IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Kако знаеш дека некого сакаш?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kако знаеш дека некого сакаш?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 19>
Автор
Порака
DjSpakY Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DjSpakY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Kако знаеш дека некого сакаш?
    Испратена: 10.Декември.2007 во 17:22
dali moze da mi odgovori nekoj na ova prasanje KAKO ZNAETE DEKA SAKATE NEKOGO (decojka . decko . drgar, drugarka) bas me interesira deka mi go postavi ova prasanje ? A go stavam tuka deka e mn.. psiholosko i filozofko :d...

Изменето од mamma - 12.Април.2008 во 16:50
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 17:41
..jas iskreno si imam problem...ne sum da se zaljubam..ali koga toa ke se desi..togas..se se desava po ovoj redosled..spijam duplo pomalku...ne mozam poveke na nisto drugo da mislam..koncentracijata mi e s*ebana,i za nisto ne me biva,pocinjam ko nekoj babun da pijam kafe...cigari pusam se poveke...mu se vrakam na alkoholotголема%20насмевкаголема%20насмевка...i posle se odljubuvam...pa sreka sto e taka..inaku mrtov ke zavrsamплазење
Кон врв
DjSpakY Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DjSpakY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 17:46
fala na odgovor dobar bese
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 20:25
Setam megu gubre i taka si go sutiram i koga ono paricka...toplina me gree, radost i misli kakvi uzivancii ke mi ovozmozi taa paricka...

Gledam vo oblaci...nejziniot lik se nadzira...srkam zeska supa i si go goram jazikot i pak prodolzuvam...mislam deka sum nedostoen i deka zaradi toa ke ja zagubam...da sum zensko nikogas ne bi se odbral sebe si...se nadevam deka bar ke dobijam na vreme dodeka ne svati i me otkaci...mozebi svatila...se potam...kade li posle ova ?...sto li pravi sega ?...ne smeam povtorno da se javam...ke i zdosadam...me boli...ne mi se jade...moram da ostanam cool...toa mi e ednina sansa...ako e voopsto sansa...
...sigurno si velat...kaj go najde ovoj ?...ke mu skrsam zubi na onoj kretenot...a ona pa sto mu prai muabet ?...neli gleda deka e glup...
...rece vo deset...moram da izdrzam bar do deset i pet...i poleka da odam kako da mi e seedno...ne be, glup sum, ke me procita, ama moram...


Изменето од zbunet - 10.Декември.2007 во 21:37
Кон врв
anac Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 11:59
Originally posted by zbunet zbunet напиша:


Setam megu gubre i taka si go sutiram i koga ono paricka...toplina me gree, radost i misli kakvi uzivancii ke mi ovozmozi taa paricka...Gledam vo oblaci...nejziniot lik se nadzira...srkam zeska supa i si go goram jazikot i pak prodolzuvam...mislam deka sum nedostoen i deka zaradi toa ke ja zagubam...da sum zensko nikogas ne bi se odbral sebe si...se nadevam deka bar ke dobijam na vreme dodeka ne svati i me otkaci...mozebi svatila...se potam...kade li posle ova ?...sto li pravi sega ?...ne smeam povtorno da se javam...ke i zdosadam...me boli...ne mi se jade...moram da ostanam cool...toa mi e ednina sansa...ako e voopsto sansa......sigurno si velat...kaj go najde ovoj ?...ke mu skrsam zubi na onoj kretenot...a ona pa sto mu prai muabet ?...neli gleda deka e glup......rece vo deset...moram da izdrzam bar do deset i pet...i poleka da odam kako da mi e seedno...ne be, glup sum, ke me procita, ama moram...

AUUUUUUUU, NISKO SAMOCUVSVIE!
Кон врв
kicaan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kicaan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 14:10
среќаKoga nisto ne ti e tesko da napravis za nego ,nea , koga se raduvas na nivnata sreka, koga i da te povredat polesno im prostuvas ,taguvas zaedno so niv , a si srekna , koga ke ti se nasmeat , ti kazat topol zbor . Toa mi se slucuva so lugeto sto gi sakam .големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
eva2marija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eva2marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:56
Dekoncetriranost, sedis/cekas do telefonot, drugite ti zborat - tebe "te nema", zaboravas da jades, imas golema zelba da izmenis nesto na sebe (nadvoresno) itn...nesto ne mi teknuva, auuuuu oddamna bese [:D]
Кон врв
Aquamarine Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aquamarine Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 12:02
Znaes, koga ne mi e gajle dali covekot kazuva pametni raboti ili ne, dali pravi ubavi dvizenja ili ne, dali izgleda privlecno ili ne...Koga go prifakjam takov kakov sto e, togas dopagjanjneto preminalo vo nova i povozvisena faza t.n. LJUBOV.Auuuuuu....Tesko mene togas.Pozdrav
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 12:12
Ja koga sum vozbuden obavezno me tera za u wc, sto znaci ako pocesto odam u wc dur sum so nekoja, toa znaci ...
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 12:28
Кога ќе ги затвориш очите,неговиот лик ти се појавува.Мечтаеш со отворени очи,чекаш да ти се јави,а се нервираш кога го нема.навечер забораваш да заспиеш.кога си со него не ти е потребно ништо друго,се чувствуваш дека го имаш цел СВЕТ.му пишуваш и кога знаеш дека нетреба и дека можеби веќе си станала досадна.Паѓаш на неговите зборови,иако некогаш си свесна дека се кажани онака,ради реда.Го даваш својот живот за таа личност-ТОА Е ЉУБОВ
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 12:34
Originally posted by antigona antigona напиша:

Кога ќе ги затвориш очите,неговиот лик ти се појавува.Мечтаеш со отворени очи,чекаш да ти се јави,а се нервираш кога го нема.навечер забораваш да заспиеш.кога си со него не ти е потребно ништо друго,се чувствуваш дека го имаш цел СВЕТ.му пишуваш и кога знаеш дека нетреба и дека можеби веќе си станала досадна.Паѓаш на неговите зборови,иако некогаш си свесна дека се кажани онака,ради реда.Го даваш својот живот за таа личност-ТОА Е ЉУБОВ

...ah mila antigona...srcevo mi go raznezni..mn.ubavo sroceno љубовљубовљубов

Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 13:02
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by antigona antigona напиша:

Кога ќе ги затвориш очите,неговиот лик ти се појавува.Мечтаеш со отворени очи,чекаш да ти се јави,а се нервираш кога го нема.навечер забораваш да заспиеш.кога си со него не ти е потребно ништо друго,се чувствуваш дека го имаш цел СВЕТ.му пишуваш и кога знаеш дека нетреба и дека можеби веќе си станала досадна.Паѓаш на неговите зборови,иако некогаш си свесна дека се кажани онака,ради реда.Го даваш својот живот за таа личност-ТОА Е ЉУБОВ
...ah mila antigona...srcevo mi go raznezni..mn.ubavo sroceno љубовљубовљубов


Мило ми е.Барем нечие срце
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
DjSpakY Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DjSpakY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 13:24
fala antigona
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 13:40
Ако барем малку ти помогнав,супер.Ама мислам дека ти сам/а ќе почувствуваш кога некој ќе ти го освои срцето.Ама тогаш потруди се да ја задржиш таа личност
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.