IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовта и телесната инвалидност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовта и телесната инвалидност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Прашање: Би биле ли со личност која е инвалид?
Одговор Гласови Статистика
2 [12,50%]
3 [18,75%]
0 [0,00%]
11 [68,75%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Љубовта и телесната инвалидност
    Испратена: 18.Ноември.2007 во 21:43
Значи дали би биле во врска со личност која е во инвалидска количка ?
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 23:02
TEMA NA PRAVO MESTO ..DAJ SEGA DA VIDIME DO KADE DOPIRA LJUBOVTA...!!!NE E SE VO PARITE..NELI...!!!AMA ..BIDETE REALNI...!!!MENE LICNO ...NE MI SMETALA...!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 08:57
Iskreno zavisi , od dusata i od mentalniot sklop na licnosta .Ako mozi da se spravi so situacijata i da znaj eka sepak e sakan i da uziva vo to , togas da inace ako e sve crno i depresivno ne bi mozela , bi me izedelo od vnatre.
 
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 09:05
cel zivot mene me prakja toa, taka da pretpostavuvam ne bi imal problem so edna kolicka povekje.....
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 09:18
Да. Битно е како се носи самиот со тоа што е во количка. Ако е како еден мој познаник, полн со живот, енергија и оптимист, зошто да не?
Veni Vidi Vici
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 18:00
Mene na pr.ne me privlekuvaat maskite nikogas samo estetski,pa ako bi sretnala nekoj so koj bi mozela da zboram 5-6h bez da mi se smaci,veruvam deka ke mi se dopadne.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 12:56
Originally posted by zagor zagor напиша:

TEMA NA PRAVO MESTO ..DAJ SEGA DA VIDIME DO KADE DOPIRA LJUBOVTA...!!!NE E SE VO PARITE..NELI...!!!AMA ..BIDETE REALNI...!!!MENE LICNO ...NE MI SMETALA...!!!
 
ma nemoj zboruvame za iskrenost takaнамигнувањенамигнувањенамигнувањенамигнување e pa aj.........ajde iskreno.........................
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 12:59
a be ajde iskrenost nema tuka ??????tesko deka nekoj bi vletal vo vrska so nekoj sto e vo invalidska kolicka?????
pa nie ziveeme tuka vo makedonija i so predrasudi sme site????prvo kako ke kazam doma???pa kako ke kazam na drugarkite???pa kade ke setame???pa milion prasanja ke ostanat ne odgovoreni...........................
 
za prijatel i drugar da ama za vrska mislam   ne????ama ne tvrdam?????
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 13:20
а, да поставам подпрашање.....
 
имате врска или сте во брак...што би направиле кога вашиот партнер има несреќа и мора да остане во количка? ...што тогаш?...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 13:24
Originally posted by bibce bibce напиша:

a be ajde iskrenost nema tuka ??????tesko deka nekoj bi vletal vo vrska so nekoj sto e vo invalidska kolicka?????
pa nie ziveeme tuka vo makedonija i so predrasudi sme site????prvo kako ke kazam doma???pa kako ke kazam na drugarkite???pa kade ke setame???pa milion prasanja ke ostanat ne odgovoreni...........................

 

za prijatel i drugar da ama za vrska mislam   ne????ama ne tvrdam?????



...ЗАТОА СМЕ РАЗЛИЧНИ!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 14:42
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

а, да поставам подпрашање.....
 
имате врска или сте во брак...што би направиле кога вашиот партнер има несреќа и мора да остане во количка? ...што тогаш?...
ako se odnesuvase na mene eve ke ti odgovoram
 
toa e silom prilike znaci?????ne sum go zapoznala jas takov i ne sum vletala jas vo vrska svesno?????znaci toa se desilo bozja rabota???nesreken slucaj????? na sekogo moze da mu se desi??? pa i na mene neli zarem treba da me ostavi partnerot....................... jas mislam ne??? i jas ne bi go napravila toa mislam da si go napustam partnerot >>>>>>>>>>>>>????????.................
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 14:44




...ЗАТОА СМЕ РАЗЛИЧНИ!!![/QUOTE]

imas pravo....... no sepak mislam deka ne bi go napravil toa>>>>>.......

ti si znaes golem si..........намигнување 

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 15:46
...dali ima novi razmisluvanja na ovaa tema..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 03:02
Како не сум ја видела порано темава
Незнам дали до толку интимно би се зближила со таа личност...
а доколку на мојот дечко(не дај боже) или сопруг му се случи нешто не би го напуштила..
неговата душа и срце остануваат исти..
а што ќе мислат другите не ме интересира
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.