IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Самооценување на учениците
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Самооценување на учениците

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Самооценување на учениците
    Испратена: 02.Јануари.2008 во 10:49
Ако професорите во средните училишта ја спроведат оваа метода на оценување ќе бидеме прва земја во светот според процентот на оценките.

Изменето од mamma - 12.Септември.2008 во 16:37
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 15:47
Ucenicite se mnogu porealni...i samokriticni...barem 90 % od niv...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 16:56
pa ne znam bas... kolku sto se poznavam sebe znam deka ne bi imala motivacija za ucenje
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 17:34
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

pa ne znam bas... kolku sto se poznavam sebe znam deka ne bi imala motivacija za ucenje

мислиш, ќе се оценуваш се петка, а знаењето ќе ти биде нула?
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 17:38
Pa da, na pocetok i da si ucam koga ke vidam deka se site "genijalci" vo klas i si gi stavaat onaka ocenkite i mene nema da mi se uci... A osven toa ako go cenis profesorot gord si sam na sebe ako ti stavi 5, a vaka sam sebe da si stavas ocenki ne e kejfski nekako...

Изменето од Monuska - 02.Јануари.2008 во 17:38
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 17:44
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Pa da, na pocetok i da si ucam koga ke vidam deka se site "genijalci" vo klas i si gi stavaat onaka ocenkite i mene nema da mi se uci... A osven toa ako go cenis profesorot gord si sam na sebe ako ti stavi 5, a vaka sam sebe da si stavas ocenki ne e kejfski nekako...

Во клас со наводни генијалци полесно е да бидеш вистински генијалец.Исправи ме ако грешам.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 17:49
Да ама во клас со вистински генијалци, добиваш вистинска амбиција и стануваш вистински учен и знаен. Треба да се стремиме да ги поминеме оние што се подобри од нас а не да се тешиме дека знаеме повеќе од наводни генијалци.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 18:04
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Да ама во клас со вистински генијалци, добиваш вистинска амбиција и стануваш вистински учен и знаен. Треба да се стремиме да ги поминеме оние што се подобри од нас а не да се тешиме дека знаеме повеќе од наводни генијалци.


Стреми се да знаеш повеќе отколку што знаеш. Дасе надминеш прво самата себе, а потоа другите околу тебе. Секој ден да ја поместуваш границата на сопствените можности.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 19:37
Pa da toa i mi bese poentata na nekoj nacin majstorce62, se e vo vistinskoto znaenje a takvoto znaenje ne moze da go oceni nekoj nestrucen (da se izrazam) kako ucenikot
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 19:41
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Pa da toa i mi bese poentata na nekoj nacin majstorce62, se e vo vistinskoto znaenje a takvoto znaenje ne moze da go oceni nekoj nestrucen (da se izrazam) kako ucenikot


Мислам дека под само оценување се подразбира кога ученикот сам си го оценува своето знаење. Можеби сум во заблуда. Исправи ме!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 20:14
Da toa se podrazbira, i spored mene nikoj nema realno toa da go napravi ako taa ocenka potoa nekade vazi. Zatoa sum protiv samoocenuvanje
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 20:30
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Da toa se podrazbira, i spored mene nikoj nema realno toa da go napravi ako taa ocenka potoa nekade vazi. Zatoa sum protiv samoocenuvanje


Ме охрабри. Се чувствував како загубен во прашума
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 20:33
Milo mi e sto sega ne si zaguben ( a poradi mene se cuvstvuvase taka?)
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 20:36
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Milo mi e sto sega ne si zaguben ( a poradi mene se cuvstvuvase taka?)


Не поради тебе, мислев дека сум старомоден дека така размислувам
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.