IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Дали Ви се остваруваат соништата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали Ви се остваруваат соништата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 06:30
Па не знам баш но некогаш го имам тој fell-инг на deja vu...збунетост
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 16:10
Нееее, хаха.

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 19:33
da mi se ispolnuvaat sonovite, imase eden peeriod pa 5 godini ima,sonuvam celo vreme 2 svetska vojna, hahaha, stvarno, najcudno vo sonot mi bese za stilot na lugeto koi gi sonuvam, tie frizuri retro, garderoba se od taa doba, toa mi bese najcudno,gradba na kuki toj stil, kako vo nekoj film, hahahah, dolgo vreme ne sum go sonuvava toj son, prijatelite obicno mi se smeeja koga i kazuvav, mi velea pak 2 sv. vojna, cudna rabota,hahaha
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 20:27
Да,ми се има случено повеќе пати да ми се исполни сон.Убаво би било да можеш да си одберш кој сон сакаш да ти се оствари и да не се плашиш од оние лошите.голема%20насмевка
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2009 во 18:37
 
 
 
...Аха... скоро секогаш кога не се убави.... !!!   тага
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
fiore Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 08:41
ednas eden son mi se ostvari.....strasen son
nesakam takvi sonista nikogas da sonuvam poveke...sto ti ja pretskazuvaat idninata...posebno koga e neubava
Кон врв
G1RL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај G1RL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 23:12
Најчесто НЕ но понекогаш ми се случува истото што го имам сонувано
TODAY COULD BE YOUR BEST, WORST OR LAST DAY IN YOUR LIFE...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 14:19
Симболиката во моите сонови јасно се пренесува во реалноста после извесно време.
Кога ќе почнат да ми се случуваат некои работи ми се враќа чувството од некој сон и тогаш точно знам што тој сон сакал да ми каже.
За жал многу ретко можам точно да знам што ќе се случи инаку некогаш силно претчуствувам после некој интензивен сон ама не можам да бидам 100% сигурна.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
DarkerFar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarkerFar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 09:30
Sega vaka, sonistata ne se ostvaruvaat tuku dokolku gi pretumacuvame ke otkrieme simboli i znaci na koi ne predupreduva samata potsvest koja najverojatno raboti aktivno vo tekot na nasiot son! taka da spijte mirno, i ne se preokupirajte previse so sonovite ke vi donesat samo psihicki zamor....
Кон врв
DarkerFar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarkerFar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 09:34
samo use neso, ako vo sonot ste videle nesto, (predmet, mesto i sl).. toa vasiot mozok go registrira i koga ke vidite nesto sl. na toa ili po nekoja slucajnost isto (vo zavisnost od toa sto ste sonuvale) go narekuvame cuvstvo na De-ja-vu sepak toa e, pak ke kazam....ne postoi visa sila ako bideme realni!... sepak se rabota na mozokot i vo zavisnost od psihata na covekot.
Кон врв
fiore Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 14:45
DarkerFar,vo mojot slucaj ne se raboti za De-ja-vu (za pogorniot moj post zboram).Cisto predviduvanje za nemiliot nastan,koj se sluci po 2 dena tocno na mojot rodenden,a od sonot znaev deka ke se sluci i beskrajno se plasev i posakuvav da ne bide taka...
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 15:32

.



Изменето од mistake - 31.Јануари.2011 во 17:48
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 17:40
ne daj gospode da pocnat da mi se ostvaruvaat .... pu pu pu .... kje treba da otvoram pogrebno preduzekje .... sve samo umiracki sanjam плачење
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2009 во 11:07
Retko sonuvam...ama koga sonuvam dobivam nekakov predznak deka neshto kje se sluchi...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.