IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - “Linkin Park“ против “Iron Maiden“
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

“Linkin Park“ против “Iron Maiden“

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
grunge_girl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај grunge_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 08:42
pa Maiden normalno ..... prvo maiden se na vrvot na metal muzikata 
tehnicki se podobri od linkin park.. imaat podobra muzika podobri pesni ( tekstovite)
linkin park mozat voda da im nosat na maiden 
all this pain is an ilusion....
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 19:23
Кој е тој тупавиот што се осудил да ги спореде едни никакви линкин парк со IRON MAIDEN?????
Очигледно кутриот не се разбира ни малку од музика.
Кон врв
DrastiK- Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DrastiK- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 11:37
Se razbira IRON MAIDEN
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 17:59
ццццц зарем се дрзнал некој да отвори ваква тема, одма на клада да гори, дете недоквакано.
Ќе му дое еден ден од газот во главата
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Crusher Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crusher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 16:07
Не можам да го напишам овај коментар а да не спомнам дека тој што ја отворил оваа тема тотално заборавил дека Heavy Metal е едно а Rock нешто сосема друго.Воопшто незнам како може да се спореди Heavy Metal со Rock бенд,тоа е исто како да споредуваш жолта со црна мравка.Имам посебни почести кон двете групи бидејќи со едните започнав а со другите сватив што е вистинска музика.Во овај случај нема да го коментирам тоа бидејќи и двете групи се ЗАКОН, во својата област се разбира.Но како што горе некој спомна дека „Секој си има свој ВКУС“ јас само можам да кажам дека мој вкус се и LP и Iron Maiden!
Кон врв
Crusher Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crusher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 16:25
Originally posted by Eli Eli напиша:

Abe luge se e stvar ukusa..mene da me prasas bez da mislam ke ti kazam Iron Maiden,ama denes vo ova vreme decava znaat samo za nekoi novi grupi koi go baraat svoeto mesto pod sonceto so nekoja neizdefinirana muzika,nekoi mesavini za mene nerazbirlivi od rap,rock i ne znam si sto use..sto znaeme..ziveat decava pod vlijanie na svoite roditeli koi rastele so Tereza Kesovija,i ne znaat niso poveke od toa..so im servirale na decata doma toa slusaat i upivaat..idete prasajte deca na nekoj roker,sto slusal takva muzika ke vidis so ke vi kazat..mislam vo poveketo slucai e taka..iako treba sekoj da si go pronajde svojot stil,a ne da glea od roditelite..ama vo mn.slucai e taka veruvajte..


Донекаде се сложувам со ова,бидејќи како што спомна Ели не мисли исто едно 13 годишно дете и возрасен човек.Некој растел со Iron Maiden, некој со LP,или било кои бендови кои се легенди или кои допрва ќе станат легенди.Мислам дека сето тоа зависи од епохата во која живееме,а модата сама ни го нанесува стилот.Сигурен сум дека на денешно дете ни најмалку не би му паднало на памет да слуша Моцарт или Бетовен.Со ова не сакам да ги валкам имињата на овие два великани туку сакам да разложам факти кои се вистинити.Значи битно е времето.А во денешницава се повеќе и повеќе гледам фалш-сакам да кажам „Слушајте Maiden i LP додека не ви откажи слухот затоа што денешниве бендови абер си немет
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 23:24
Кој е идиотот шо ја напрај темата,а?

Изменето од ZoraNaSlobodata - 23.Март.2009 во 23:25
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 23:26
The Snow Prince ...
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
lycky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lycky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 23:49
Originally posted by Crusher Crusher напиша:

