IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Начини на препишување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Начини на препишување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 01:04
Ај дојдете кај мене на колоквиум....па сите да ве испофаќам како препишувате... ....што убаво си се издадовте сега....

Изменето од polzavce - 09.Јуни.2009 во 01:04
МИР со сите
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 10:17
Мене нема шанса да ме фатиш имам сега една нова техника!голема%20насмевка
Кон врв
russia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај russia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 19:23
Мене ич не ме бидува за препишување,(секогаш ме фаќале професорите), и ке видам, невидам ке си седнам и ке си научам чесно.
Туку последниот пат кога препишував, со BLUETOOTH слушалки, и една колешка од надвор ке ми диктира, а за да не се познава кабелчетого намачкав со пудра, што, асистентката помина со телефонот нејзин и уклучила BLUETOOTH, и ми вика ај колега дај го телефонот ...и тн
ме усрами пред цел амфитеатар
ми идеше телефонот да и го ставам на едно место
и после си научив, како и обично
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 00:20
Можеме преку методи да препишеме.
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 18:32
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Ај дојдете кај мене на колоквиум....па сите да ве испофаќам како препишувате... ....што убаво си се издадовте сега....


Ви реков јас убаво да ја затворите темава, да не си се издаватесмеење
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 01:05
Еве ви една занимливост од областа препишување....

Пред некој ден фатив една препишувачка на испит и додека не ја видел професорот и викам да ми го даде ливчето (зашто тој ако ја види ќе ја избрка од испит)...

И девојчето ми се обрати со зборовите: Те молам, те молам, те молам...уште пола прашање да препишам...Те мооооолам..... ...

И викам не може....

И она: Ако не, ај уште овие три реченици да ги допрепишам...

Се ценкаше ко да е на Битпазар...хехех
МИР со сите
Кон врв
DarkerFar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarkerFar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 10:02
Eden od najdobrite nacini....hmmm...ali ova samo za curite se vazi...pod suknja, prslu4e so i da nosat mozat slobodno da si gledaat dodeka profesorot ne moze da im brca raka da zima listot...samo vnimatelno da ne si pomislat i neso dr hhh
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 16:43
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Еве ви една занимливост од областа препишување....

Пред некој ден фатив една препишувачка на испит и додека не ја видел професорот и викам да ми го даде ливчето (зашто тој ако ја види ќе ја избрка од испит)...

И девојчето ми се обрати со зборовите: Те молам, те молам, те молам...уште пола прашање да препишам...Те мооооолам..... ...

И викам не може....

И она: Ако не, ај уште овие три реченици да ги допрепишам...

Се ценкаше ко да е на Битпазар...хехех

Човечки е да се греши, но боженствено е да се простува...
Требало да ја оставиш.
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 16:44
Originally posted by DarkerFar DarkerFar напиша:

Eden od najdobrite nacini....hmmm...ali ova samo za curite se vazi...pod suknja, prslu4e so i da nosat mozat slobodno da si gledaat dodeka profesorot ne moze da im brca raka da zima listot...samo vnimatelno da ne si pomislat i neso dr hhh

Забрането е да се довага во сукни.
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 15:21
Абе јас еднаш сакав да препишувам во основно ама седев прва клупа пред катедрата така не намести наставничката од преттоа. И сега првите 10-15 минути наставничката седеше цело време на катедра и ништо неможев да препишам е после отиде позади. Коа зедов ливчето..препишувај..препишувај..препишувај..а тие позади кутритеголема%20насмевкаи после петка без грешка добивплазење
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 15:27
А па еднаш за малку ќе ме фатеа..во средно 1 година
Седевме со еден другар во трета клупа ама он беше супер ученик одличен. И јас не бев лоша ама ете баш тогаш на тој тест не научив и решив да препишувам со ливче. Неможев од него пошо бевме различна група. И си извадив јас ливчето си го стаив под клупа и почнав да препишувам. И кога иде професорката а ја не ја приметив и само прашува чие е ливчево? Леле се здрвив а богами и другармиголема%20насмевка И ме виде другар ми целата бледа немам глас и он вика мое е професорке. Ја се зачудив многу и оваа му го зема тестот и му пиша единицатага Си викам готово ме мрази сега. Звони и излегуваме во ходник нели за да одиме на друг час и кога иде накај мене Аце(тој шо рече дека е негово ливчето) И јас почнав извини извини,немораше да го напраиш тоа за мене мене ќе ме казнеа не тебе. И он ми вика..го направив тоа зашто те сакамљубовцрвенеењеплазење
Ништо не е една единицанамигнување
смеењеКоа ќе се сетам свака му част на тоа детесреќаголема%20насмевка
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 15:42
Ми текна уште една случка..
Еднаш во средно 2 година бев..
И седнав во последна клупа до зидот и почнав да си препишувам ама на рака се напишано овој пат. И сега до мене го седнаа еден издаица ама се издаваше и после надвор ќотек јадеше од машкитеголема%20насмевка
И сега се криев ама ме виде. И оди накај катедрата а ја за тоа време,имав шише вода во ранецот и трлав на рацете и пошо пишев со од оние пенкалана шо лесно се бришат се избриша. И си напишав за да не се познава нешо на раката си го пишав името,класот нели д бест ваму таму.. А он за тоа време нешто ја прашувал професорката околу тестот демек за да не оди само за тоа и најнакрај ме кажал. И иде накај мене професорката и ми вика може да ти ги видам рацете? И јас и ги покажав и гледа шарканици само.. А на професорката многу и сметаше лажно издавање незнам зошо море коа му се испоразвика на издаицатаголема%20насмевкаИ после ем ќотек изеде надвор од машките ем од нас женскитеголема%20насмевка


Изменето од ВАЖНА - 13.Септември.2009 во 21:25
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 21:29
Ми текна уште една случка од трета година.
Овој пат ме фатијатага
Решив со слушалки другарка ми од надвор ми диктираше од учебник..беше зима и демек ми е ладно и се закопчав до грлоголема%20насмевкадолга коса и ги покривнамигнување
И почна да ми диктира другарка ми ама глупата застанала до прозор во таа училница кај шо бев..таму кај катедрата некаде тој прозортагаи професорката ја слушнала..и отвара прозор а оваа ми диктира..значи дора пишувај..леле се здрвив и професорката и телефонот ми го зеде и слушалките и ми пиша единица и ме избрка надвор и ја викна мајка митагаизненадување

Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 21:31
Како што гледате имам многу искуства со препишувањаголема%20насмевкане се многу 4 се..од кога ме фатија(оваа последнава случка)ја више не препишував никогашизненадувањеголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.