IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Ослободителна војска на албан. превзеде о
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ослободителна војска на албан. превзеде о

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 12:49
Za mene ne se kriminalci , tuku patrioti
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 12:53
Епа видиш затоа си и ти криминалец а за мене полицијата Македонска е народна и си ја извршила својата работа,затоа се платени нели и ти ги плаќаш за тоанамигнување
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 12:56
Nikogas na nieden albanec ne im smetale ovie lugje, dodeka bea tie vo Brodec, dali imas cueno za nekoj ubien ili plackan ?? nemalo . ali koga vlegoa policajcite se sluci toa , na niedno albansko selo ne im e potrebno da ima specialci, posto mirno se zivee ,
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 12:57
Зошто ја плаќате полицијата тогаш,ја мислев дека парите ги давате за да ги бркаат овие криминалци - за сите за цел свет криминалци со потерници само за тебе неголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:00
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

Za mene ne se kriminalci , tuku patrioti



kakvi patrioti brej...za kogo patrioti...za koja ideja....i zasto tie patrioti imaat tolku oruzje...da ne ja napagjaat amerika so tolku oruzje ....Ne li gledas deka VIE sipoite ste najgolemi sverceri na droga oruzje i lugje, pa zaradi toa vi trebaat puski za da go socuvate biznisot...ako imash malku moralen kapacitet, ke ti bide polesno da se snajdes, bez pritoa da branish stavovi na sipci koi i tebe ne ti mislat dobro, a ti gi branish...pa misli so toa glavata ne so seceniot vo gjaki...лутиналутиналутиналутина


Изменето од PAVLIN - 09.Ноември.2007 во 13:01
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:01
Ako mozes da gledas Alsat , ti preporacuvam slusaj vesti na makedonski jazik, i vidi sto kazuvaat lugjeto , kako bile maltretirani od policijata, im gi unistija kolite na patot , i nikomu nisto, Drzavata kako sto vikas ti , e da te brani, a ne da ti pravi zlo , im gi palat kukite, im gi unistija kolite. Dali treba da im se platat stetite ?? Posto vikas napagjale samo kriminalci ( no jas ti vikam ne napagjale kriminalci, napagjale za da unistat)
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:06
A unistenite vozila tuku taka, slucajno se nasle poprecno postaveni na patot, kaj vas toa e tradicija neli, poprecno po patot da se parkiraat vozila i nikoj da ne gi trga
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:08
Се мислев дали да пишувам на оваа тема ама морам.
Пред некој ден почина детенце едно по тешко поледување, бог да го прости.
Беше постојано под лекарства, се се проба и во странство да се лекува но за жал не успеа.
Случајов со детенцево е поврзан со еден случај во Арачиново каде Македонец пробал да се врати во куќата во Арачиново за да ги земе лекартсвата за истово дете.
Се дигнаа нели малтретираните албанчиња и ги запалија куќиве на лошите  славомакедонците и овие по гаќи избегаа, немаа време да понесат ништо.
Детево не можело без лекарства, татко му морал да отиде да ги земе по секоја цена.
Кога го виделе шок за селото како тоа Македонац да се враќа во Арачиново.
Мавање до смрт, на улица оставен.
Тешки трауми татково, детето во уште потешка состојба.

Колега мој сега живее во интернат, на 3 пати му ја палеа куќата во Арачиново.Извадени штекери, кабли, керамиди, и разбира се графит ова е Албанија.
Уште неможе да се оправи, во едно сопче со жена му.

Пријателот мој Гоце ангел од човек над Брњарци со внучето вода да наполнат некој Арачиновец 19 годишен пука без предупредување во нив.Гоце мртов, детенцево господ ја чувал но со трауми.
Ѕгнетеново албанче бега во Арачоново, по последните информации на инспекторот што е задолжен се наоѓа во овој кризен реон.
итн итн...

Трите случи се сликата на Македонија.
Нешто слично како 1941-1943 кога балистите владееа со западна Македонија.

Несакам да слушнам од браќата, малтретирани цивили, права итн.
Ако се дигате, дигнете се, поставете си ги вистинските барања за голема Албанија и дајте веќе еднаш да ја решиме таа работа.
Нели сте мажи, големи јунаци, сите скендеровци, ослободете ја цела Македонија од славомакедонците и напрајте ја таа голема Албанија.
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:09
da a ramadan siite i nacist se cvekjinja koi trebalo samo da se skinat...misli malku zarem ne sakash bezbednost i ti vo tvoeto trlo...ili za tebe puskata ti e majka...pa sigurno policjcite ne otisle od sto sakaat da odat da ginat za VAS supci glupi ...a koj od vasite ke odgovara za ubistavat vo Tanusevci...abe kako mozes so sila glup da se pravish...pa vodi diskusija ama so fakti...ne gi maltretirale lugjeto atie vo podrum eden ton oruzje ...sto sakash pa i jas da cuvam tolku oruzje ke imam problemi...ama dobro vie ste vo 14 vek zaglaveni...pa neli gledash na koe nivo si ti, trgni od sebe pa posle vidi na koe nivo se shipcite vo makeodnija...RAZMISLI ZASTO TE VIKAM SIPAC-SUPAK??...a nemam nisto protiv tebe licno
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:11
Ne im smetale tie vozila nikomu, posto site taka gi stavat, na selo nema parking , a imalo  mesto za obicno vozilo, ali ti ne znaes kolku se siroki tie oklopni transporteri,
Covekot trgnal na rabota, zaedno so drugar mu , i vlegle vo kola za da trgnat nadole, no koga videle dosle transporteri so golema brzina, i ne sakale da zastanat, pa tie nabrzina izlegle , i se spasile
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:11
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

 
A koj veli deka toa bile albanci ?? imas dokazi ?


A sho ti kazhuva UCK???

vidi koj se najde da kazhuva na nekoj deka e tup!!!

ata chi
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:13
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

Za mene ne se kriminalci , tuku patrioti


patrioti u tugja zemja wow so nikakvo legitimno pravo na istata...

ni istorijski niti politichki niti bilo sho drugo...

toa ne se patrioti tuku teroristi....
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:16
Originally posted by naemnik naemnik напиша:

Originally posted by AK47 AK47 напиша:

Za mene ne se kriminalci , tuku patrioti


patrioti u tugja zemja wow so nikakvo legitimno pravo na istata...

ni istorijski niti politichki niti bilo sho drugo...

toa ne se patrioti tuku teroristi....
 
 
zemjata e bozja, ne seri mnogu, kako da e tvoja
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:17
Originally posted by naemnik naemnik напиша:

Originally posted by AK47 AK47 напиша:

 
A koj veli deka toa bile albanci ?? imas dokazi ?


A sho ti kazhuva UCK???

vidi koj se najde da kazhuva na nekoj deka e tup!!!

ata chi
 
A znaes li ti deka C , bilo napisano na srpski, a znaes ti deka toa selo nema albanci so kilometri, a znaes li ti deka vo toa selo ziveat srbi, a znaes li ti deka deteto imalo zakani od nekoji soucenici, so koi imal dolgo vreme konflikt, ali takvi ste vie , i vasite novinari
Slusavte li sto vikase Kanal5 , kriminalcite se prepravale vo zeni c cc , kakva laga, Deka e laga, zemete denesen broj na Spic i citajte deka ne bilo taka, ali takvi ste vie , sovinisticki novinari,
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.