IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - “Linkin Park“ против “Iron Maiden“
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

“Linkin Park“ против “Iron Maiden“

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
RocK Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RocK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 17:52
IRON MAIDEN!!!
Кон врв
girl93 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај girl93 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 14:49
LINKIN PARK
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 22:24
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Linkin park повеќе ми лежат на уво. Музика од типот на Iron Maiden воопшто не ми се свиѓа. Не ги слушам бендовите по тоа кој колку има направено, туку како мене ми се свиѓаат нивните песни.
тоа ти е моќта на комерцијалата
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 20:50
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

imam edno prasanje do avtorot na temava:tolku pojma nemas od muzila pa prajs apsurdni raboti ili sakas da se zaebavas ovde,da se iskazis ko nekoj zaostanat idiot?kako e mozno uste ne mi se vervit da otvoris tema kaj so prajs sporedba megju IRON MAIDEN grupa koja so ostaj beleg na svoeto ziveenje i nekoi si americki klosarcinja so vrska nemet od zivoton.to ti e isto ko da ti otvoris tema,koj e podobar:nikola badev ili jelena karleusa.alal da ti e,nemam zboroj....

Ako ne ti se dopagja temata ednostavno ignoriraj ja i nemora da ostavas komentari pogotovo ne navredlivi
btw LINKIN PARK - are the best
Кон врв
barmomk1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barmomk1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 00:07
Abe kako moze da se sporeduvaat koga mn se razlicni.... ednite ti se klasika... ednite ti se sovrmen band...
ALi sepak sum za IRON MAIDEN
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 00:55
Originally posted by shy_girl shy_girl напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

imam edno prasanje do avtorot na temava:tolku pojma nemas od muzila pa prajs apsurdni raboti ili sakas da se zaebavas ovde,da se iskazis ko nekoj zaostanat idiot?kako e mozno uste ne mi se vervit da otvoris tema kaj so prajs sporedba megju IRON MAIDEN grupa koja so ostaj beleg na svoeto ziveenje i nekoi si americki klosarcinja so vrska nemet od zivoton.to ti e isto ko da ti otvoris tema,koj e podobar:nikola badev ili jelena karleusa.alal da ti e,nemam zboroj....

Ako ne ti se dopagja temata ednostavno ignoriraj ja i nemora da ostavas komentari pogotovo ne navredlivi
btw LINKIN PARK - are the best

najiskreno od takvi kako tebe ne ni ocekvam poinakov komentar,ama so da vi pram,tolku vi e vidikot,ne mozite da gledate podaleku,ednostavno ve zalamтага
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 01:06
Originally posted by Carnation Carnation напиша:


Originally posted by shy_girl shy_girl напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

imam edno prasanje do avtorot na temava:tolku pojma nemas od muzila pa prajs apsurdni raboti ili sakas da se zaebavas ovde,da se iskazis ko nekoj zaostanat idiot?kako e mozno uste ne mi se vervit da otvoris tema kaj so prajs sporedba megju IRON MAIDEN grupa koja so ostaj beleg na svoeto ziveenje i nekoi si americki klosarcinja so vrska nemet od zivoton.to ti e isto ko da ti otvoris tema,koj e podobar:nikola badev ili jelena karleusa.alal da ti e,nemam zboroj....

Ako ne ti se dopagja temata ednostavno ignoriraj ja i nemora da ostavas komentari pogotovo ne navredlivi
btw LINKIN PARK - are the best
najiskreno od takvi kako tebe ne ni ocekvam poinakov komentar,ama so da vi pram,tolku vi e vidikot,ne mozite da gledate podaleku,ednostavno ve zalamтага



