IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Свекрви
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свекрви

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
Автор
Порака
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 11:23
pa zatoa neka si sedi madro i neka si kutiголема%20насмевка
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
zaguben Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaguben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 11:25
Originally posted by ana marija ana marija напиша:

pa zatoa neka si sedi madro i neka si kutiголема%20насмевка



NA USTATA KATAN4E   
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 11:26
katance matance si znae taaголема%20насмевка
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 12:26
Комуникацијата со возрасните (постарите  ) луѓе воопшто е сепак одраз на домашно воспитание.
Ако млад човек во својата комуникација со родителите си дава за право да ги навредува, односно самоволно да бара исполнување на некои свои каприци, така ќе комуницира и со останатите луѓе од своето поблиско опкружување.
Свекрвата е уште една особа кон која се развива антагонизам само затоа што е свекрва, мајка на дечкото, мажот.
Нигде не стои дека мора да се сака, нити да се почитува но нигде исто така не стои дека треба да се навредува.
Кој сака неговите родители да бидат навредувани????
Какви се тие мажи кои го дозволуваат тоа???
Дали особите од женски пол би дозволиле нивните дечковци/мажи да им ги навредуваат или игнорираат нивните мајки. Или сметаат дека нивните мајки се идеални??? Нека ги прашаат машките како гледаат на таштите, а сепак се коректни.


Кон врв
goodhard Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goodhard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 13:17
Jas vece ostaviv komantar deka nemozam da ja podnesam mojata svekrva eve sega ke vi kazam i zosto: bevme izlezeni so pomlado drusto vo eden restoran, pa ziva muzika jadenje pienje i se bese super. Maojot nevencan soprug ja vikna i negova mamicka (mojata svekrva vesterka) i se bese super dodeka taa ne mu sepna nesto na nego i toj stana histericno ljubomoren, jas go prasav sto se desava toj me obvini kako celo vreme imam gledano vo nekoj si tamo sto sedi na drugata masa, jas onaka kao na sala mu odgovoriv ajde ne si tacan ne se gubi, a toj pak kako ne sum tacan koga i mama te primetila uffffffff e tuka mi se idese da gi zadavam i dvocata, jas na toa se nasmeav i kazav ajde ne se gubi nemam gledano vo nikogo ostavi majkati sto zbori...
posle ne pomina 10 min mojata takozvana svekrvicka me prasa dali ima hartija vo toletot, i jas i odgovaram neznam i ja prasuvam prijatelkata ima li hartija bidejci taa bese da moca a jas i pravev drustvo... koga vesterkata na mene pa ti odis vo tolet da se prosetas malku nis restoranot uffff e tuka mi pukna filmot i go kazav toa na mojot soprug koga toj na mene ajde kaj najdovte sega da se prepucavate bla bla bla, e mene i on me izvadi od taktot i si zaminav od restoranot sama toj po mene pa tuka izbi ogromna karanica medju mene i nego i toj me moli da se vratam jas ne toj ama daj vrati se i jas mu kazav ke se vratam ama ako majka ti si odi i taka i stana jas se vrativ toj i kaza na vesterkata mamo aj molam te kasno e odi si taa se naluti i sega pomina 1 nedela od taa slucka jaas se seuste nemam videno so nea i se nadevam deka i taka ke ostane a so nego ne sme vo dobri odnosi i cesto se raspravame za taa slucka i sega aj kazete mi neli e zmija so 2 glavi, pa utre i jas ke stanam svekrva ama nema da pravam vakvi cirkusi i sranja
PS: se izvinuvam sto bev dosadna ama morav da kazam sto se zemjava nosi :)
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 15:40
Odsekogas sum sakala da imam svekrva, mislam ziveam so nea, ama ete za tie sto sakaat nema izgleda. голема%20насмевка Ja nemam taa sreka ili nesreka neznam, pa sami si ziveeme so mojata familija. голема%20насмевка
 
 
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 16:02

.



Изменето од mistake - 01.Февруари.2011 во 18:36
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 16:22
Мојата в.д. свекрва пред некој ден се уби од прашување ЗОШТО па ЗОШТО сме се договориле да излегуваме посебно женски, посебно машки............Пак по некое време: Мене не ми е јасно зошто ти Полжавче мора да излегуваш сама, не доликува девојка што има долга врска сама да шета, ти треба дома да си седиш.....По некое време пак: Мене не ми е јасно.......и јас ја прекинав....и реков....Абе не мора на тебе да ти е јасно.....доволно е на НАС да ни е јасно.......
МИР со сите
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 16:32

.



Изменето од mistake - 01.Февруари.2011 во 18:35
Кон врв
IdiBegaj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IdiBegaj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 17:04

Popi : Odsekogas sum sakala da imam svekrva, mislam ziveam so nea, ama ete za tie sto sakaat nema izgleda. голема%20насмевка Ja nemam taa sreka ili nesreka neznam, pa sami si ziveeme so mojata familija.

  Epa eve goodhard neka ti ja podari svojata svekrva ,nejze ne i treba смеење
Zivi bili pa videli,.......
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 19:11
Оние троа „пошлакнатите и посесивни мајки„ на супер квалитетни синови имаат тенденција да ја преиспитуваат чесноста и квалитетите на нивните избранички поради фактот што мислат дека нивните синови се екстра а тие женски што се со нив се помалку вредни или недоволно добри за нив.
Бидејќи се придржувам стално до фактот дека секое грнче си го наоѓа своето капаче или секој си го добива она што го заслужува, заклучок ќе биде- неасално машко си наоѓа соодветна женска половина само пак ќе проговарам родителите се многу пристрасни кога станува збор за сопствените деца.
Полесно им е да кажат абе таа е никаква а не си го гледаат синот исто што марка им е. Исто и за женските, мајките нивни стално зборат- еее можеше она поарен да најде а работава е ако и сечело поише на момата ќе нашла поарен хахахахх
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 09:53
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Мојата в.д. свекрва пред некој ден се уби од прашување ЗОШТО па ЗОШТО сме се договориле да излегуваме посебно женски, посебно машки............Пак по некое време: Мене не ми е јасно зошто ти Полжавче мора да излегуваш сама, не доликува девојка што има долга врска сама да шета, ти треба дома да си седиш.....По некое време пак: Мене не ми е јасно.......и јас ја прекинав....и реков....Абе не мора на тебе да ти е јасно.....доволно е на НАС да ни е јасно.......


како така..... може некој да те украде смеење
 
иначе, да искоментирам нешто на темава...... среќа точно е, како што рече мамамд,... дека многу е важно домашното воспитување... ако некој е воспитан, многу добро ќе знае до каде е границата на однесување..... смешкај се, препотувај се,... прави се љубезна,... стискај со рацете... ама издржи и не тропнувај некоја глупост пред свекрвата голема%20насмевка

Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 11:05

.



Изменето од mistake - 01.Февруари.2011 во 18:34
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 12:13
Секоја навреда кажана на мајката на дечкото/мажот е навреда упатена на самиот маж/дечко.
Секоја вратена со иста мерка навреда...провокација  е покажување дека нештата не погодилеизненадување
Многу е убаво чувството /погледот на лицето на оној кој навредил а ти си му вратил со добрина. Една недефинирана ситуација... збунетост/нелагодност/ љубомора...голема%20насмевка

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.