IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Грција-Тројански коњ на Русија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Грција-Тројански коњ на Русија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 19:45
DA GI SMETAS I TIE SO IM REDETE PUSKA NA CELO DA SE PISAT ALBANCI PO REGIONITE, A SE TORBESI, EGIPJANI ITN
AHHAHAHA
ABE ZNAES SO MNOGU VO FILM VLEGUVAS ZALNO E POCNUVAS DA BLADAS.
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 20:13
Originally posted by kojotovik kojotovik напиша:

abe da ti bese makeodnija tatkovina nemase da citam nekoj raboti od tebe po drugite temi
Kazi mi konkretno za sto beze zborot ,i sto navodno sum napisal ja ...??
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 22:36
Originally posted by Ibn Khaldun Ibn Khaldun напиша:

Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Originally posted by Ibn Khaldun Ibn Khaldun напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by Ibn Khaldun Ibn Khaldun напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by Ibn Khaldun Ibn Khaldun напиша:

Pa tokmu toa im go posakuvam na Grcite ,ako taka prodlzi brzo ke im go vidime krajot .Amerikancite toa mnogu dobro go znaat i se nadevam deka "brakata" grci taka ke prodolzat.Od takvata situacija bi mozele da profitiraat "neprijatelite" na Grcite Turcija ,Albanija i Makedonija.

 
Aj Schkip sega ISKRENO da mi kazesh, moze???
 
Ako...velam ako..dojde vreme NIE MAKEDONCITE DA SE "TEPAME" SO GRCITE - KOJA STRANA KE JA PODDRZUVATE NA BILO KOJ NACHIN???  збунетост
 
Osven Albanskata se razbira??? голема%20насмевка
 
Stvarno smetam deka  Balkanot e kontuinirano pod pritisok na Grckiot Nacionalizam ,koj ima bezrezervna podrska od samiot Drzaven vrv na Grcija ,i koj e Najeksponiran na Balkanot ,za razlika od ostanatite narodi.Da me prasase pred "Planinskata Bura" ,najiskreno ke kazev deka sum na vasa strana ,ali posle taa akcija kade bea ubieni civili ,i gledajki vie (na forumot) kako so polna usta ja opravduvate ... ,navistina iskreno ti kazuvam ... Ne deka sum na strana na Grcite ,ali sepak go podrzuvam Grckiot pritisko vrz vaz za da go smenite Imeto ,i se nadevam deka ke dojde brzo denot koga vie i oficijalno ke go priznaete toa.A ako navodno vie se "tepate " so niv (nesto sto nikogas nema da se sluci) jas ke bidam neutralen ,i ke vidam moznost da go zemam mojot del ,se nadevam deka Grcite ke imaat razbiranja za nasite baranja задоволство


Znaci KE SI SEDITE I KE SI GLEDATE SEIRI - A DURI I KE NAVIVATE ZA GRCIJA IAKO STE NEJZINI "NEPRIJATELI" (kako sto reche predhodno) SAMO ZARADI TOA DA SE ZDOBIESH SO  DOLGO POSAKUVANATA IDEA ZA PRIGRABUVANJE MAKEDONSKA TERITORIJA!!!  намигнување

SO SAMOTO TOA STO STOISH ZAD NIVNATA ZELBA ZA PROMENA NA NASHETO IME (iako ZNAESH deka NE SE VO PRAVO) - E DOVOLEN DOKAZ ZA TVOJETO (vasheto SHCIPSKO) protiv MAKEDONSKO-CHUVSTVO I DEJNOST!!!  голема%20насмевка

TAKA DA "MOLIM TE" NEMOJ DA IZMISLUVASH DRUGI BEZMISLENI PRICHINI ZA DA SI GO OPRAVDASH MISLENJETO, O.K.???  намигнување

ZATOA STO PRASHANJETO ZA IMETO POSTOI MNOGU OD PORANO - NEGO SLUCHUVANJATA NA "Planinska bura".  намигнување

ZNACHI SHCIP, VOOPSHTO NEMA DA ME IZNENADI I AKO IMATE NEKOJ DOGOVOR SO GRCITE NAPRAVENO (dobra zdelka) - SO KOJA VIE SO "PLANISKITE BURI" i pravite "ULUGA" na Grcija i se "grigzite" za nestabilnost vo MAKEDONIJA  za na krajot "DA SI "NAPLATITE"SO TERITORIJA.  ѓавол

