IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Гатање на карти или кафе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гатање на карти или кафе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 17>
Автор
Порака
dimov.boris Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimov.boris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 16:32
.....

Изменето од dimov.boris - 24.Ноември.2011 во 16:07
Кон врв
mahi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mahi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 23:25
Originally posted by Biljanka Biljanka напиша:

a be nema pogjavolska rabota od gledanje na kafe,karti itn odnosno predviduvanje na idninata.
samo GOSPOD znae sto ke ni se sluci............среќа

 



TOCNO TAKA
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 12:29
JAS GLEDAM NA MILKA OD KILO
KOJ SAKA NEKA SI DONESE SE KE MU POGODAMплазење
голема%20насмевка
голема%20насмевка
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 20:29
Originally posted by DARKDOG DARKDOG напиша:

JAS GLEDAM NA MILKA OD KILOKOJ SAKA NEKA SI DONESE SE KE MU POGODAMплазењеголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 02:40
ехехе........ еднаш отидов да ми гледаат на кафе од радозналост, и како за беља гатачката ништо не ми погоди, ни за во блиска ни за во далечна иднина, а што е најтрагично ни минатото не ми го погоди   
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 03:50
ova seriozno..jas ne veruvam..nitu pak me ucel nekoj...ali ednas dodeka bev na klinika edna mi rece..Src aj ke vrtam solja...i pocna na zaebancii...a sega glava ne mozam da krenam...pogagajam 97 %
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 10:47
A znachi ti si bil toj gatach?! Samo za tebe zboruvaat!голема%20насмевканамигнување
always look on the bright side of the life!
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 11:10


НЕ- Тоа се тешки глупости!


Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 14:50
Пијам кафе само ако ми гатаат... нормално дека не верувам, ама е интересно...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 15:22
ПИЈАМ КАФЕ САМО КОГА СУМ МРТОВ ПИЈАН, А ТОГАШ СЕКОЈА МОЖЕ ДА МИ ГАТА
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 22:30
O DA GATAM NA KAFE DODEKA E POLNA SOLJATAголема%20насмевка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 10:06
Zavisi so kogo go pijam t.e. namesto - Ajde da se seksame se vika : - Doj do kaj mene, na kafe.
Кон врв
Afghanistanec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Afghanistanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 14:53
Videte , da bidam iskren , jas gledam na kafe.NE e taka ednostavno , veruvale ili ne i ota si e darba , od Boga da kazam.Koga gledam na kafeto vo fildjan mi se otvora vizija, figurite se dvizat, toa e kako da gledam film igo raskazuvam . Moze nekoj ke rece toa e sizofrenija , no ne e takaveruvajte takvite nesta postojat.Dosega na site sto sumgledal sum im pogodil. Problem mi e sto sum masko i sto nesakam mnogu popularnost.Nema da zaboravam na edna moja prijatelka mnogu mila od Kumanovo i gledav na kafe.Jadnata nemase ni decko , i kazav deka za tri dena ke se mazi-so razveden covek.Veli kako koga nemam ni decko.Rekov eve ke vidis. Navistina popladneto odenje na rabota , doaga tip vo prodavnica, blizok prijatel na nejzin gazda, inaku prijatelot i e od skopje-segasen maz i priznava kolku mnogu e zaljuben vo nea (inaku e razveden)i priznava se , ja kani na vecera , dva dena romansa , dobiva ponada za brak i ja prifaka. SE amzi za nego , ziveat vo skopje vo Dgorce. Tipkata od mnogu siromasna sega e bogataska.Koga i gledav veli ako se ostvari ke ti kupam sto sakas. I rekov ti mazi se i ravlo cevli daj mi .Ne ralo cevli sekoja godina na toj den dobivam po edno ralo od nea vo znak na blagodarnost. I den deneska pred da treba da odlucat nesto vo zivotot prvo doagaat kaj mene so mazot da im gledam na kafe i sekogas im pogagam i im odi dobro.Edinstveno ja zamoliv da ne me raznasa. Ne se samo cevli sto imam dobieno vo znak na blagodarnost , biznisi i biznisi uspesni stojat zad niv.Edinstvena maana mi e sto ne krijam ako ima loso i loso kazuvam. Me molese da gledam i na nekoi drugi nejzini i negovi prijateli , rekov vo red samo ne vo gradot kaj sto ziveam , taka da koga odam kaj niv na gosti , luge i luge doagaat, i site se zadovolni.Taka da ne veruvajte na sarlatani vi e moj sovet , no postojat luge koi se navistina jasnovidci i se za veruvanje
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 13:02
E stom vaka se pofali kao strucen i kvaliteten, sega site kje ti dojdeme na kafe da ni gledas
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.