IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Свекрви
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свекрви

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 13>
Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 13:07


za da bidat dobri svekrvite ...

najvazno e da imaat posebni kujni ...

dve zeni vo edna kujna ne mozat ...
ke ima konflikti ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 14:54
od pamtivek ostanalo snaa i svekrva da ne se sakaat.
-------------------------------------------------------------------------------
Snaata ne treba svekrvata  da ja saka, neka go saka mazot. Dzabe svekrvata  da ja saka ako nego ne go saka. Zadovolena, zaljubena zena, gi saka site okolu...isfrustriranata od sabajle gi mrazi site, a popladne i sebe sama....bilo snaa...bilo svekrva...
Markooooo, jas vo segashnava situacija na site im ja nudam kujnava...ama neshto site (trojca musketari) stradaat od uplav...pa koga im doaga red da gotvat...jademe skara...pitsi...piti pastrmajliii. Se soglasuvam so tebe za odvoeni kujni...i ako me drzi umot...koga ke dojde vreme... na snaite ke im preporacam da si kupat stanovi bez kujni...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 15:22
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

od pamtivek ostanalo snaa i svekrva da ne se sakaat.-------------------------------------------------------------------------------Snaata ne treba svekrvata  da ja saka, neka go saka mazot. Dzabe svekrvata  da ja saka ako nego ne go saka. Zadovolena, zaljubena zena, gi saka site okolu...isfrustriranata od sabajle gi mrazi site, a popladne i sebe sama....bilo snaa...bilo svekrva...Markooooo, jas vo segashnava situacija na site im ja nudam kujnava...ama neshto site (trojca musketari) stradaat od uplav...pa koga im doaga red da gotvat...jademe skara...pitsi...piti pastrmajliii. Se soglasuvam so tebe za odvoeni kujni...i ako me drzi umot...koga ke dojde vreme... na snaite ke im preporacam da si kupat stanovi bez kujni...




imas ubavo razmisluvanje ...
stan bez kujna ...

imase edna dokumetarna emisija ...
na eden inzenjer sto rabotel vo Microsoft ...
i koj sto mu pominalo vremeto da pravi softveri ...
i ja pokazuvase kukata ...
tolku spalni ...
tolku kupatila ...
kujni ...

i sam kaza ....

djabe ja pravam kujnata ... koga nikogas doma ne jadam ...

toa sto idi ... toa se nosi !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 10:30
Imav dobar ucitel...pokojna svekrva mi veleshe...koga gi gushkam milite na baba...pola od tebe gushkam...koga ti gi gushkash milite na mama...pola od mene gushkash...zatoa snajke dodeka si mlada ti pojke vreme brkaj go rebroto koe gospod na nas zenite po greshka ili namerno ni go otsece...a domakinlukot ke stasa...pokroce...pokroce...
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 18:24
Имам мошне коректен однос со мојата свекрва. Не живеам во заедница така да кујната е исклучиво само моја .
Меѓусебно се почитуваме иако понекогаш знаеме и да не се согласиме околу некоја работа. Сметам дека е многу важно уште од самиот почеток да се стават картите на маса и да се биде искрен и отворен. Така барем јас постапив,па сега немам проблеми околу изреката дека Свекрвата е режисер на домашни сцени!
Не ми се меша во животот,ми се наоѓа секогаш кога ми е потребна...Исто како што и она знае дека и јас ќе и се најдам кога сум и потребна.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 15:41
SUPER SI SE I SNAITE.............A I SVEKRVITE.............KOGA IMA VO EDNA KUKA RAZBIRANJE,,,,,POCITUVANJE,,,,LJUBOV,,,,,SLOGA,,,,,,,NEMA POTREBA OD PREPUCAVANJE I KARANJE EDNA SO DRUGA...............
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 01:37
Свекрвата је арна, таја ми го родила Науме, ја поштујам така ќе и појда на визита ко имам време, ќе и оденса кафе, слатки,блуза некоа на пример, папучи, ќе и го напуна фрижидеро- и ќе и ја затвора устата.
И после нормално- Благородна е најблага од сите, мед!
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 15:14
Originally posted by blagorodna blagorodna напиша:

Свекрвата је арна, таја ми го родила Науме, ја поштујам така ќе и појда на визита ко имам време, ќе и оденса кафе, слатки,блуза некоа на пример, папучи, ќе и го напуна фрижидеро- и ќе и ја затвора устата.
И после нормално- Благородна е најблага од сите, мед!


...oti mor, ne ja kanish kaj tebe na gosti da posedi malce dve-tri nedeli so sNaumche tvoj mama...ja vikash mama?голема%20насмевка
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 13:20
ajde vi se molam dosta so toa korekten odnos drn,drn,бла%20блаabe kazete si jasno i glasno NE JA TRPAM i kraj
apce
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 16:41
Originally posted by apce apce напиша:

ajde vi se molam dosta so toa korekten odnos drn,drn,бла%20блаabe kazete si jasno i glasno NE JA TRPAM i kraj


...cccccccccccc...изненадувањегазење%20од%20смеење
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 00:03
Poznavam mnogu luge shto ne si gi trpat mazite/zenite, rodenite deca, rodenite roditeli, ne komuniciraat so braka i sestri i normalno ni so svekor/svekrva. Ocigledno ne ke e do svekrvite. 
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 10:22
Originally posted by apce apce напиша:

ajde vi se molam dosta so toa korekten odnos drn,drn,бла%20блаabe kazete si jasno i glasno NE JA TRPAM i kraj


Mozebi ima zeni ( snaai ) sto imaat pricina da ne si ja trpat svekrvata... No jas ne sum od tie! Nikogas nisto ne mi zgresila, sekogas se trudela da mi ugodit, sekogas imam podrska od nejzina strana! zosto da ne e trpam koga nemam pricina!!! Normalno deka sverkvami nikogas ne ke ja sakam kako sto ja sakam majkami, no mislam deka toa e sosema normalno!!!
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 15:57

Хехехехех свекрви......малце треба да се повнимава на нив.

Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:54
Originally posted by NiNa1 NiNa1 напиша:

Хехехехех свекрви......малце треба да се повнимава на нив.



...treba treba...heheheheee


...zasho znaete kako se reklo...ako stvarno sakate da go naljutite mazot kazete nesho losho za roditelite negovi...плазење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.