TAKA DA KAKO SAKASH SVRTI SHCKIP - VOOPSHTO NE NI MISLITE DOBRO, I POSTOJANO RABOTITE PROTIV MAKEDONIJA I MAKEDONSKIOT NAROD!!!  лутина

PA ZA KAKOV SOZIVOT TI I TOJ "BRAT TI" ZBORUVATE TOGASH????  лутина

STO TRBA NIE DA PRAVIME DA VE OSTAVIME DA NE TEPATE, KRADETE ZEMATE TERITORII - A NIE TREBA DA SI KUTIME????  лутина

TAKOV "SOZIVOT" LJOCH NEMA NI NA SON DA GO VIDISH, O.K?????

I ODSEGA JAS PREDLAGAM SITE MAKEDONCI DA NE GI PRIZNAVAAT SHCKIPITE KAKO "ALBANCI" - ZATOA STO NE SE!!!!  намигнување






Kako ti sakas da drzam tvoja strana ,koga 100% od Makedoncite se protiv nezavisnosta na Kosovo i se stavaat vo odbrana na Srpskata Politika???? Siot pritisok od strana na Grcite protiv Makedonija e podrzuvan i od Belgrad... ,a pak vie gi custvuvate kako svoi Braka ,sto vsusnost i ste  braka so niv.Sozivot so vas nema ,samo ne znam koga ke i dojde krajot na ovaa Drzava ... , toa stvarno ne znam ...


  Ke dojde krajot koga ke ve deportirame vo Kosovo, bidejki so dusata i srceto veke ste tamu...koja e tvoja tatkovina Makedonija ili Kosovo???? aj iskren odgovor???
Iskreno kazi mi ,Glup li si ili taka te vikaat ???Jas zboruvam za nesto drugo ,ti me prasuvas sosema nesto drugo nesto ,jas ti velam deka poveketo od Makedoncite se protiv nezavisnosta na Kosovo ,ti me prasuvas koja mi bila Tatkovinata ?? Makedonija izgleda


 Ako ti e Makedonija tatkovina sto glava te boli tebe sto i kakvo ke Bide Kosovo, ostavi toa Kosovarite da si gi resavaat nivnite problemi, a ne tuka da im zameruvas na drugite lugje na nivnite stavovi vo vrska so Kosovo.
  Vo Demokratija sekoj ima pravo na svoe mislenje, i ako sakam da imam pro-srpski stav za Kosovo ke imam, ama nema da odam da se boram na stranata na Srbite za da se zacuva Kosovo vo nikoj slucaj...a dali bi otisol ti da go branis Kosovo od Srbite ako te povikaat tvoite "brakja" Kosovari????
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 10:46
Originally posted by Ibn Khaldun Ibn Khaldun напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by Ibn Khaldun Ibn Khaldun напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by Ibn Khaldun Ibn Khaldun напиша:

Pa tokmu toa im go posakuvam na Grcite ,ako taka prodlzi brzo ke im go vidime krajot .Amerikancite toa mnogu dobro go znaat i se nadevam deka "brakata" grci taka ke prodolzat.Od takvata situacija bi mozele da profitiraat "neprijatelite" na Grcite Turcija ,Albanija i Makedonija.

 
Aj Schkip sega ISKRENO da mi kazesh, moze???
 
Ako...velam ako..dojde vreme NIE MAKEDONCITE DA SE "TEPAME" SO GRCITE - KOJA STRANA KE JA PODDRZUVATE NA BILO KOJ NACHIN???  збунетост
 
Osven Albanskata se razbira??? голема%20насмевка
 
Stvarno smetam deka  Balkanot e kontuinirano pod pritisok na Grckiot Nacionalizam ,koj ima bezrezervna podrska od samiot Drzaven vrv na Grcija ,i koj e Najeksponiran na Balkanot ,za razlika od ostanatite narodi.Da me prasase pred "Planinskata Bura" ,najiskreno ke kazev deka sum na vasa strana ,ali posle taa akcija kade bea ubieni civili ,i gledajki vie (na forumot) kako so polna usta ja opravduvate ... ,navistina iskreno ti kazuvam ... Ne deka sum na strana na Grcite ,ali sepak go podrzuvam Grckiot pritisko vrz vaz za da go smenite Imeto ,i se nadevam deka ke dojde brzo denot koga vie i oficijalno ke go priznaete toa.A ako navodno vie se "tepate " so niv (nesto sto nikogas nema da se sluci) jas ke bidam neutralen ,i ke vidam moznost da go zemam mojot del ,se nadevam deka Grcite ke imaat razbiranja za nasite baranja задоволство


