IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Свекрви
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свекрви

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
Автор
Порака
IRON MAIDEN Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IRON MAIDEN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 14:26
Da ke bidam baba.DajBoze da bidam!Da ama ne kako mojana baba....
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 17:02
Originally posted by IRON MAIDEN IRON MAIDEN напиша:

Da ke bidam baba.DajBoze da bidam!Da ama ne kako mojana baba....


..od start si ja pochnala po tvoe rabotata...demek ja mislam kao sto treba...ali nema veze posho imash naj-jak nik na forumov...ti prostuem...намигнување
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 02:03
Свекрви...за се се криви...па треба да се викаат СВЕКРИВИголема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 06:09
...cccccc...nema razbirachka so vas nevesti izglea...hahaahaaa
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 08:26
...cccccc...nema razbirachka so vas nevesti izglea...hahaahaaa.........
rece toj i kapitulirashe... im go prepushti bojnoto pole..a tie grakaa, kolvea... kinea zivo meso. kolvaa oci... svekrvi-svekrivi...veshterki...a mama- Deva Marija, mama ispruzena na trosedot, mama stsutsulena na celo na masata... mama beguva vo domot koj drug go gradeshe, opremuvashe so ljubov...za sin, za snaa, za vnucinja...
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 15:06
jas koga ke imam svekrva ke ja pocituvam no nema da ja vikam mamo sigurno
a patem nema nitu da ziveam so nea vo nikoj slucaj
голема%20насмевка
Life is beautiful
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 16:03
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...cccccc...nema razbirachka so vas nevesti izglea...hahaahaaa.........
rece toj i kapitulirashe... im go prepushti bojnoto pole..a tie grakaa, kolvea... kinea zivo meso. kolvaa oci... svekrvi-svekrivi...veshterki...a mama- Deva Marija, mama ispruzena na trosedot, mama stsutsulena na celo na masata... mama beguva vo domot koj drug go gradeshe, opremuvashe so ljubov...za sin, za snaa, za vnucinja...


...e da...sad but true...тага

...ima edna poslovica sho vika...gi chuvam parite be, da mi gi jadat snai i zetovci...hahahahhaaa
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 19:37
Среќна сум што не сум дел од таа приказна, затоа само се пошегував на тема СВЕКРИВА-СНАА. (Кај мене никогаш немало месен обесен и готовс, не сум имала ни мама ни свекрива, сама се сносев со се во животот....)

Но и тоа колку познавам снаи кои постојано се плачат од своите свекрви...снаи кои спијат до пладне, додека свекрвите направиле ручек, се погрижиле за децата, испеглале, испрале, чуваат деца...кои лицемерно ги нарекуваат “мамо“ а зад грб им се ругаат, превртуваат со очите...
исто како што познавам и свекрви на кои не им чинат снаите-не биле доволно убави, добри, вредни...нивните синови заслужиле нешто подобро...
Жално е тоа.




Изменето од maria_magdalena - 17.Јануари.2008 во 19:40
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 22:07
Ja znaete onaa narodnata;" Koga bev mlada, svekrvite bea loshi, a sega loshi se snaite"голема%20насмевка
Znachi prvo kje bidesh losha snaa, a potoa losha svekrva!намигнување
always look on the bright side of the life!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 08:16
Isto taka mozesh da bidesh dobra snaa, a losha svekrva ...ili losha snaa, a dobra svekrva...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 11:45
sto se zamarate tolku so niv?
tie ke idat po svojot pat vie po vasiot..............
koj denes zivee so svekrvi?????????????????????????????uzas...
uste li toa go ima,alooooooooooooo
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 15:33
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Ja znaete onaa narodnata;" Koga bev mlada, svekrvite bea loshi, a sega loshi se snaite"голема%20насмевка
Znachi prvo kje bidesh losha snaa, a potoa losha svekrva!намигнување


...ajdeeeeeeeeeee, mashala...газење%20од%20смеење
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 21:55
A shto vikash za moderna svekrva? jas do sega so segashnata snajka si zborev na mesinger i iskreno ako si se sakaat, nemam nishto protiv koga ke dojde vreme da mi bide i snajka. Jas davam cesen forumski zbor deka ke im davam pari koga ke im trebaat, ke im pomagam -koga ne se doma, mislam ako me zamolat pr. da im cuvam deca, a koga ke si odam prvo ke izluvtiram (da ne ostane troa svekrvin miris), pa ke si gi zemam i papucite (da ne gi gleda i da ne se nervira-snajkata)
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 12:10
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Isto taka mozesh da bidesh dobra snaa, a losha svekrva ...ili losha snaa, a dobra svekrva...
Da mamamd, site varijanti se mozhni, a i jas se nadevam kako tebe deka eden den ke bidam dobra svekrva, mozhebi ke izmislat i nekoj recept kako se stanuva dobra svekrva, ama velat od pamtivek ostanalo snaa i svekrva da ne se sakaat.
Gi pozdravuvam onie svekrvi i snai shto imaat korekten odnos!голема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.