IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Полициска интервенција на Шара
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Полициска интервенција на Шара

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12131415>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 14:06
Originally posted by connected connected напиша:

sinoka go gledav videoto od intervencijata, go imase na milenko.com.mk i stvarno se zgroziv.
kako li samo imale srce da snimaat nesto takvo pa i da go prikazat na internet ej!!! ova moze da stvori dopolnitelni problemi!

 
Зашто да не прикажуваат?
Тоа се само (крвави) факти..исто како и оние измрцварените полицајци кај Вејце..и резервисти кај Карпалак во 2001 година..
И да не се знаесува некој оти нема пак да има повторен обид од качациве..ќе има сигурно ..ама ќе почекаат малку за да подзаборавиме на настанот..
И тогаш ќе удрат ...сигурно и силно.
Слично како и агресијата врз Изреал во Октомвриската Војна на нивниот голем празник..не сум сигурен во името Кич Непур..или слично..слободно да ме исправите доколку грешам...нели.
И ние како и што се Изреалците одтогаш.. се во константна борбена спремност..треба НОН-СТОП да бидеме во приправност ккао организирана држава и правовремено да ги споречиме во зародишот...оти тие имаат навики како и кај ХИЕНИТЕ..една две не преставуваат проблем...ама кога се  во чопор ..и лавовите бегаат од нив.
голема%20насмевка
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 14:18
Yom Kippur, mislis Kaj ti tekna Kic Nepur

Изменето од moira - 10.Ноември.2007 во 14:19
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 14:44
Originally posted by moira moira напиша:

Yom Kippur, mislis Kaj ti tekna Kic Nepur
 
Затоа и беше кажано од мене ..слободно исправете ме..ако грешам нели.
Јас не сум Евреин..та да им ги знам празниците..а за барање на Интернет немав време...и конечно ...суштината не беше името на празникот..туку моментот кога непријателите нивни ја искористија празничната еуфорија кај Изреалците за да напарав тоа што го сторија..ама САМО ТОЈ ПАТ..
Затоа и го посочувам како принцип на онесување во вакви не-времиња
изненадување
 
 
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 14:48
Baras ispravka, pa se navreduvas Izvini sto te navrediv... ni jas nitu sum evrejka, nitu barav po internet, ama od opsta kultura....
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 17:06
Originally posted by connected connected напиша:

sinoka go gledav videoto od intervencijata, go imase na milenko.com.mk i stvarno se zgroziv.
kako li samo imale srce da snimaat nesto takvo pa i da go prikazat na internet ej!!! ova moze da stvori dopolnitelni problemi!



ABE KIKRITKO SO SE ZAGrozi be, A ZASO NE SE ZAGROZUVASE NA TOA SO TIE GO NAPRAJA VO 2001, ILI NA KLIPOJTE SO GI PUSTAAT OD UCK SO GI IMA NA NET?  I NE TUKU DRKAJ ZELENI SAKAM DA VIDAT SITE KAKO IM DAVAME VGLA A NE DA SE FALAT TIE KAKO AK47 DEKA SE GOSPOD I NIKOJ NE IM MOZE.....BAJ D VEJ GO NEMA NIGDE AK47 ODGOVORI NA NEKOJ PRASANJA SO IMAV POSTAVENO IZLGEDA NEMA ODGOVOR KUTRIOT
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 17:27
Originally posted by kojotovik kojotovik напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

sinoka go gledav videoto od intervencijata, go imase na milenko.com.mk i stvarno se zgroziv.
kako li samo imale srce da snimaat nesto takvo pa i da go prikazat na internet ej!!! ova moze da stvori dopolnitelni problemi!



ABE KIKRITKO SO SE ZAGrozi be, A ZASO NE SE ZAGROZUVASE NA TOA SO TIE GO NAPRAJA VO 2001, ILI NA KLIPOJTE SO GI PUSTAAT OD UCK SO GI IMA NA NET?  I NE TUKU DRKAJ ZELENI SAKAM DA VIDAT SITE KAKO IM DAVAME VGLA A NE DA SE FALAT TIE KAKO AK47 DEKA SE GOSPOD I NIKOJ NE IM MOZE.....BAJ D VEJ GO NEMA NIGDE AK47 ODGOVORI NA NEKOJ PRASANJA SO IMAV POSTAVENO IZLGEDA NEMA ODGOVOR KUTRIOT



а бе ф`стак еден,
ај пази малку како разговараш со мене, и не ми се многу понашајизненадување!
ако тебе тоа те пали, што не одиш ти сам да го правиш тоа? па се јачиш од страна демек којзнае колку си јак. од таквите како тебе што се јаки на зборови,немаше да ја изгубиме војната 2001. и ако веќе толку се јаки, што има да се фалат и кипрат на интернет?
од ваквите снимки ќе страда пак некој невин.

храбрите си молчат бе тор*о, знаат за култура.
а бе незнам ни што ти објаснувам, ај дефф
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 17:31
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

sinoka go gledav videoto od intervencijata, go imase na milenko.com.mk i stvarno se zgroziv.
kako li samo imale srce da snimaat nesto takvo pa i da go prikazat na internet ej!!! ova moze da stvori dopolnitelni problemi!