Znaci KE SI SEDITE I KE SI GLEDATE SEIRI - A DURI I KE NAVIVATE ZA GRCIJA IAKO STE NEJZINI "NEPRIJATELI" (kako sto reche predhodno) SAMO ZARADI TOA DA SE ZDOBIESH SO  DOLGO POSAKUVANATA IDEA ZA PRIGRABUVANJE MAKEDONSKA TERITORIJA!!!  намигнување

SO SAMOTO TOA STO STOISH ZAD NIVNATA ZELBA ZA PROMENA NA NASHETO IME (iako ZNAESH deka NE SE VO PRAVO) - E DOVOLEN DOKAZ ZA TVOJETO (vasheto SHCIPSKO) protiv MAKEDONSKO-CHUVSTVO I DEJNOST!!!  голема%20насмевка

TAKA DA "MOLIM TE" NEMOJ DA IZMISLUVASH DRUGI BEZMISLENI PRICHINI ZA DA SI GO OPRAVDASH MISLENJETO, O.K.???  намигнување

ZATOA STO PRASHANJETO ZA IMETO POSTOI MNOGU OD PORANO - NEGO SLUCHUVANJATA NA "Planinska bura".  намигнување

ZNACHI SHCIP, VOOPSHTO NEMA DA ME IZNENADI I AKO IMATE NEKOJ DOGOVOR SO GRCITE NAPRAVENO (dobra zdelka) - SO KOJA VIE SO "PLANISKITE BURI" i pravite "ULUGA" na Grcija i se "grigzite" za nestabilnost vo MAKEDONIJA  za na krajot "DA SI "NAPLATITE"SO TERITORIJA.  ѓавол

TAKA DA KAKO SAKASH SVRTI SHCKIP - VOOPSHTO NE NI MISLITE DOBRO, I POSTOJANO RABOTITE PROTIV MAKEDONIJA I MAKEDONSKIOT NAROD!!!  лутина

PA ZA KAKOV SOZIVOT TI I TOJ "BRAT TI" ZBORUVATE TOGASH????  лутина

STO TRBA NIE DA PRAVIME DA VE OSTAVIME DA NE TEPATE, KRADETE ZEMATE TERITORII - A NIE TREBA DA SI KUTIME????  лутина

TAKOV "SOZIVOT" LJOCH NEMA NI NA SON DA GO VIDISH, O.K?????

I ODSEGA JAS PREDLAGAM SITE MAKEDONCI DA NE GI PRIZNAVAAT SHCKIPITE KAKO "ALBANCI" - ZATOA STO NE SE!!!!  намигнување






Kako ti sakas da drzam tvoja strana ,koga 100% od Makedoncite se protiv nezavisnosta na Kosovo i se stavaat vo odbrana na Srpskata Politika???? Siot pritisok od strana na Grcite protiv Makedonija e podrzuvan i od Belgrad... ,a pak vie gi custvuvate kako svoi Braka ,sto vsusnost i ste  braka so niv.Sozivot so vas nema ,samo ne znam koga ke i dojde krajot na ovaa Drzava ... , toa stvarno ne znam ...



KAKO PRVO, STO VRSKA IMA KOSOVO SO VAS VO MAKEDONIJA???

KAKO VTORO, I SAMIOT PREDHODNO RECHE "CHEKAJ DA NI GO PRIZNAAT KOSOVO PA KE VIDITE VIE POSLE"!!!  A, STO ZNACHI TOA LJOCH????

ZNACHI SAMO EDNO LJOCH - DEKA KE BARATE I DEL OD MAKEDONIJA!!!!

I STO MISLISH, KOJ BUDALA BI GO ODOBRIL TOA????  лутина

A za "krajot na ovaa drzava" neznaesh - ZATOA STO NIE SEGA DURI POCHNUVAME, LJOCH I KE ZAVRSHI KOGA KE PRESTANE ZIVOTOT NA PLANETAVA!!!!!  среќа

MAKEDONIJA E MAJKA NA SVETOV - I BEZ NEA NEMA ZIVOT!!!! среќа

ZNACHI BEZ VAS LJOCHKITE I "GRCITE" SE MOZE AMA BEZ MAKEDONCITE NE!!!!


Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 10:55
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

mene voopsto ne me boli ... posto znam deka sto i da bide ke bide vo albanska polza, ako ziveeme uste zaedno , znam deka uste mnogu naseleni mesta ke stanat albanski , uste mnogu sela i gradovi ke bidat napolneti so albanci, a so toa pogolem del na eventualna podelba ke ni pripadne nas, koga ke se ima predvid deka vo Prilepskite sela ima samo starci , i site se iseluvat, dodeka albanskite sela sekoj den stanuvat se pogolemi , togas ke ocekuvam i toj del da ni pripadne nas, taka da vrti suchi albancite se vo prednost , dodeka sl. mk. imaat negativen prirast , znaci povise ima umreni odosto rodeni, togas i totalniot broj na gragjanite ke bide vo nasa polza, pa mozno e za 20 godini albancite da bidat mnozinstvo , posto sepak vo ovaa drzava nema 500 iljadi albanci tuku nad 600 iljadi , vasiot broj e okolu 1,2 milioni  (realno) i koga ke vidis albancite za 20 godini ke stignat do 750 iljadi dodeka vie ke padnete na 1 milion , ciganite ke stignat do 100 iljadi , isto i turcite , i eve ti matematika vie ste 50%


VAKA DA TI "ODESHE" MATEMATIKA I VO SKOLO NEMASHE DA SI BIDESH TERORIST, TUKU DOKTOR ZA POLITICHKI NAUKI, BRE LJOCH!!!  газење%20од%20смеење

MAKEDONIJA NE E BIT-PAZAR BRE STOKO EDNA - PA TI DA SI PRAVISH "PAZARI" kolku bile kolku ke bidat, O.K.??? лутина

TAKA MOZE SAMO ZA PATLIZANITE STO GI PRODAVASH DA SI DISKUTIRASH A NE ZA MAKEDONIJA!!!!  лутина


Кон врв
rainman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rainman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 11:01
borec, ovoj AK47 stvarno ima losa matematika, mnogu greski napravi vo polza na vas slavjanite
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 11:22
Nishto chudno LJOCH - SIGURNO VO ISTOTO "SHKOLO STE ODELE" CHIM I TI "ZNAESH" MNOGU DA RACHUNASH????  газење%20од%20смеење


Кон врв
venstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јуни.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 93
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај venstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 12:04
Originally posted by borec borec напиша:


MAKEDONIJA E MAJKA NA SVETOV - I BEZ NEA NEMA ZIVOT!!!! среќа


Не ви мисля лошо на държавата, но искам да коментирам само горния текст.

Светът е оцелял 2000 години без държава Македония. Какво му пречи така да продължи. (Също и България не е вечна, нито Америка, нито никоя държава.)

Държавите са като хората. Раждат се и някога умират. Понякога се прославят докато са живи. Понякога се раждат други със същото име и на същото място. Ако решат могат да продължат идеите и делото на предците си, но могат и да тръгнат по свой път.

Поздрав,
Венелин
Всичко изпитвайте,
дръжте доброто!
(1 Сол. 5:21)
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 12:07
Прост одговор за тебе Венелин,Македонија е Фениксот,без Македонија митот за бесмртноста умиранамигнување
Кон врв
venstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јуни.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 93
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај venstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 12:13
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Прост одговор за тебе Венелин,Македонија е Фениксот,без Македонија митот за бесмртноста умиранамигнување


Кой определя цикъла на живот на феникса? Колко години трябва да живее и колко да е умрял?

При феникса едно е ясно - ражда се отново и отново. Това значи, че умира отново и отново. Чисто абстрактно, кога ще умре Македония за пореден път? Дали ще е съвсем скоро или след 100 или след 1000 години?

Просто си правя каламбури на тема абстрактна логика. Не се обиждай. Същото мога да го кажа и за България.

Поздрав,
Венелин
Всичко изпитвайте,
дръжте доброто!
(1 Сол. 5:21)
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 12:17
Originally posted by venstar venstar напиша:

Originally posted by borec borec напиша:


MAKEDONIJA E MAJKA NA SVETOV - I BEZ NEA NEMA ZIVOT!!!! среќа


Не ви мисля лошо на държавата, но искам да коментирам само горния текст.

