IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни off - муабети...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни off - муабети...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 23>
Автор
Порака
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 16:10
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

na mene ne mi ni treba rentan room za specijalna licnost....ke mi tekne nesto na lice mesto....

Vidi sobite se naogjaat vo samite klubovi, sto znaci ako ti tekne nesto na lice mesto, ne izleguvas nadvor od klubot.
Ke ti opisam samo na kratko eden moj omilen klub - cetiri sprata - podot = tavanot e od staklo pomegju prviot i vtoriot i pomegju vtoriot i tretiot, najdolniot sprat go vikaat "pekol" - se pusta R&B i Hip Hop Music, temno e,dominantna e crvenata boja, so mnogu svetlosni efekti koj sozdavaat blaga konfuzija, - vladee edna atmosvera na postojano "dvizenje" koja e socineta od tela sto se dvizat vo ritam... Tretiot sprat e raj ,bleskavo silno osvetlen, devojcinata sto sluzat se so angelski krila - se dvizat megju gostite "on the dance floor" i sluzat kokteli - te zaslepuvaat svetlosni efekti vo ritamot na technoto...
Posledniot sprat go vikaat UPPER HEAVEN i tamu ti se sobite..na lice mesto
Mestovo e "ludnica"- tutma - lugje sekoja vecer - povekje zenski od maski. ne se vleguva bas lesno -ti treba VIP karticka -(treba da si clen na klubot)
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 23:09
Originally posted by Anthony Anthony напиша:


Vidi sobite se naogjaat vo samite klubovi, sto znaci ako ti tekne nesto na lice mesto, ne izleguvas nadvor od klubot.
Ke ti opisam samo na kratko eden moj omilen klub - cetiri sprata - podot = tavanot e od staklo pomegju prviot i vtoriot i pomegju vtoriot i tretiot, najdolniot sprat go vikaat "pekol" - se pusta R&B i Hip Hop Music, temno e,dominantna e crvenata boja, so mnogu svetlosni efekti koj sozdavaat blaga konfuzija, - vladee edna atmosvera na postojano "dvizenje" koja e socineta od tela sto se dvizat vo ritam... Tretiot sprat e raj ,bleskavo silno osvetlen, devojcinata sto sluzat se so angelski krila - se dvizat megju gostite "on the dance floor" i sluzat kokteli - te zaslepuvaat svetlosni efekti vo ritamot na technoto...
Posledniot sprat go vikaat UPPER HEAVEN i tamu ti se sobite..na lice mesto
Mestovo e "ludnica"- tutma - lugje sekoja vecer - povekje zenski od maski. ne se vleguva bas lesno -ti treba VIP karticka -(treba da si clen na klubot)
Kaj e ova?!?!?!? Jas bi sakala da go posetam najdolniot kat.....i onaka sum naviknata na "pekol" голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од Lady Blue - 26.Декември.2007 во 23:09
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 00:48
Ljubovno prepucavanje.. Hmmm aj ke pisam tuka mesto so nego da polemiziram голема%20насмевка. Eve vaka ke pocnam od pocetok.
1. Koga na devojka ke i kazes deka ne ti smeta ako izleze bez tebe vo masko drustvo za vikend, toa znaci ili deka ne ja sakas ili deka se pravis golem fraer deka ne ti e gajle.
2. Ako ne si siguren sto sakas od vrskata, toa ne znaci deka treba da eksperimentiras so devojkata za da otkries.
3. Ima eden zbor BONTON se vikal, a pod nego se podrazbiraat mnogu raboti megju koi i: na devojkata i stavas pijalok vo casata koga ste zaedno, ne izletuvas prv od kafikot dodeka taa sama si go oblekuva paltoto, na devojkata i se javuvas bez poseben povod ili pricina a ne samo koga ke treba da izlezete.
4. Seksot ne e nacin da dojdes do srceto na devojkata, a posebno ako taa go primeti toa, togas si naebal, nema da ja imas ni po 100 svetlosni godini.
5. Ne velis "te sakam" od k*rtoazija, tuku samo ako stvarno go mislis toa.
6. Misija na devojkata ne e da te osvoi tebe ili da te promeni, tuku da te saka ako vidi deka ljubovta e obostrana.
7. Predizvik ne e da legnes nekoja devojka, samo zatoa sto ti e interesen plen. Predizvik e da predizvikas emocii kaj devojkata.
8. I od mene i od tebe ima podobri, nitu sum jas edinstvenata nitu si ti edinstveniot.. Idealno nema. No, koga sakas nekogo TOJ/TAA se edinstvenite na svetot za tebe. Ako mislis poinaku togas ne si ja osetil ljubovta.
9. Eve ti povod za razmisluvanje vo novata 2008 godina. Ako svati sto sakav da kazam, nema da mora i ova godina da ja mineme sami. Ako ne svati, togas ti podavam raka na prijatelsto. So sila ubavina ne biva - taka vikale starite.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:06
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Ljubovno prepucavanje.. Hmmm aj ke pisam tuka mesto so nego da polemiziram голема%20насмевка.
 
Ако "Тој" не виси на форумов, тогаш ништо не си постигнала. Собери храброст и плесни му ги овие работи во фаца. А ако ти раскине после тоа, не се секирај... јас сум тука голема%20насмевка

Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

1. Koga na devojka ke i kazes deka ne ti smeta ako izleze bez tebe vo masko drustvo za vikend, toa znaci ili deka ne ja sakas ili deka se pravis golem fraer deka ne ti e gajle.
 
