IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Биоенергетичари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Биоенергетичари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 19:06

 

 

   Не...никаков збор ни допир...само ...немо гледање......тага

  и ...пренесување ...енергија....  сигурно не смеел ...оти ќе се
  деконцентрирал па ...преносот...можеби и ќе се прекинел.....ох....
 
  Ах да ...поголемиот дел од енергијата се собирала во цвеќето...
 затоа сите биле со ...букети......не%20зборувам.............не%20кажувај%20никому...........
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 19:18
sekoj moze da proba kavo e dejstvoto na bioenergijata
eden sedi na stolce taka od 100 kg
i 4 devojcinja stvarat energetsko pole nad negova glava\
go spustat poleto dole
i go krevat teskasot nad svoite glavi
sum gledal i pravel
a

sum cul deka ova go pravat medicinski sestri vo amerika , skoro sekogas
koga sakat da go prenesat pacientot od eden vo drug krevet

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 12:15
ja su puna bioenergija
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 15:49
blagorodna ....ако си пуна со биоенергија, згора на тоа
ако знаеш како да ја искористиш....
лесно и брзо  ќе се ..напуниш.. со многу пари....намигнување...
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 19:49
ne veruem pa makar da mi doe nekoj i da mi bae vrz glavata
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2011 во 14:36
Originally posted by sensei sensei напиша:

Дали сте биле кај биоенергетичар и дали верувате во тоа? Сили, магнетизми, биоенергија, духови, и слично...

Гледав едно ДВД со Тино Кајшаров, дечкото беше пејач пред некоја година, сега со надприродни способности става луѓе во транс.

Како скептик се прашувам колку се веродостојни овие појави и дали има природонаучно толкување.
 
 
 
Mozam da kazam deka se verodostojni ovie pojavi , od primer na moja tetka, koja sto imase strasni glavobolki so godini i nieden lek ne i pomagase. Tri seansi kaj eden bioenergeticar  od Bugarija  ( ne mi teknuva kako se vikase ) glavobolkite prestanaa  zasekogas  среќа
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2011 во 15:50
www.izue.org.mk

Се работи за метод на Универзална нергија која постои во секој човек. Истата може да се акумулира и потоа да се трансферира на луѓе.
Доволен е само првиот семинар да се помине (каде се активира свесноста за 7 чакри) и веднаш се чуствува енергетскиот трансфер. И сами на себе кога си правите и кога правите трансфер врз друго лице (кое и не било на семинарот). Добивате потврда за прием на "чудни и пријатни вибрации" во зависност од тоа каде трансферирате енергија. Се користи за себе-лекување и помош на други лица кои имаат потешкотии. Реално функционира. Мене многу ми помогна и на сите останати околу мене. Цената за првиот семинар е 70 евра. Тоа е сосема доволно, за да се почуствува трансфер на енергија. Еднаш кога ќе се освести и отвори човек за ова, нема потреба од повторување. Првото ниво е сосема доволно, другите нивоа се за повисоки и посериозни дострели.
Кон врв
Tiana_titty Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiana_titty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2011 во 23:44
nemozhe eden bioenergetichar da ima tolku jako energetsko pole vo nego da moze da pomaga na mnogu luge istovremeno ili eden po drug.. po toa se poznava koj stvarno ja ima taa mokj a koj lazhe narod za pari. od licno iskustvo , energetski mozes da vlijaes na maksimum dve do tri osobi edna po druga i posle toa chustvuvas zamor , zhelba za son i sl. bidejki so toa shto im ja prenesuvash energijata gubish i del od tvojata :)
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2011 во 23:51
Originally posted by Tiana_titty Tiana_titty напиша:

nemozhe eden bioenergetichar da ima tolku jako energetsko pole vo nego da moze da pomaga na mnogu luge istovremeno ili eden po drug.. po toa se poznava koj stvarno ja ima taa mokj a koj lazhe narod za pari. od licno iskustvo , energetski mozes da vlijaes na maksimum dve do tri osobi edna po druga i posle toa chustvuvas zamor , zhelba za son i sl. bidejki so toa shto im ja prenesuvash energijata gubish i del od tvojata :)




Mozebi ima dobri baterii, pa ne mu se trosat brzo...не%20знам
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Tiana_titty Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiana_titty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2011 во 20:37
hahahaha i toa sho vikash ,a moze raboti na sonchevi kolektori :)))
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2011 во 12:15
Originally posted by Tiana_titty Tiana_titty напиша:

nemozhe eden bioenergetichar da ima tolku jako energetsko pole vo nego da moze da pomaga na mnogu luge istovremeno ili eden po drug.. po toa se poznava koj stvarno ja ima taa mokj a koj lazhe narod za pari. od licno iskustvo , energetski mozes da vlijaes na maksimum dve do tri osobi edna po druga i posle toa chustvuvas zamor , zhelba za son i sl. bidejki so toa shto im ja prenesuvash energijata gubish i del od tvojata :)


Не сум многу убеден. Dalai Lama, Sai baba? Како ќе го објасниш нивното влијание врз повеќе од 500 луѓе истовремено?

Изменето од pHp - 14.Декември.2011 во 12:15
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,180 секунди.