Светът е оцелял 2000 години без държава Македония. Какво му пречи така да продължи. (Също и България не е вечна, нито Америка, нито никоя държава.)

Държавите са като хората. Раждат се и някога умират. Понякога се прославят докато са живи. Понякога се раждат други със същото име и на същото място. Ако решат могат да продължат идеите и делото на предците си, но могат и да тръгнат по свой път.

Поздрав,
Венелин


A TI ODMA SE JAVI - KAKO OCHI DA TI KOPA NEKOJ SHTOM KE SE SPOMNE MAKEDONIJA???  збунетост

E PA TOA E I PROBLEMOT - STO VIE SAKATE DA NE ZAKOPATE ZIVI!!!  лутина

DRZAVATA POSTOI DEDEKA POSTOI I NARODOT, NELI????

E, PA NIE SME USHTE ZIVI I NE MISLIME NA "SKORO" UMIRANJE!!!
!

A kolku e seto ova paradoksalno - lugjevo na zemjava se grizat za zachuvuvanje na zivotinskiot svet, sobiraat donacii za spasuvanje na nekoi zivotinski sushtestva za da go zachuvaat vidot kako poseben i vreden - DODEKA OD DRUGA STRANA SVOJOT CHOVECHKI ROD SVESNO GO UNISHTUVAAT???????  збунетост

VO OVOJ SLUCHAJ ISPAGA DEKA ZIVOTNITE SE POPAMETNI OD NAS ILI OD VAS VO SLUCHAJOV!!!!! намигнување






Изменето од borec - 14.Ноември.2007 во 12:18
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 12:19
Неможеш никоја земја да ја споредиш со Македонија,таа е најстара земја во своето постоење,секако со падови и воздигања но сепак за светското тло бесмртна -МАКЕДОНИЈАсреќа
Кон врв
venstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јуни.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 93
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај venstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 12:27
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Неможеш никоја земја да ја споредиш со Македонија,таа е најстара земја во своето постоење,секако со падови и воздигања но сепак за светското тло бесмртна -МАКЕДОНИЈАсреќа


Добре, хайде да не ти троша хатъра, ще приема, че от вас по-стари няма (макар, че едно пиле ми шепне в ухото нещо за Китай и Египет, ама няма да се отклонявам от темата).

Та ти не ми отговори, кога ще умре Феникс за пореден път?

Поздрав,
Венелин
Всичко изпитвайте,
дръжте доброто!
(1 Сол. 5:21)
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 12:41
Originally posted by venstar venstar напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Прост одговор за тебе Венелин,Македонија е Фениксот,без Македонија митот за бесмртноста умиранамигнување


Кой определя цикъла на живот на феникса? Колко години трябва да живее и колко да е умрял?

При феникса едно е ясно - ражда се отново и отново. Това значи, че умира отново и отново. Чисто абстрактно, кога ще умре Македония за пореден път? Дали ще е съвсем скоро или след 100 или след 1000 години?

Просто си правя каламбури на тема абстрактна логика. Не се обиждай. Същото мога да го кажа и за България.

Поздрав,
Венелин


Nishto chudno sto logikata i filozofijata ne ti se poznati - ti si Bulgar!!!  намигнување

Eve jas kako i sekoj Makedonec so prirodna nadarenost kon tie oblasti ke ti odgovoram. голема%20насмевка

Nema nishto abstraktno AKO go svatish kako sto e - UMIRA ZA PONOVO DA SE RODI!!!!  намигнување

ZNACHI NE UMIRA...PA UMIRA...ako e taka TOGASH NEMA STO DA SE RODI, NELI???

TUKU E UMIRA ..I OP...  NOVO SE RODI...UMIRA...OP.. NOVO SE RODI.......?????

ISTO KAKO I ZIVOTNIOT CIKLUS BULGAR!!!! 

JASNO TIE SEGA?????  збунетост  збунетост  збунетост 

газење%20од%20смеење  газење%20од%20смеење  газење%20од%20смеење   


ILI TVOJATA ZELBA DA NE VIDISH DA "NE SE RODIME" PAK NE TI DOZVOLUVA DA TI BIDE JASNO????  голема%20насмевка




Изменето од borec - 14.Ноември.2007 во 12:44
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.