Или пак дека и веруваш.
 
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

5. Ne velis "te sakam" od k*rtoazija, tuku samo ako stvarno go mislis toa.

"Те сакам" се вели само еднаш - пред матично, и тоа си важи се додека не се каже спротивното голема%20насмевка
Се шалам, се кажува бар уште неколку пати, во посебни прилики, како оваа на пример... те сакам Мишел :smir:

Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

6. Misija na devojkata ne e da te osvoi tebe ili da te promeni, tuku da te saka ako vidi deka ljubovta e obostrana.

Мисијата на машкото срце е да ја освои девојката, а мисијата на женското срце е да биде освоено. Промената треба да се случува и кај двајцата, таа да се прилагодува за него и тој за неа, да се сплотуваат во едно.
 
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

8. I od mene i od tebe ima podobri, nitu sum jas edinstvenata nitu si ti edinstveniot.. Idealno nema. No, koga sakas nekogo TOJ/TAA se edinstvenite na svetot za tebe. Ako mislis poinaku togas ne si ja osetil ljubovta.
 
Ова ти беше прекрасно кажано, единствена моја големо%20гушкањељубов
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:13
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Ljubovno prepucavanje.. Hmmm aj ke pisam tuka mesto so nego da polemiziram голема%20насмевка.
 
Ако "Тој" не виси на форумов, тогаш ништо не си постигнала. Собери храброст и плесни му ги овие работи во фаца. А ако ти раскине после тоа, не се секирај... јас сум тука голема%20насмевка

[QUOTE=Mishell_G]1. Koga na devojka ke i kazes deka ne ti smeta ako izleze bez tebe vo masko drustvo za vikend, toa znaci ili deka ne ja sakas ili deka se pravis golem fraer deka ne ti e gajle.
 
Или пак дека и веруваш.
 
E i da znaes deka ne visi na forumot, ama ke se pogrizam ova da go procita голема%20насмевка.. A posle toa ako mi raskine, what the hell, life goes on. Za ona za doverbata, ima edna komunjarska: Mi vam verujemo ali ipak proveravamo. Ramnodusnosta ja ubiva vrskata..
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:24
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

E i da znaes deka ne visi na forumot, ama ke se pogrizam ova da go procita голема%20насмевка.. A posle toa ako mi raskine, what the hell, life goes on. Za ona za doverbata, ima edna komunjarska: Mi vam verujemo ali ipak proveravamo. Ramnodusnosta ja ubiva vrskata..
 
Погрижи се, само пази да не ги прочита и моите постови, затоа што тек тогаш ќе биде љубоморен голема%20насмевка
Батали ги комуњарите...на што личи тоа: ти верувам, ама не ти верувам. Двојно зло. Кај не ти верува, па уште и те лаже дека ти верува.
Довербата, после љубовта, е вториот темел на врската. Ако неа ја нема, пиши и крст на врската, само прашање на време е кога ќе заврши.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 23:30
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

E i da znaes deka ne visi na forumot, ama ke se pogrizam ova da go procita голема%20насмевка.. A posle toa ako mi raskine, what the hell, life goes on. Za ona za doverbata, ima edna komunjarska: Mi vam verujemo ali ipak proveravamo. Ramnodusnosta ja ubiva vrskata..
 
Погрижи се, само пази да не ги прочита и моите постови, затоа што тек тогаш ќе биде љубоморен голема%20насмевка
Батали ги комуњарите...на што личи тоа: ти верувам, ама не ти верувам. Двојно зло. Кај не ти верува, па уште и те лаже дека ти верува.
Довербата, после љубовта, е вториот темел на врската. Ако неа ја нема, пиши и крст на врската, само прашање на време е кога ќе заврши.
Lele - Ev..... baby me pogodi vo srce so ova љубовљубовљубоваплауз
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 01:15
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Lele - Ev..... baby me pogodi vo srce so ova љубовљубовљубоваплауз
 
Абе јас не нишанев во тебе, ама сепак ми е мило што к*ршумот не залутал во воздух големо%20гушкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 11:01
Vadam pistol i Bam !...Bam !...Bam!...k*rvo edna !...
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 11:22
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Vadam pistol i Bam !...Bam !...Bam!...k*rvo edna !...
 
I ona pokazuva pancirot i ti vika....."ku*va a?!?!?!? ama so pancir "голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкагазење%20од%20смеење
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 12:38
...ete do kaj vodi, ljubovno prepucavanje, znaev deka prije ili pokasno ima da doe do "ebanje"...posho vikaat ko se bije- taj se voli...плазењегазење%20од%20смеење
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 12:46
Ljubovno prepucavanje. Pa otkako ke ja rasipat kalimerata stanuva ljubovno prepljukuvanje. Se pljukaat megusebno so najzeleni so mozat da gi stvorat.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 18:38
кај што има права љубов мора да има и препуцавање.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 21:40
Originally posted by orlov orlov напиша:

кај што има права љубов мора да има и препуцавање.


a kaj sto nema ljubov nema prepucavanje? ne bi se slozila, togas ima poveke dijalozi, monolozi i slicni gluposti голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.