IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Кафе муабет за гледан филм
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кафе муабет за гледан филм

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
barmomk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barmomk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 21:31
Stvarno Senki e odlicno ostvaruvanje na MIlco Mancevski. Definitivni tipot ima strasen priod kon umetnosta... Se gleda deka toa mu e pred se najvazno. Prikazuvanje na umetnost vo sekoj mozen del, sekoja scena, sekoja slika, sekoj kadar, sekoja sec... Filmot ima dosta dobro dejstvo , no licno na mene ima periodi kade i mi e po malku dosaden. (celam toa se mn malku kratki periodi). Ima dosta dobr kulminacija i vo edno koga ke se zem se na se filmot e odlicen. Jas si go kazav moeto imslenje, no mora da se zeme predvid deka ova mozebi e njadobroto makedonsko ustvaruvanje vo filmaskata umetnost. Znam i siguren sum deka dokolku Milco Raspolaga so budjet kako sto raspolagaat reziserite vo Hollywood ke stane svetsko poznato ime. I ke ne mozem da mu najdeme ni edna zamerka. Taka da neka prodolzi samo napred i neka se potrudi ovaa drzvaava i neka i tekne deka vreme e da
pocne da investira vo vistinskite luge.....
Кон врв
barmomk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barmomk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 21:37
Moram da vi kazam da go gledate Ostrov. Za malku ke zaboravev. Ruski film najdobro ostvaruvanej do sega. Tolku mnogu dopre vo mene sto duri pocnav da razmisluvam za mn raboti vo zivotov. Za mn raboti koi sekojdnevno mi se slucuvaat. Gledajte go i se nadevam deka ke uspeete da izvlecete nekakva poraka. Ako vi treba pomos da go najdete pisete pa nekako ke se snajdeme.:)
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 21:41
Originally posted by barmomk barmomk напиша:

Moram da vi kazam da go gledate Ostrov. Za malku ke zaboravev. Ruski film najdobro ostvaruvanej do sega. Tolku mnogu dopre vo mene sto duri pocnav da razmisluvam za mn raboti vo zivotov. Za mn raboti koi sekojdnevno mi se slucuvaat. Gledajte go i se nadevam deka ke uspeete da izvlecete nekakva poraka. Ako vi treba pomos da go najdete pisete pa nekako ke se snajdeme.:)
baziran e na kniga?
kuliraj
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 21:43
a dali nekoj go gledase Class, ovogodinesniot pobednik na filmskiot festival?
kuliraj
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 23:38
Vchera -po vtor pat go gledav Beowulf.
Izvonredna rezija,kamera,efekti...no seto toa ne ke beshe taka
da ne se prikazuvashe vo 3D...Ludje...neznam koga kaj nas ke pochnat
da se prikazuvaat 3D proekcii....ama ova ..beshe....mighty....uf...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 12:07
Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

Originally posted by barmomk barmomk напиша:

Moram da vi kazam da go gledate Ostrov. Za malku ke zaboravev. Ruski film najdobro ostvaruvanej do sega. Tolku mnogu dopre vo mene sto duri pocnav da razmisluvam za mn raboti vo zivotov. Za mn raboti koi sekojdnevno mi se slucuvaat. Gledajte go i se nadevam deka ke uspeete da izvlecete nekakva poraka. Ako vi treba pomos da go najdete pisete pa nekako ke se snajdeme.:)
baziran e na kniga?
 
Има еден американски Остров, ама тој и не е баш нешто за воодушевување. Да не направиле Америте ре-мејк на рускиот? Што се работи во филмот?
Veni Vidi Vici
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 12:09
Originally posted by connected connected напиша:

првиот пат кога го гледав, неможев да отидам во вц само да не испуштам дел од филмот...ќе се помочав уште малкуголема%20насмевкаголема%20насмевка
кога ќе ми текне пак на Џоди Фостер кога се наоѓа во капсулата и како го доживува сето тоа што го гледа.............мислам стварно е за аплауз, типката си е супер глумица!
тој ми е најомилен дел од цел филм

 
И мене ми е тоа омилен дел од филмот. Ефектите се лудило, па со сараунд имав чувство дека јас сум во капсулата
 
Само, мислиш ли дека таму завршува приказната?
Veni Vidi Vici
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 18:33
Originally posted by mamma mamma напиша:

Vchera -po vtor pat go gledav Beowulf.
Izvonredna rezija,kamera,efekti...no seto toa ne ke beshe taka
da ne se prikazuvashe vo 3D...Ludje...neznam koga kaj nas ke pochnat
da se prikazuvaat 3D proekcii....ama ova ..beshe....mighty....uf...


eve ti LINK

Inaku Contact ne mi ostavi nesto mnooooogu silen vpecatok... onaka, dobar... idejata dobra, ama imalo povekje filmovi so mnogu podobra ideja.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 19:06
Thank's...vlechka....ubava prikazna.....
samo,znaesh shto????Vo filmov Grendel's mother,ne beshe
vakva kako na ilustracijava,tuku Angelina Jolie....намигнување,a toa e
zapravo i mnogu vazno,ubavinata....zaslepuva...i kralot,pa i Beowulf
"otidoa"-poradi lepota....голема%20насмевка

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 19:44
Vcera go gledav "Senki" po vtor pat i изненадување...NO COMMENT...definitivno za oskar, samo Manchevski moze da snimi film koj se izdvojuva od stereotipnite mak. filmovi аплауз
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 00:27
Originally posted by connected connected напиша:

Ете, баш синоќа по којзнае кој пат повторно го гледав Контакт, и ми е еден од омилените.
Го има некој гледано од вас што сака да си збориме за него?голема%20насмевка




Договорено.
Ама утре во 18:00.
ОК?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ARTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ARTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 17:32


ova e toj film izlezen vo 2006 od ruskiot reziser

Pavel Semyonovich Lungin Russian: Павел Семёнович Лунгин; roden July 12, 1949 vo moskva. i ima 3 filma ali se odlicni.


odlicen film.remek delo.

go imam filmot na blu-ray.



Изменето од ARTE - 22.Ноември.2010 во 17:36
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.