IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Трифун Костовски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Трифун Костовски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
Автор
Порака
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 19:32
Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Така е Филип.
Они ако не го бранат Трифун ќе останат без работни места.


Imam sreka sto ne mi zavisi rabotnoto mesto od trifko...inaku sigurno ke go odbranevголемо%20гушкање
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 01:05
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Така е Филип.
Они ако не го бранат Трифун ќе останат без работни места.


Imam sreka sto ne mi zavisi rabotnoto mesto od trifko...inaku sigurno ke go odbranevголемо%20гушкање


Не се секирај мене ми зависеше едно време па морав да ќутамнамигнување
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 01:06
Оставката е изнудување или рекет.
Се мора по законски пат. А, законодавецот се осмислил а Трифун добро тоа го разбрал. Смена со собирање на подписи е процедура која ќе заврши докплку биде негативна на сано мдва месеца пред редовните избори.
Затоа немојте со револт и гнев.
Ако тој процес беше едноставен во Кавадарци, Свети Николе и Велес до сега можеби ќе бираа и трет градоначалник.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 10:58
орлов,

постои и еден момент во политика, законски одреден, во кој ако некој политичар толку застрани, со ПОЛНО ПРАВО може да се бара оставка. тоа е легитимно право. Всушност, секој политичар, бар во културниот свет, кога ќе види дека не го бива си поднесува оставка... Во Јапан и во Кина дури и се бесат. Само кај нас се дуваат уште повеќе...
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 16:28
Originally posted by аџија аџија напиша:

орлов,

постои и еден момент во политика, законски одреден, во кој ако некој политичар толку застрани, со ПОЛНО ПРАВО може да се бара оставка. тоа е легитимно право. Всушност, секој политичар, бар во културниот свет, кога ќе види дека не го бива си поднесува оставка... Во Јапан и во Кина дури и се бесат. Само кај нас се дуваат уште повеќе...


taka e...samo razlikata e sto kaj nas se nema moralna odgovornost za svoite postapki...inaku dosega sigurno ostavi ke trebase da si dadat vera rafajlovska, mihajlo manevski, refet elmazi i negovta sefica...trajko slavevski...gledas cela vlada dosega ke trebase da bide nadvor...toa bi se slucilo vo demokratsko opstestvo no kaj nas ne...duri imavme i slucaj koga minister od neznaenje da rajuva so oruzje povredi novinaka i ne podnese odgovornost..ako ti teknuva
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 12:08
за елмази и за бошковски и за трифун, се сложувам. За другите, не верувам дека за тоа што имаат „згрешено“ било каде во светот би поднеле оставка...
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 12:56
Deka Trifun treba da si ODI, toa e fakt, i toa VEDNAS!!! A deka i PENOV bese zanikade i toa e FAKT!

Изменето од moira - 12.Декември.2007 во 13:55
Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 13:04
Originally posted by moira moira напиша:

Deka Triun treba da si ODI, toa e fakt, i toa VEDNAS!!! A deka i PENOV bese zanikade i toa e FAKT!

Ti ochigledno ne go znaesh znachenjeto na poimot "FAKT".;)
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 13:55
Ne se grizi go znam znacenjeto na FAKT
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 19:15

 "Vo srcevo , imam tetovirano, eden zbor...fotelja,dragaaaa.... "
 газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењеангел
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 19:27
Абе сите се гадови.
Јас се кандидирам за градоначалник.


Кој ќе гласа за мене ќе му најдам работно место во градов.
Место мајка ми, он да ми го пере долниот вешгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

ОФФ ТОПИК

Ова чиста заебанција се зафркавамголема%20насмевка

ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 02:22
Mislis nie seriozno razbravme
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 02:33
Originally posted by moira moira напиша:

Deka Trifun treba da si ODI, toa e fakt, i toa VEDNAS!!! A deka i PENOV bese zanikade i toa e FAKT!


dobro i sega.... чаре.....големо%20гушкање
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 10:39
ај прашање до сите вас шо се чаламите за оставка, вклучувајќи ме и мене тука... Шо напраивте за ова?

Потпишавте ли бар петицијава?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.