IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Што ќе носите за дочекот на Нова Година
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ќе носите за дочекот на Нова Година

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 20:30
мила ај ѕирни ми ја комбинацијата и зуцни што мислиш погоре еголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 20:43
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

мила ај ѕирни ми ја комбинацијата и зуцни што мислиш погоре еголемо%20гушкање
 
Src veke ja vidov i veke te zamisluvam vo takvo nesto....super mila...ke sjaes ...............(kako novogodisna elka голема%20насмевка)
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 20:43
Ke gi nosam samo pozitivnite raboti shto mi se sluchija vo ovaa godina,
se drugo,ke gledam da zaboravam i ostavam...ako moze,a ako garderobata e presudna,togash seto ova ke bide vo kombinacija so pantaloni(neizostavno)i nekoj goren del koj ke lichi na bluza.. 

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 20:47
за нова година ќе носам 100-тка у грамажа, 10 тркалца и нешто вишок, што се најде (по можност хофман)смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 10:53
zavisi od toa kade i so kogo ke bidam!!!голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Agapi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Agapi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 02:53
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

планирам да носа темно зелен (боја на елка) свилен фустан..горе тесен без ракави а надолу до коленици широк..на средина ке има каиш дреч црвен (божикна конбинација нели среќа_ со црвени сандали црвена ташничка црвен кармин и зелена сенка. мислам дека оваа конбинација не била до сега барем не вака како јас што замислувам.
 
 
najorginalna ke bides голема%20насмевка super ti e kombinacijata
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 22:04
ке го изненадам дечко ми и ке се облечам со униформа на француска собаркаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкатрепкањетрепкање пошто ке славам само со него домче... трепкање бирам само капут за до таму голема%20насмевкаголема%20насмевка






Изменето од Tattoo Beauty - 21.Декември.2007 во 22:06
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 22:06
Ja ke ja iznenadam komsika mi pa ke izlezam gol
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 11:27
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ja ke ja iznenadam komsika mi pa ke izlezam gol
 
Pa sum te videla gol vise stopati голема%20насмевка - daj nesto novo газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 02:23
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

планирам да носа темно зелен (боја на елка) свилен фустан..горе тесен без ракави а надолу до коленици широк..на средина ке има каиш дреч црвен (божикна конбинација нели среќа_ со црвени сандали црвена ташничка црвен кармин и зелена сенка. мислам дека оваа конбинација не била до сега барем не вака како јас што замислувам.

mace se ubavo so fustanot ali ova so crven karmin i zelena senka ti e uzas vo nikoj slucaj nemoj taka da se pojavuvas zosto ke bides osudena na propast.mislam ova ti e sovet a ne kritika.
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 21:08
Originally posted by CONTESSA CONTESSA напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

планирам да носа темно зелен (боја на елка) свилен фустан..горе тесен без ракави а надолу до коленици широк..на средина ке има каиш дреч црвен (божикна конбинација нели среќа_ со црвени сандали црвена ташничка црвен кармин и зелена сенка. мислам дека оваа конбинација не била до сега барем не вака како јас што замислувам.

mace se ubavo so fustanot ali ova so crven karmin i zelena senka ti e uzas vo nikoj slucaj nemoj taka da se pojavuvas zosto ke bides osudena na propast.mislam ova ti e sovet a ne kritika.



moe mislenje e deka bas ke e super,obozavam crven karmin a zelena senka ke i stoi na oblekata i + kontrast e,ali da e nezna zelena a ne napadna,bluep 5 ke bides!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 21:12
мое мислење е дека ке стои само ако зелената сенка е премногу нежна како што јас планирам..а и црвениот кармин денес го земав и е премногу нежен не е јак. фала за критиката ама верувај подобро од сергеј шминкам.нема утка!фала емилија големо%20гушкање

Изменето од blueprayer - 25.Декември.2007 во 21:12
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 21:31
КОГА БИ МОЖЕЛ ZAGOR ДА СТИГНЕ..СИТЕ ДА ВЕ НАШМИНКА ЗА НОВА ГОДИНА... ..ЌЕ ЗАБОРАВИТЕ КАКО СЕ ВИКАТЕ...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 21:36
газење%20од%20смеење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.