IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Britney - поп икона или ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Britney - поп икона или ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
Автор
Порака
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 23:39
abe ne sum kompetentna ama spored mene ne postoi ponetalentirano stvorenje od nea ni glas ima ni niso...amerikancite se dobri za marketing i 3/4 od nacijata se retardirani za niv i kvazimodo ako go pomines niz photoshop,ako go iznasminkas i ako go izreklamiras dobro ima da se prodava kako alva...
respect my authoritaaa
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 14:44
Hehehe eee cvekence sto si smesna... Kako mozes da komentiras za pop muzika koga ti slusas tehno i metal muzika???? Ako jas recam nesto za vasata muzika so Carnation dusata mi ja vagjate....
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 14:53
Onaa ako peese kako sto kaza ti dosega nikogas nemase da ja ima titulata QUEEN OF POP MUSIC.... Btw metalot podobar da ne e???
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 20:50
Originally posted by Omar Omar напиша:

Hehehe eee cvekence sto si smesna... Kako mozes da komentiras za pop muzika koga ti slusas tehno i metal muzika???? Ako jas recam nesto za vasata muzika so Carnation dusata mi ja vagjate....


1.ja pojma neam so e techno a ne pa da go slusam
2.metal slusam epten maaaalceголема%20насмевка
3.po ova so go kaza nemas pojma so slusam ja
4.za "nasata" muzika mene ne si mi rekol niso,za carnation neznam so ste zborele
5.gi sakam:pink floyd, led zeppelin,doors,dream theater,anathema itn itn.-ako znaes koi se,ako si cul nekogas vo tvojot zivot za niv,ke znaes deka megu niv i britni ne ni moze da se pravi sporedba(magare i kozmetika se preprepremali zborovi)
a za pop mozam da komentiram i jas i baba mi(koja btw e nepismena) poso ne ti treba nikakvo poznavanje od niso zivo
respect my authoritaaa
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 20:51
Originally posted by Omar Omar напиша:

Onaa ako peese kako sto kaza ti dosega nikogas nemase da ja ima titulata QUEEN OF POP MUSIC.... Btw metalot podobar da ne e???


queen of pop e madona,ne e britney
i da...metalot e podobar(ic nejkam black i death ama toa e)
respect my authoritaaa
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 06:26
Да знам дека е мадона НО ако добро се сеќаваш пред едно многу години кога излегоа голем број на хитови кои и до ден денес слушаат,беше прогласена за queen of pop...намигнување
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2009 во 00:39
Originally posted by Omar Omar напиша:

Да знам дека е мадона НО ако добро се сеќаваш пред едно многу години кога излегоа голем број на хитови кои и до ден денес слушаат,беше прогласена за queen of pop...намигнување


brat ne sum ni znaela nikogas a pa za sekavanje da ne zboreme...anyways za vkusovite ne(bi trebalo daголема%20насмевка) se diskutira taka da toa e toa...
respect my authoritaaa
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2010 во 00:12
Бритни работи со Tiesto

Бритни Спирс наводно во студио снима заедно до DJ Tiesto, објавија американските медиуми.

Шпекулациите дека холандскиот ди-џеј работи со Спирс се појавија откако менаџментот на поп пејачката твитуваа дека двојката договорила состанок.

Холандскиот весник ADNL потврди дека дуото е во преговори за заеднички проект.

- Двајцата минуваат многу време заедно, со цел да го најдат соодветниот звук, соопштија од менаџерскиот тим на ди-џејот

DJ Tiesto веќе има направено ремикс на синглот на Бритни 'Piece Of Me', а досега има соработувано со Нели Фортадо, Bloc Party и Келвин Харис.

Истовремено се појавија шпекулации дека новиот албум на Спирс ќе се појави кон крајот на годинава.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2010 во 00:16
Бритни започна војна со татко и

Бритни Спирс и нејзиниот татко повторно се фатија за гуша, овој пат поради желбата на поп ѕвездата да биде сама со своите деца.

Според судската пресуда, Бритни мора да биде надгледувана од трето лице кога е со своите синови, 4-годипшниот Шон и 3-годипшниот Џејден.

Пејачката смета дека со своите 28-години е зрела да биде родител на своите деца и тоа без надзор кога е со нив.

-Бритни е бесна што не и веруваат дека може сама да се грижи за децата, без да ја надгледуваат. Таа се испокара со татко и затоа што не може да мине квалитетно време со своите деца, а без притоа да биде надгледувана од телохранителите, негувателките или некој член на семејството. Прекуглава и е од пазачи. Страв и е дека нејзините синови нема да се приврзат кон неа кога ќе пораснат затоа што постојано кога се заедно има уште некој возрасен со нив, вели изворот.

Проблематичната пејачка исто така збеснува кога и даваат совети како да ги одгледува своите деца, поради што често се расправа.

- Го губи трпението и за најмали работи, како на пример ако и кажат како децата треба да јадат. Бритни отсекогаш е љубител на брза храна, поради што не смета дека е лошо децата да ги храни со пица или хамбургери. Кога родителите или негувателките ќе и кажат дека децата не треба да јадат толку многу брза храна, таа смета дека и се мешаат и почнува да се расправа, вели изворот.

Поранешниот сопруг на Бритни, Кевин Федерлајн го доби старателството врз децата откако пејачката во јануари 2008-та доживеа нервен слом. Бритни заврши во ментална болница, а судијата го назначи нејзиниот татко да располага со финансиите на пејачката..

После успешната светска турнеја „Circus“, Бритни беше убедена дека рестрикциите ќе бидат укинати, но наместо тоа тие продолжија на неопределено време. Тоа ја уништи.

Сепак, ваквата судска одлука беше добра вест за Федерлајн, вели изворот.

- Кевин никогаш немал доверба во Бритни особено кога треба да се донесат важни одлуки за децата. Таа никогаш немаше прав распоред за децата, па таа понекогаш со масна брза храна знаеше да ги најаде и во 22 часот навечер, вели изворот.

Во меѓувреме, Бритни се повеќе се фрустрира.

- Смета дека воопшто не е нормално постојано да биде набљудувана. Секогаш кога ќе донесе некоја одлука за децата, веднаш е побивана од татко и, Кевин, па дури и од послугата. За сето ова Бритни го обвинува татко си, вели изворот.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2010 во 00:19
Слатката Бритни повторно позира

Бритни Спирс јаде шеќерна волна, но тоа како да не се одразува на нејзинато вито тело.

Пејачката се појави во интересно издание за американскиот бренд Candie's. Спирс позираше со шеќерна волна, во неколку комбинации кои совршено ги истакнуваат нејзините облини.

Мајката на две деца се бореше со вишокот килограми подолго време, а сега по сè изгледа дека конечно се доведе во форма.

Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2010 во 00:38
...со тиесто хмммм

ако е вистина ова баш ме занима крајниот резултат каков ќе биде
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2010 во 00:52
Е чуди се и тиии.... Најдобро... голема%20насмевка
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2010 во 01:00
јаооо замисли тиесто на концерте уз песна со госпоѓица спеарс...јаооо
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2010 во 16:18
Лилаааааа, ја обожаФкам...

yeah right... лигава исфорсирана поп икона...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.