IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - Пејте ја песната
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пејте ја песната

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 10>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 18:05
Originally posted by macedonian1 macedonian1 напиша:

a mojot zivot e vecno paganje
se da se spber vo nas ke ostane


naviki stari vo mene...


moram da te popravam malce:a mojot zivot e vecno pagjanje se da se sobere-poraz ke ostane,naviki stari vo mene..
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 18:08
Tvojot lik jas go sonam
kako ikona,nezna bliska dalecna
moja prva platonska,ljubov cista
kako solza,sega koga porasnav sfativ sto si tiii..
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 18:24
Ели. песната никој како тебе не бакнува не продолжува со твојот лик јас го сонам. тоа се две различни песни. ова важи и за другите. ако играте играјте бар правилно а не да се мешаат десет песни темата нема никаква смисла така
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 21:31
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Ели. песната никој како тебе не бакнува не продолжува со твојот лик јас го сонам. тоа се две различни песни. ова важи и за другите. ако играте играјте бар правилно а не да се мешаат десет песни темата нема никаква смисла така


Epa uste pred mene nekolku ja prekinale igrata vidi..zatoa ja mislev deka sekoj pocnal da si dava stihovi svoi..taka da eve ti prodolzi ja mojata,za da ne se narusi redot..ne se nerviraj,ke bide se vo red..eve ti prodolzi gi moite stihovi i pak ke se vrati se u normala..
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 20:37
Magla pak me pokriva,
mirisa na nevolja...
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 15:08
ноќва сум ти така сам.......сршено%20срце
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 19:04
Ulici nakisnati
prozorci rasplakani
kade li si bar da znaamm??
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 02:46
од небо нек се спуштат и громови на душа
само да ти слушнам глас признавам пред светов
ке го минам векот да те најдам
ради нас


не можам од тебе да оздравам
сета љубов дур сум жив на тебе ја потрошив
светот мој минус тебе во него
она што ке остане малку е.

-----------------------------------------------------------------


Иконо моја, за душа рај ми беше само ти
но небото те скри
о колку боли но казна Божја ти си мило мое
казна моја си.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Luna83 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Luna83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 15:18
I den denes ko sonliva pesna,
ke doleta miris na cresa
koga prolet ke rascuti v pole
edna cresa sto mene me ceka.

Koga morav da odam im rekov
se sto imam kuka i niva,
neka zeme sto mu treba sekoj,
no cresata da ja najdam ziva
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 12:24
Sto e toa vo lugeto tazno
sto ziveat vo zivoti tugi
koj vo moeto minato plovi.......
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2008 во 13:22
dzvezdata ti zgasna,
a samo sto te pronajdov ti zamina
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 13:21
Ikono moja za dusa raj mi bese samo ti
no neboto te skri
o kolku boli
a kazna bozja ti si molo moe
kazna moja si
Кон врв
Anne_sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2008
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anne_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 00:32
Kandilo i nebo ogrea,
Venec bel ti pletat angeli
Dzvezdata ti zgasna,
A samo shto te pronajdov,
Ti zamina.
I LOVE MY LIFE
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 16:44
Ikono moja za dusa raj mi bese samo ti
no neboto te skri
o kolku boli no kazna moja si ti
milo moe, kazna moja si ti.
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.