IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - СЕНКИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СЕНКИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 23:28
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

ја одам одам и никако у кино да отидам да го гледам
 
 
AKO SI STVARNO ZABEGAN, KO STO SE FALIS,
NEMOJ DA SI GO PROPUSTIL!!!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 13:08
Nemozes da go gledas so sekoe drustvo.
Кон врв
baso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 14:33
samo vo dobro drustvo preporacuvam da se gleda
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 16:11
Originally posted by baso baso напиша:

samo vo dobro drustvo preporacuvam da se gleda
 
BAS I NE MORAзбунетост
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 16:17
да бев сама сигурно ке мислеа сум луда, вака партнерот го “ранев“ (мада тоа не беше ранење) со гумени бмбони во критичните моменти газење%20од%20смеење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 16:21
јас кога бев на сенки, по некоја случајност, ми залетнуваа некои шарени работи во уста, а пред мене седеше САШЕ, ОД САШЕ И САШКАгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

ИНАКУ филмот е добар...има и насиље, и ебење и коли, а у...све што требанамигнување


Изменето од str8up - 24.Јануари.2008 во 16:22
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 01:19
И мене ми се допадна фотографијата, плус супер спакувано ко композиција.
Има нешто што ми фали во филмов, не сум сигурна сеуште што...мислам дека Милчо сакал да постигне и да му даде на филмов една шекспирова тежина, ама имам впечаток ко во последен момент се’ наопачки да биднало- приказната ко ја следиш, ја губи пораката со текот на филмот. Како да почнал да третира повеќе аспекти, ама се изгубил во текот на филмот и потоа само се трудел да го задржи возот на шините.

Ако ме разбра некој барем, добро енамигнување

Инаку, Менка одлична глума, и одлични цицки.изненадување
Дечкото не ме бендиса како го изведе ликот.
Кон врв
ivancic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
NaughtyBitch

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 753
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivancic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 01:54
Aspektite dobro gi sledev,i moram da kazam deka zaradi niv i nakrajot bev mnogu zbuneta..ama mozda toa i sakal da postigne Milcho..намигнување
Od druga strana bravo za Milcho kako umetnik!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 21:04
E ete ne vleze u trkata za oskar,ama Milco i samiot rece deka ne treba da se nadevame da vleze zatoa sto ovoj film i ne e praven po toj terk..po taa linija so ja baraat tie so gi biraat filmovite..u sekoj sluvaj use edno odlicno ostvaruvanje na MILCO..
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 21:25

До сега, искрено, се воздржував од коментари (особено заради размислувањето на мнозинството над мене), ама веќе не можам да издржам, и морам да кажам што ми лежи на душата.
Па на крајот на краиштата тоа е мое мислење:
ТЕШКА КАТАСТОРФА.
Како прво - неоригинален (да не кажам - веч виџено - у филмот 6-то сетило, и у некои др. филмови) Како второ - глума - катастрофа. Како трето - многу sex (да сакав тоа, ќе гледав порнич) итн., итн...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 23:13
Originally posted by james dean james dean напиша:


До сега, искрено, се воздржував од коментари (особено заради размислувањето на мнозинството над мене), ама веќе не можам да издржам, и морам да кажам што ми лежи на душата.
Па на крајот на краиштата тоа е мое мислење:
ТЕШКА КАТАСТОРФА.
Како прво - неоригинален (да не кажам - веч виџено - у филмот 6-то сетило, и у некои др. филмови) Како второ - глума - катастрофа. Како трето - многу sex (да сакав тоа, ќе гледав порнич) итн., итн...


ne,...ne mi se veruva deka ima nekoj koj razmisluva
isto kako mene......prijatele.....аплаузаплаузаплаузаплауз
Milcho Manchevski.....dosta mi e od tebe!!!!!!



Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 01:09

А кога сме кај Милчо, можеби со овој филм не, ама со другите не претстави во светот како да сме племе! Па затоа ич не го сакам ни него, ни неговите филмови!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 01:18
I da,koga sme kaj Milcho veke....
Koga slushnav od bliski ludje do nego shto napravil
za i okolu filmov konkretno......mi se smachiлутина
Seto kao dobro mislenje koe go imav dosega
go snema...Milcho-sram da ti e!!!!

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2010 во 16:58
Senki, umetnicki dobro napraven, sekoj cest za Milco Mancevskiда
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.