premnogu se mladi prijatele za da razberat, mozebi za nekolku godini...a mozebi i nikogash...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 02:31
najiskreno se nadevam deka se mladi i seuste neiskusni pa za nekolku godini koga ke navlezat pojke vo svetot na muzikata ke go branat kvalitetot so ist zar kako so gi branat i linkin park,a dotogas bi im preporacal da ne go sfakjet tolku navredlivo sekoj ispad na onie koi vekje go pominale toj period vo koj so najverojatno sega se tokmu tie.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Lancelot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lancelot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 16:53
свашта... не е муабетот ако не ти чини темата заобиколи ја, срамота е да споредуваш работи кои едноставно не можат да бидат споредени, се знае кои се Maiden живи легенди кои во иднина ке го имаат статусот на она што се денес моцарт, бетовен итн... а линкин парк се нафурани wanna be дечишта под влијание на некој си fake MTV рок... срамота е ама како што кажа некој погоре можеби некогаш ке сватите... а можеби и не... еве му на авторот една споредба слична не неговата: Тоше или Драганче од лескоец? Кога не се разбирате во нешто попаметно е да прашате а ако ви е срам да прашате побарајте имате интернет
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 20:21
друго е да имаш свој вкус и да се одлучиш за некој бенд или музика, ама друго е да кажеш дека тие се подобри од сите други, а особено е лошо е да ги споредуваш со ајрон
бидејќи ајрон имааат многу повеќе постигнато oд Linkin park
не ти замерам, слушај си ги никој не ти брани, ама не ги споредувај со ајрон

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 20:27
Znam koj se Iron Maiden a koj se Linkin Park
poentata vo mojot komentar bese deka ne e dobro da se ostavaat navredlivi komenatri..ko na pr. vrska nemas od zivotot..ve zalam..i slicno
i ne znam so sakase Carnation da kaze OD TAKVITE KAKO MENE...ama ne e ni vazno
jas si stojam na moeto deka forumov ne e za da se vregjame tuku sekoj da si go iskaze mislenjeto...i ako ima nekoj so smeta deka treba da se pravi sporedba OK e a tie sto smetaat deka ne treba togas ednostavno neka ja zaobikoluat temava i reseno...tvojot komentar nema da gi napravi Iron M. podobri ili poslavni tuku samo moze da predizvika konflikti na forumot...
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 04:10
Originally posted by shy_girl shy_girl напиша:

Znam koj se Iron Maiden a koj se Linkin Park
poentata vo mojot komentar bese deka ne e dobro da se ostavaat navredlivi komenatri..ko na pr. vrska nemas od zivotot..ve zalam..i slicno
i ne znam so sakase Carnation da kaze OD TAKVITE KAKO MENE...ama ne e ni vazno
jas si stojam na moeto deka forumov ne e za da se vregjame tuku sekoj da si go iskaze mislenjeto...i ako ima nekoj so smeta deka treba da se pravi sporedba OK e a tie sto smetaat deka ne treba togas ednostavno neka ja zaobikoluat temava i reseno...tvojot komentar nema da gi napravi Iron M. podobri ili poslavni tuku samo moze da predizvika konflikti na forumot...

kazav i pogore,nemojte da go sfakjate navredlivo sekoj ispad na onaj so znajt so e kvalitet poso vervi deka ko ke ja otkries pravata umetnost vo muzikata i ti licno ke gi imas najverojatno istite ili slicnite ispadi kako mene i kako site ostanati na forumov.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Mortisha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mortisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:15
Originally posted by shy_girl shy_girl напиша:

Znam koj se Iron Maiden a koj se Linkin Park
poentata vo mojot komentar bese deka ne e dobro da se ostavaat navredlivi komenatri..ko na pr. vrska nemas od zivotot..ve zalam..i slicno
i ne znam so sakase Carnation da kaze OD TAKVITE KAKO MENE...ama ne e ni vazno
jas si stojam na moeto deka forumov ne e za da se vregjame tuku sekoj da si go iskaze mislenjeto...i ako ima nekoj so smeta deka treba da se pravi sporedba OK e a tie sto smetaat deka ne treba togas ednostavno neka ja zaobikoluat temava i reseno...tvojot komentar nema da gi napravi Iron M. podobri ili poslavni tuku samo moze da predizvika konflikti na forumot...


Dobro peer ne e rabotata da se vregame i da se karame za muzika. Edni si slusaat Maiden edni Linkin Park. Poentata e deka e krajno besmisleno da se sporeduvaat tie dva benda. Ako sakas da prais sporedbi, barem pisi dva benda koi furaat ist stil.
Кон врв
Mortisha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mortisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:16
Bwt ja sum za Maiden
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,326 секунди.