[QUOTE=Eli] Abe luge se e stvar ukusa..mene da me prasas bez da mislam ke ti kazam Iron Maiden,ama denes vo ova vreme decava znaat samo za nekoi novi grupi koi go baraat svoeto mesto pod sonceto so nekoja neizdefinirana muzika,nekoi mesavini za mene nerazbirlivi od rap,rock i ne znam si sto use..sto znaeme..ziveat decava pod vlijanie na svoite roditeli koi rastele so Tereza Kesovija,i ne znaat niso poveke od toa..so im servirale na decata doma toa slusaat i upivaat..idete prasajte deca na nekoj roker,sto slusal takva muzika ke vidis so ke vi kazat..mislam vo poveketo slucai e taka..iako treba sekoj da si go pronajde svojot stil,a ne da glea od roditelite..ama vo mn.slucai e taka veruvajte..[/QU
Донекаде се сложувам со ова,бидејќи како што спомна Ели не мисли исто едно 13 годишно дете и возрасен човек.Некој растел со Iron Maiden, некој со LP,или било кои бендови кои се легенди или кои допрва ќе станат легенди.Мислам дека сето тоа зависи од епохата во која живееме,а модата сама ни го нанесува стилот.Сигурен сум дека на денешно дете ни најмалку не би му паднало на памет да слуша Моцарт или Бетовен.Со ова не сакам да ги валкам имињата на овие два великани туку сакам да разложам факти кои се вистинити.Значи битно е времето.А во денешницава се повеќе и повеќе гледам фалш-сакам да кажам „Слушајте Maiden i LP додека не ви откажи слухот затоа што денешниве бендови абер си немет
podpolno se slozuvam so tebe....bravo!!!
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 01:42
Originally posted by Crusher Crusher напиша:

Не можам да го напишам овај коментар а да не спомнам дека тој што ја отворил оваа тема тотално заборавил дека Heavy Metal е едно а Rock нешто сосема друго.Воопшто незнам како може да се спореди Heavy Metal со Rock бенд,тоа е исто како да споредуваш жолта со црна мравка.Имам посебни почести кон двете групи бидејќи со едните започнав а со другите сватив што е вистинска музика.Во овај случај нема да го коментирам тоа бидејќи и двете групи се ЗАКОН, во својата област се разбира.Но како што горе некој спомна дека „Секој си има свој ВКУС“ јас само можам да кажам дека мој вкус се и LP и Iron Maiden!
first of all iron maiden po definicija se new wave of british heavy metal,a ne cist heavy metal.
second of all LP se nekoja si verzija na new metal a ne rock na toj nacin na koj so pretpostavuvam deka mislis.
third of all metalot mojs da go sfatis kako podstil na rock-ot so ogled na to so od nego proizlegvit,a ako vekje sakas da baras primeri za rock togas kazi led zeppelin,deep purple,pink floyd i tn(sepak i ovie so gi spomnav ne se cist rock)
i kako za kraj bi sakal da kazam deka moras so nesto da pocnis za da stignis do nesto drugo,nesto povozviseno,ama vo sekoj slucaj ako pocnis so samite pocetoci na rock-ot e mnogu poprifatlivo zaradi to so mojs da go osetis i samiot progresot koj so se desaval vo muzikata,ama ako pocnis so LP....stvarno ne znam so da recam.....
sepak LP se samo eden kjor sokak vo svetot na muzikataнамигнување
 
p.s. uste postojt temava?изненадување
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 01:44
Даголема%20насмевка
И гледаш колку им е интересна на членовите за коментаринамигнување
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 01:45
i da,moram i ova da go kazam,za vkusovite ne se raspravat,ama postojat i nekoi univerzalno prifateni vrednosti,taka da nemojte da se glupirate da prajte apsurdi sporedbi pomegju bend koj so na taa skala e mnoooogu visoko so nekoi seljacista so ne mozat ni da se najdat na taa skala.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Crusher Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crusher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 14:17
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

second of all LP se nekoja si verzija na new metal a ne rock na toj nacin na koj so pretpostavuvam deka mislis.изненадување



Не велам дека во дискографијата нема песни од таков жанр т.е new metal но ти можеш слободно да провериш дека 80 или 90% од нивната дискографија се чист rock



Изменето од Crusher - 25.Март.2009 во 14:31
Кон врв
Crusher Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crusher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 14:29
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

second of all LP se nekoja si verzija na new metal a ne rock na toj nacin na koj so pretpostavuvam deka mislis.
third of all metalot mojs da go sfatis kako podstil na rock-ot so ogled na to so od nego proizlegvit,...изненадување


Со ова сакаш да ми кажиш дека Мејден свират рок а Линкин парк њу метал?! haha
Прво викаш дека металот произлегува од рокот а подоцна дека линкин парк не се рок бенд туку њу метал
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.