА КАЛДРМАТА ДО РАДОВИШ НЕ ТРЕБА ДА СЕ СРАМАТ СТРУМИЧАНИ- ТОА Е ВО НАДЛЕЖНОСТ НА ДРЖАВАТА, НЕ НА ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА.


Prvo prosetaj po svetot pa dojdi da razgovarame , dali Strumica e najgradskiot grad i dali kinata vo svetot se izumreni.
P.S.Prosetaj se do Gradskata Avtobuska koga vrne dozd ili koga se topi sneg ili skokni do tamu kas sto se parkirat taksinja a trebase da se izgradi crkva pred 20godini.
Eden trgovski ili eden dobar kafic nemoze da go napravat gradot ubav, ubav grad e grad vo koj ima kultura, dobra infrastruktura i cistota a toa za zal seuste go nema vo Strumica.

P.S.S. A najubav e vo istocna akedonija zatoa sto site drugi se uste polosi i pozanikade.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 14:50
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Eden od poubavite ako ne i najubav grad vo Makedonija.
Za zal mnogu kic e seto toa nema nikakva sodrzina.
Ubavo e ako ste tamu eden ili dva dena ,a potoa svakate deka se e isto pak isto, vo site kafici e ista sema, isti luge ista muzika.
Teatar skoro i da nema (4 predstavi godisno), a kino nema ( bi zamolel nekoj ako znae nekoj grad vo svetot koj ima poveke od 100iljadi ziteli so okolinata a nema kino).
Ako zavrne dozd se e kal, a od Radovis do Strumica se vozite po kaldrma.

I najzalno e sto toa na nikomu ne mu smeta vazno imame trgovski od 6 sprata vo koj na trite koj rabotat, polovina od dukanite se prazni.
ЛОШИ РАБОТИ ЗА СТРУМИЦА МОЖАТ ДА СЕ ЗБОРУВААТ САМО ЗА ИНАЕТ... А ЗА ИНАЕТ СЕ ЈАДЕ И ЕДНА ВРЕЌА СОЛ. ИСТОЧНО ОД ВАРДАР УБЕДЛИВО НАЈУБАВИОТ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА.НАЈУРБАНИОТ И НАЈГРАДСКИОТ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА...НАЈСПОРТСКИОТ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА...И ВО МНОГУ НЕШТА - НАЈ...И ВО ПАРИС АКО СЕ ЗАДРЖИШ ПОДОЛГО ВРЕМЕ ЌЕ СРЕЌАВАШ ИСТИ ЛУЃЕ. НОВИОТ ТРГОВСКИ НЕ Е КОМПЛЕТНО ГОТОВ. ЗАСЕГА ФУНКЦИОНИРА САМО ДОЛНИОТ ДЕЛ, Т.Е. ЗЕЛЕНИОТ ПАЗАР...НА ГОРНИТЕ КАТОВИ ЌЕ ИМА И КИНО, ПА ЌЕ МОЖЕШ НА РААТ ДА ГЛЕДАШ ФИЛМОВИ.НА ГОРНИТЕ КАТОВИ ЌЕ ИМА И ТАКВИ СОДРЖИНИ ЗА КОИ НЕ СИ ПОМИСЛУВАЛ ДЕКА ЌЕ ГИ ИМА.ИНАКУ ЗА ТВОЈА ИНФОРМАЦИЈА- И КИНОТО ВО СТРУМИЦА ГО СНАЈДЕ ИСТАТА СУДБИНА КАКО МНОГУ КИНА ВО СВЕТОТ- ПОЈАВАТА НА ВИДЕОТО БЕШЕ СМРТ ЗА НИВ. ЗА ТЕБЕ ИЗГЛЕДА ПОСТОЕЊЕТО НА КИНО ВО НЕКОЕ МЕСТО Е НАЈГОЛЕМА ПОТВРДА ЗА СТЕПЕНОТ НА КУЛТУРАТА НА ТОА МЕСТО. НА КИНО ОДАМНА ОДАТ САМО СЕЉАЦИТЕ,А ЕДНО ВРЕМЕ СЕ КРИЕЈА ПОД СЕДИШТАТА КОГА ВО КРУПЕН ПЛАН НА ЕКРАНОТ ЌЕ СЕ ПОЈАВЕШЕ ЗАБРЕВТАН ВОЗ...ИЛИ КОЊИ ВО ГАЛОП. ТИ ИЗГЛЕДА СИ ГО НАДМИНАЛ СТРАВОТ.ПРОШЕТАЈ НИЗ ГРАДОТ ПО ДОЖД И АКО НА ТВОИТЕ ЧЕВЛИ ИМА КАЛ - ЈАС СО ЈАЗИКОТ ЌЕ ТИ ЈА ОТСТРАНАМ...А АКО СИ ОД СЕЛАТА ...НЕ ОДГОВАРАМ. ЗА КАЛДРМАТА ДО РАДОВИШ НЕ ТРЕБА ДА СЕ СРАМАТ СТРУМИЧАНИ- ТОА Е ВО НАДЛЕЖНОСТ НА ДРЖАВАТА, НЕ НА ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА.


Prvo prosetaj po svetot pa dojdi da razgovarame , dali Strumica e najgradskiot grad i dali kinata vo svetot se izumreni.
P.S.Prosetaj se do Gradskata Avtobuska koga vrne dozd ili koga se topi sneg ili skokni do tamu kas sto se parkirat taksinja a trebase da se izgradi crkva pred 20godini.
Eden trgovski ili eden dobar kafic nemoze da go napravat gradot ubav, ubav grad e grad vo koj ima kultura, dobra infrastruktura i cistota a toa za zal seuste go nema vo Strumica.

P.S.S. A najubav e vo istocna akedonija zatoa sto site drugi se uste polosi i pozanikade.
Ако не бев јасен - најградски мислам во Македонија... сеуште сме премногу мали да зборуваме за поголеми рамки. А ти од цел град се задржуваш на автобуската станица,(кадешто калта одамна ја нема, на место каде стојат таксињата и кино.Ако судевме само по автобуските станици Скопје требаше да го прогласиме за најлош град... Струмица нема само еден убав кафиќ,а кафиќите не се мерило за степенот на културата на градот. Другпат кога ќе си одиш за селото, оддели малку време, прошетај, ако ја сакаш културата- имаме прекрасен дом на културата кој секојдневно нуди разновидни содржини.Оди во Градската библиотека, ако си културна се разбира...имаме богат книжен фонд . Посети го музејот. Ти ми зборуваш за она што го гледаш од автобусот и жалиш за киното. Кино ќе има и тоа модерно. Прошетај низ паркот и восхитувај се на убавината...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 15:04
ако си културна се разбира
Ova bi go promenil so kulturen.

Inace prijatele bidi siguren deka Strumica ja poznavam mnogu dobro ,a teatarot pak epten.
Odi prasaj vo toj teatar sto se raspaga iako e dvaesetina godini star kolku predsatvi imat godisno na repertoar.A bidejki vikas deka e prekrasen jasno mi e kolku odis tamu.Eve npr.da si bil na Premierata na Senki jasno ke ti e kakov teatar imame.
Potoa ke odis da gi prosetas site kafici i ke mi kazes koja e razlikata megu niv, koga ke ja najdes togas ke zboruvame za poveke kafici i diskoteki.
Aj da ne te opteretuvam ,odgovori mi na ovie prasnja pa posle ke diskutirame.
P.S. Ako si maloleten istoto vazi i za tebe kako za Girl15.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.