IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Трифун Костовски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Трифун Костовски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910>
Автор
Порака
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 14:07
хахаха... абе ти си бил патетечен ... Немало дупку у скопје... Абе слепец еден, симни се плави анџеле и погледај свој двор... пееја некогаш, ако памтиш...


ааа иначе околу Велија и Трифун ми се ко браќа близнаци, и двајцата само го товарат обичниот човек. Ама во овој случај, Велија е поголем лузер, зашто мисли дека го користи народот за своите интереси, а уствари, ние го користиме за нашите...плазењеплазењеплазење
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 00:09
НЕКАКО НЕ РАЗБИРАМ.СЛАБО МЕ СЛУЖИ ПАМТЕЊЕТО.МОЖЕ НЕКОЈ ДА МЕ ПОТСЕТИ?КАКО ДОЈДЕ ТРИФУН ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК?ДАЛИ ОДГОВОРНОСТА ЗА ТОА ПОКРАЈ НЕГО ТРЕБА ДА СЕ УПАТИ И КАЈ НЕКОЈ ДРУГ?ИМАЛ ЛИ НЕКОЈ ТОА ТОГАШ КАТАСТРОФАЛНО ЛОША ПРОЦЕНКА?КОЛКУ ПАРИ ОД СКОПСКИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА СЕ ПОТРОШЕНИ ЗА ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА ЗА ПОСЛЕДНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ?ИЛИ ДЕТЕТО Е ВИНОВНО ЗАТОА ШТО Е РОДЕНО ГРБАВО?А ТАТКОТО?МАЈКАТА?
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 01:36
Davenikot i za slamka se fakja. Taka i Trifun Kostovski.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 11:04
не се сложувам дека некој друг е виновен што Трифун не работи и што краде, освен Трифун! Никој не можеше ни да претпостави шо мутант ќе излезе од овој инаку успешен бизнисмен. Ја не знам стварно сега се прашувам, како овој чоек ги направил тие силни пари, кога е тотално неспособен да си ги врзе врвките...

Ме потсетува на Мистер Бурнс, од Симпсонови... плазењеплазењеплазење
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 11:58
Originally posted by аџија аџија напиша:

не се сложувам дека некој друг е виновен што Трифун не работи и што краде, освен Трифун! Никој не можеше ни да претпостави шо мутант ќе излезе од овој инаку успешен бизнисмен. Ја не знам стварно сега се прашувам, како овој чоек ги направил тие силни пари, кога е тотално неспособен да си ги врзе врвките...

Ме потсетува на Мистер Бурнс, од Симпсонови... плазењеплазењеплазење



Од кога се распадна Југославија МНОГУ "успешни" бизнисмени излегоанамигнување

Овој е нешто како успешниот бизнисмен Амди Бајрам кој украде од текстилна фабрика стока вредна 700 000 евранамигнување
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 16:16
Originally posted by TONI TONI напиша:

СЛАБО МЕ СЛУЖИ ПАМТЕЊЕТО.МОЖЕ НЕКОЈ ДА МЕ ПОТСЕТИ?КАКО ДОЈДЕ ТРИФУН ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК?

Jas kje ti kazham. Gradonachalnik stana po zasluga na toj shto gi dade ovie dve izjavi:
Цитирај Трифун Костовски е успешен човек во бизнисот, хуманист и човек што многу ќе даде за Скопје и за граѓаните на овој град. Долго време размислувавме и решивме да го поддржиме Костовски бидејќи се раководевме од поширокиот интерес на граѓаните.

Јас сум задоволен од работата на скопскиот градоначалник Трифун Костовски, кој што работи со голем ентузијазам и со големо залагање, а веќе има и опипливи резултати. Верувам во способностите на Костовски и неговото време допрва доаѓа.
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 22:41
Slucajno se poznavam so nekolku sovetnici-na lokalno nivo. Znaete li vie deka se e uceni-pazar-ako ne mi go vraboti ... ke go bojkotiram na sednicata za... ako ne mu dade dozvola za...na toj... ke go bojkotiram na seednicata za... e samo toa slusam-ama bilo od opozicija bilo od pozicija. Mislam deka Trifun e ne sposoben-ama i sovetnicite mu se "dobri"
_________________________________________________________________
Edno samo znam-deka vo Makedonija se e povrzano so procent- Prasuvam edna moja prijatelka direktorka vo osnovno uciliste -Zosto organiziras eksk*rzija preku turisticka agencija, zosto ne pravis direkten dogovor so transportna organizacija- 1 avtobus za dneven angazman ti e  5000-6000 den, 50 deca znaci po 100 den od dete. vaka relacijava ja pravis za 360 den po dete-suma od 16 000. kaj odat tie 10 000? Eeee aj shto se pravis glupa, ko da ne znaes! Iskreno i neznam-glava boli od shkolo so 700 deca. Nesakam ni da pomislam kolku pari ostanuvaat od 1 eksk*rzija, koj deli.
Кон врв
zajasna Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2007
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajasna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 01:55
Sakam Trifun Kotovski da si podnese ostavka bas mi e bez vrska
Sekogas e ubavo da se slusnat razlicni mislenja zasto toa ja zbogatuva idejata
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 02:01
[QUOTE=diogenskopje]..ke bidam dosaden i pak ke kazam...koga vikase bato ostavete go PENOV da si dovrsi rabota...vie sakavte od Skopje Viena da pravite...e pa dragi moi..ako sakavte Vienna...odete vo Viennaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка [/QUOTE
...veke ne mi se ni zbori..aj otidov da nankam..se nadevam utre koga ke stanam gradov ke bide pod sneg..pa ke izgleda prekrasno konecnoтага
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 09:45
Originally posted by аџија аџија напиша:

хахаха... абе ти си бил патетечен ... Немало дупку у скопје... Абе слепец еден, симни се плави анџеле и погледај свој двор... пееја некогаш, ако памтиш...