 
Зашто да не прикажуваат?
Тоа се само (крвави) факти..исто како и оние измрцварените полицајци кај Вејце..и резервисти кај Карпалак во 2001 година..
И да не се знаесува некој оти нема пак да има повторен обид од качациве..ќе има сигурно ..ама ќе почекаат малку за да подзаборавиме на настанот..
И тогаш ќе удрат ...сигурно и силно.
Слично како и агресијата врз Изреал во Октомвриската Војна на нивниот голем празник..не сум сигурен во името Кич Непур..или слично..слободно да ме исправите доколку грешам...нели.
И ние како и што се Изреалците одтогаш.. се во константна борбена спремност..треба НОН-СТОП да бидеме во приправност ккао организирана држава и правовремено да ги споречиме во зародишот...оти тие имаат навики како и кај ХИЕНИТЕ..една две не преставуваат проблем...ама кога се  во чопор ..и лавовите бегаат од нив.
голема%20насмевка
 


а зошто па да се прикажуваат? па нормално, за да страда пак некој невин. не ми се верува колку луѓе ја подржуваат владава во нејзиниот холивудски публицитет. тоа за мене е кукавичка работа и секој има право на свое размислување.
а за евреите а и за сите други што не се Македонци ама баш ич не ме засега

п.с.
и не се мачи да ми ги објасниш какви се ХИЕНИТЕ, ги знам многу добро.
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 17:37
more teletabis ova e pak snimeno od tvojte drugarciuna a ne od mvr moze i ne seri mnogu so toa jacaneto zaso ne znaes niso ok, a toa so izjavuvaat uck na net gleam mnogu se kulturni i na kraj kikirito so k*r gledas takvi klipovi koga se "grozis" ili neso ne ti odgovara muhahhaaaa
p.s. so ne e za kazvenje takvi klipovi ama mora da se vidi sepak sto se desava ako nekoj saka da si igra kssssssssss over
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 17:44
lelell posle posledniot post gleam deka si i prvbracet na radmila sekerisnska taka da drugo e problemot kaj tebe, ne e za klipot...muhahaha 
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 17:45
Originally posted by kojotovik kojotovik напиша:

more teletabis ova e pak snimeno od tvojte drugarciuna a ne od mvr moze i ne seri mnogu so toa jacaneto zaso ne znaes niso ok, a toa so izjavuvaat uck na net gleam mnogu se kulturni i na kraj kikirito so k*r gledas takvi klipovi koga se "grozis" ili neso ne ti odgovara muhahhaaaa
p.s. so ne e za kazvenje takvi klipovi ama mora da se vidi sepak sto se desava ako nekoj saka da si igra kssssssssss over


toa li bese najdobroto so ti tekna da kazes?
detska rabota,
aj koga ke porasnes mozebi pak ke razgovaram so tebe
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 17:47
p.s.
a be i jas sum si kriva, so deca na banja ne se odi.тага
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 17:51
hahahahaha ti si dete ne sum jas za zal. AKO NEKOJ RABOTI NE SAKAS DA GI GLEDAS NE GLEDAJ GI. IMA NA INTERNET I MNOGU PONEUBAJ RABOTI AMA AKO SAKAM GI GLEDAM AKO NE NE GI GLEDAM I NE KOMENTIRAM taka da vo ovoj slucaj ti si detence koe surfa na ne net sve i svasta e i mnogu LJUBOPITNO 
Кон врв
GOLDFINGER Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GOLDFINGER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 19:16
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

Специјалните единици на полицијата со помош на хеликоптери се во акција за апсење на Лирим Јакупи - Нацист, кој пред неколку месеци избега од косовскиот затвор Дубрава и неговата група, потврди портпаролот на МВР.

Веста е од А1 ТВ:

Жителите од овој крај за А1 велат дека се слушаат истрели од огнено оружје и дека теренот го надлетуваат хеликоптери.

Блокирани се сите приоди на Шар Планина кон подрачјето на коешто се одвива акцијата. Полицијата постави пунктови и на излезите од Тетово кон Шар Планина и не е дозволено движење на новинари и цивили во двата правца.

Според МВР, криминалните групи се разбиени и дел се кријат во планината, а дел во куќите на селаните.

Акцијата се уште е во тек.

Пред неколку дена кај селото Одри, во пресметка на криминални групи беше убиен Џавид Морина.

Морина беше еден од избеганите од затворот Дубрава, а се смета дека сакал да и се придружи на групата на Јакупи.


Сабајлево над куќа ми поминаа и воени хелихоптери, сигурно има големи судари на Шара.
Сите информации може овде да се постираат.





Ашкол сум. Напред наши. Само така продолжете.
,,CUM GRANO ET CUM SANO,,
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 19:47
Originally posted by moira moira напиша:

Baras ispravka, pa se navreduvas Izvini sto te navrediv... ni jas nitu sum evrejka, nitu barav po internet, ama od opsta kultura....
 
Ниту ме навреди ..ниту пак имам помала општа култура..проблемот е што сум „тенок„ кај имињата на празниците..посебно кај другите религии...та затоа и се оградив однапред од евентуално направена од мене грешка..
голема%20насмевка
 
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12131415>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.