IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - “Linkin Park“ против “Iron Maiden“
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

“Linkin Park“ против “Iron Maiden“

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
The Snow Prince Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The Snow Prince Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: “Linkin Park“ против “Iron Maiden“
    Испратена: 14.Декември.2007 во 18:56
dobro aj izbrisete ja temava.......


Изменето од anastea - 25.Јуни.2008 во 16:02
http://www.hpforums.net/
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 20:43
Jas sum za Iron Maiden...("pravachot" na dozd mi e top)
  

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 23:11
IRON MAIDEN
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 23:45
...taman rabota...kako moz da ima sporedba tuka...

IRON MAIDEN
Кон врв
The Snow Prince Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The Snow Prince Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 23:59

Spored mene Linkin Park se podobri......

http://www.hpforums.net/
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 01:07
imam edno prasanje do avtorot na temava:
tolku pojma nemas od muzila pa prajs apsurdni raboti ili sakas da se zaebavas ovde,da se iskazis ko nekoj zaostanat idiot?
kako e mozno uste ne mi se vervit da otvoris tema kaj so prajs sporedba megju IRON MAIDEN grupa koja so ostaj beleg na svoeto ziveenje i nekoi si americki klosarcinja so vrska nemet od zivoton.to ti e isto ko da ti otvoris tema,koj e podobar:nikola badev ili jelena karleusa.
alal da ti e,nemam zboroj....
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 02:01
IRON normalno
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 08:45
Carnation полека со карањето, па мало е детенцево, уште не почнал да учи историја.

Бај д веј, имам забележано дека луѓето што се постари од 25 години ги сакаат и ги почитуваат Iron Maiden. Децата што се под 20 имаат чуено дека на времето имало таква група ама сосема им одговара онаа музика што ја прават Linkin Park.

Споредбава јас би ја нарекол споредба на VOLVO од 70тите и OPEL Tigra.

Јас некако ја прескокнаф IM фазата, повеќе беф по рејвот.
Инаку ако ме оставите во соба со ЦД плеер и дискови од Iron Maiden  и Linkin Park пре би ги пуштил младиве момци од Америка.
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
The Snow Prince Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The Snow Prince Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 11:33
prvin..Linkin Park samo sto pocnaa da peat negde od 1997... Vtoro Iron Maiden se od 1975 treto...imam 13 godini takada sum ucel istoria i cetvrto podobri se linkin park sea misli sto sakas sekoj si ima razlicen vkus.
http://www.hpforums.net/
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 13:40
Originally posted by The Snow Prince The Snow Prince напиша:

prvin..Linkin Park samo sto pocnaa da peat negde od 1997... Vtoro Iron Maiden se od 1975 treto...imam 13 godini takada sum ucel istoria i cetvrto podobri se linkin park sea misli sto sakas sekoj si ima razlicen vkus.


abe nemase potreba da kazvis kolku godini imas
a za temava se mislam dali da ja smestam vo vicoteka ili mozebi vo razno....za ovde definitivno ne e
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 14:13
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by The Snow Prince The Snow Prince напиша:

prvin..Linkin Park samo sto pocnaa da peat negde od 1997... Vtoro Iron Maiden se od 1975 treto...imam 13 godini takada sum ucel istoria i cetvrto podobri se linkin park sea misli sto sakas sekoj si ima razlicen vkus.


abe nemase potreba da kazvis kolku godini imas
a za temava se mislam dali da ja smestam vo vicoteka ili mozebi vo razno....za ovde definitivno ne e



предлог : Во Верувале или Не... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


п.с Iron Maiden дефинитивноголема%20насмевка


Изменето од Biserna_Devojka - 16.Декември.2007 во 14:16
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 14:55
намигнување super predlogголема%20насмевкаголема%20насмевка
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 17:59
epa jas ne sum poveke od 25 ama mislam deka podobri se Iron, iako ne gi slusam koj znae kolku...po malku:)
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 08:33
koj e linkin park.....???
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,267 секунди.