- vaka za slepci eve edna storija i da se vidi do kade sme...ako ne si zadovolen od samiot sebe togas jas ne mozam da ti pomognam ...inaku ne razbiram zasto luje koi nemaat dopirni tocki so f-ranje na gradot sakaat da go smenat gradonacalnikot

СИНДИКАТИТЕ НА ПРЕТПРИЈАТИЈАТА ВО ОДБРАНА НА КОСТОВСКИ

Скопјани да не паѓаат на хистеријата на Рамковски

Претставници на осум синдикати рекоа дека Костовски ги одржува претпријатијата во невозможни економски и финансиски услови

Апелираме до граѓаните на Скопје да не подлегнуваат на провокациите и манипулациите на Велија Рамковски, зашто тоа не е во интерес на граѓаните, туку негов личен интерес, повикаа вчера претставниците на синдикатите на шесте градски претпријатија, заедно со оние на Зоолошката градина и на Противпожарната бригада на град Скопје.

Неколку илјади вработени во претпријатијата свикаа прес-конференција, револтирани од кампањата на сопственикот на телевизијата „А1“, Велија Рамковски, за смена на градоначалникот Трифун Костовски. Во негова одбрана застанаа синдикатите на „Улици и патишта“, „Комунална хигиена“, ЈСП „Скопје“, „Водовод и канализација“, „Паркови и зеленило“, „Градски паркинг“, „Зоолошка градина“, како и на Противпожарната бригада.

- Велија Рамковски да го исчисти сметот во сопствениот двор. Да покрие еден куп долгови и да ги закрпи дупките од финансиските малверзации, што се негов влог во македонската јавност - порачаа вработените во претпријатијата.

Тие кампањата против Костовски ја нарекоа хистерична.

- Ние ги следиме снимките што Рамковски ги пушта на телевизијата и се прашуваме на кои места им се снимени тие дупки на улиците што ги прикажуваат. Се' што е во ингеренција на Градот ние санираме, но такви дупки не најдовме. Веројатно се емитуваат дупки што се на улиците што се во надлежност на општините, со што се манипулира со јавноста - рекоа вработени во „Улици и патишта“.

Работниците потенцираа дека градоначалникот Костовски ги одржува претпријатијата во невозможни економски и финансиски услови. Тие го поканија Рамковски да ги посети.

- Рамковски да дојде да види во какви услови дејствуваат јавните претпријатија и како ги извршуваме обврските со минимален буџет - рекоа синдикалните претставници.

Лазар Георгиевски, раководител на оперативата во „Комунална хигиена“ и претставник на синдикатот, рече дека ова претпријатие го чисти Скопје на начин на кој ниту една служба не чисти ниеден европски град.

- „Комунална хигиена“ постои 101 година и е единственото претпријатие во светот кое чисти седум дена во неделата. Во Европа и во светот никаде сметот не се собира седум пати неделно, а од центарот дури три пати дневно. Но, тоа е така бидејќи Градот донесе таква програма, која потоа беше усвоена од Советот. Градот би бил почист доколку сите би го фрлале сметот непосредно пред да биде собран. Велам, нека не' остават да работиме - рече Георгиевски.


“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 12:31
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

eve edna storija i da se vidi do kade sme...

Storijata veli deka verni na Trifun mu ostanaa samo onie na koi shto im e toj gazda. Siroti, moraat da go branat za da ne ostanat bez rabota.

Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

inaku ne razbiram zasto luje koi nemaat dopirni tocki so f-ranje na gradot sakaat da go smenat gradonacalnikot

Ovde mora da mislish na Trifun koga go smeni Penov, taka?;)
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 14:45
Така е Филип.
Они ако не го бранат Трифун ќе останат без работни места.
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 14:48


 Trifun treba da si odi poradi sebe(ako ima moral) a ne poradi Velija, a Velija treba da prestane so mediumskite cirkusi na A1 Vreme i Spic,zatoa sto veke vleguva vo zonata na nevkusno,toa sto go pravi
Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 17:09
Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Trifun treba da si odi poradi sebe(ako ima moral) a ne poradi Velija, a Velija treba da prestane so mediumskite cirkusi na A1 Vreme i Spic,zatoa sto veke vleguva vo zonata na nevkusno,toa sto go pravi

Ima razlika megju Velija i Trifun. Velija toa shto go pravi e nevkusno, no od toa gragjanite na Skopje nemaat shteta. A od toa shto NE go pravi Trifun, gragjanite se direktno zagrozeni.
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.