IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - КОНФЕДЕРАЦИJА - ДА ама НЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КОНФЕДЕРАЦИJА - ДА ама НЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 06:24
Не е глупаво ами грко цинцарски
Грчкото соило со секоја буква му излегува од ногата!
Милас елиника бре елине?
Плаи плаи???
 
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 11:46
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Конфедерација да. Со Бугарија.


Не ви трябва! Ни на вас, ни на нас ! Ке се изпотепаме пак . По добро е, нашите политичари да заявят ясна подкрепа за Република Македония за членство в НАТО и Европа. Като влезете нема да требва на никой ни федерация ни конфедерация .
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 12:08
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Конфедерација да. Со Бугарија.


Не ви трябва! Ни на вас, ни на нас ! Ке се изпотепаме пак . По добро е, нашите политичари да заявят ясна подкрепа за Република Македония за членство в НАТО и Европа. Като влезете нема да требва на никой ни федерация ни конфедерация .


Паметно кажано.Богами ќе се испотепаме, и покрај тоа што ја давате подршката (само за името не за нацијата бидејќи не ни ја признавате нацијата и црквата), пак сме непријатели до смрт
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 12:15
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Конфедерација да. Со Бугарија.


Не ви трябва! Ни на вас, ни на нас ! Ке се изпотепаме пак . По добро е, нашите политичари да заявят ясна подкрепа за Република Македония за членство в НАТО и Европа. Като влезете нема да требва на никой ни федерация ни конфедерация .


Паметно кажано.Богами ќе се испотепаме, и покрај тоа што ја давате подршката (само за името не за нацијата бидејќи не ни ја признавате нацијата и црквата), пак сме непријатели до смрт

Е, чак до смърт А за нацията, я признаваме.
Нещо там со езикот има проблеми, ама един литературовед бе казал, дека диалектот бил език с армия и флот.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 12:42
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Конфедерација да. Со Бугарија.


Не ви трябва! Ни на вас, ни на нас ! Ке се изпотепаме пак . По добро е, нашите политичари да заявят ясна подкрепа за Република Македония за членство в НАТО и Европа. Като влезете нема да требва на никой ни федерация ни конфедерация .


Паметно кажано.Богами ќе се испотепаме, и покрај тоа што ја давате подршката (само за името не за нацијата бидејќи не ни ја признавате нацијата и црквата), пак сме непријатели до смрт

Е, чак до смърт А за нацията, я признаваме.
Нещо там со езикот има проблеми, ама един литературовед бе казал, дека диалектот бил език с армия и флот.


Грешка си само името ни го признавате а јазикот не ни го признавате и нацијата.......

А богами и црквата не ни ја признавате

И да до смрт ни сте зошто уште не можете да ја прежалите Сан-Стефанска Бугарија

Изменето од Vladimir88 - 23.Декември.2007 во 12:43
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 12:54
Излезнааме от темата. Ке се появи Боги и клъц.
Не знам кой не я признава нацията, ама аз я признавам. А конфедерация со гърция - не!
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 12:57
Епа, ако ја признае и Калфин и оној дебилот што изиграва цар на непостоечка монархија, ајде да се ќердосаме!
Поарно со Бугарија него со циганаријата од Југот, барем се разбираме!
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 13:06
Originally posted by Калпазан Калпазан напиша:

Епа, ако ја признае и Калфин и оној дебилот што изиграва цар на непостоечка монархија, ајде да се ќердосаме!
Поарно со Бугарија него со циганаријата од Југот, барем се разбираме!

 

Ке му кажам на Калфин А ониот-дебилот си е дебил и не сакам да си говоря с него. А най-арно самостойни като Република Македония
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 13:10
Каква федерацуија,каква конфедерација абе нормални ли сте вие.Ние најјако ја цекаме 2012 за ревизија на Бук*решкиот договор и конечно обединување на Вардар,Егеј и Пирин а вие конфедерации и федерации сонувате.Македонија по обединувањето ке даде ново значење на Балканот ке видите само да се ревидира Бук*решкиот договор
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 13:13
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Каква федерацуија,каква конфедерација абе нормални ли сте вие.Ние најјако ја цекаме 2012 за ревизија на Бук*решкиот договор и конечно обединување на Вардар,Егеј и Пирин а вие конфедерации и федерации сонувате.Македонија по обединувањето ке даде ново значење на Балканот ке видите само да се ревидира Бук*решкиот договор



Да бе, знаеш ли дека неодамна мене ми кажаа дека во 2013 година дека треба да ни го вратат Пиринот и Егејот.

Ама не верував мислев дека се тоа се теории.Но кога ќе заклучам па затоа они притискаат цело време ние да си го промениме името.


Ако имаш Буги повеќе информации дај објасни.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 13:15
Ке видите само да дојде 2012 се ке се средиголема%20насмевка
Кон врв
Oho Boho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tatarin-Dragalevchanin

Регистриран: 14.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 14:26

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Ке видите само да дојде 2012 се ке се средиголема%20насмевка

Буги и на друго место во форумот ти рекох дека после 2012 ке дойде 2013.намигнување Какав Бук*рещ, какъв Марс? Што си вервате на глупости въобще или политиците ви баламосват, за да отклоняват вниманието.

 

Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 14:28
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Ке видите само да дојде 2012 се ке се средиголема%20насмевка

 
 Mislis? Jas pak mislam deka ke ne piknat vo EU , sosila, i da ne sakame(sto ne e tocno spored anketite vo javnosta so golema podrska),i taka ke izbegnat menuvanje granici, demek, eve obedineti sme, site zaedno vo edna United States of Europe,pa sekoj sekade ke se cuvstvuva doma...

 Osven ako USA nema drugi planovi za regionot, megjutoa ne se nadevam mnogu od evropskite fufici kako Anglija, Germanija, Francija, pa i Rusija i slicni.....голема%20насмевка
Кон врв
Oho Boho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tatarin-Dragalevchanin

Регистриран: 14.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 14:28
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Конфедерација да. Со Бугарија.


Не ви трябва! Ни на вас, ни на нас ! Ке се изпотепаме пак . По добро е, нашите политичари да заявят ясна подкрепа за Република Македония за членство в НАТО и Европа. Като влезете нема да требва на никой ни федерация ни конфедерация .


Паметно кажано.Богами ќе се испотепаме, и покрај тоа што ја давате подршката (само за името не за нацијата бидејќи не ни ја признавате нацијата и црквата), пак сме непријатели до смрт

Е, чак до смърт А за нацията, я признаваме.
Нещо там со езикот има проблеми, ама един литературовед бе казал, дека диалектот бил език с армия и флот.


Грешка си само името ни го признавате а јазикот не ни го признавате и нацијата.......

А богами и црквата не ни ја признавате

И да до смрт ни сте зошто уште не можете да ја прежалите Сан-Стефанска Бугарија
 
Още една заблуда. Тука вече никой не се секира за Сан-Стефанска България.намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.