IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Фобија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фобија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 17>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2006 во 00:31

Originally posted by senokos senokos напиша:

ima  i   dobri  fobii koi  itoa  kako ne  stitat  od  neprijatnosti

eeeerrrrmmmm molam???? gi messas poimite ili....????

togas toa ne e fobija....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 18:21
Originally posted by natalija natalija напиша:

Фобија имам од затворени простории т.е имам клаустофобија непријатно се чувствувам воопшто
Се трудам да ја откријам оваа наметната фобија во секој случај но највероватно нешто се случило во рано детство каде што не се сеќавам зашто ме гуши затворен тесен простор


Natalija...imam uzasna aragnofobija(strav od pajaci) taka da momentalno mi e strav od tvojot avatar...a za toa kako se cuvtsvuvam koga ke vidam nekoj...izluduvam nenormalno...ednas sestra mi dodeka vleguvav vo sobata mi frli na gradite od ovie gumenite golemite pajaci i ja odma onesvestuvanje i pola saat nemozea da me osvestat...
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 19:55
Originally posted by senokos senokos напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by senokos senokos напиша:

ima  i   dobri  fobii koi  itoa  kako ne  stitat  od  neprijatnosti

eeeerrrrmmmm molam???? gi messas poimite ili....????

togas toa ne e fobija....

ne  gi  mesam  poimite  samo  setise za postapka  koja  si  ja  napravila  nesvesno  a  istata  te  izvadila  od  komplicirana  situacija  ...........................................koga  ke  se  izgoris  na  mleko  ke  duvas  i na mastenica  .  ovie  zaklucoci  se  od  praksa    a   malku  teorija 

sto  se  odnesuva  do  tebe  ti   mojata  praksa  mozes  samo  da  ja  zamisluvas   sto  znaci  nikogas  ona  vistinskoto  nemozes  da  go  osetis   kako  izgleda  sto  si  go   citala...........

 izvini ti ne si toj so treba licno za mene da mi kazuva so jas mozam a so ne....

a vtoro ok e tvoe mislenje.....sepak vo fobijata nema nisto pozitivno i ne postoi DOBRA fobija.

edinstvenata dobra rabota e so mozes da se zadovolis so iskustvo AKO SE IZLECES od nekoja fobija dokolku ja imas....

a vekje ko si pominal tolku mnogu vo zivotot aj raskazi malku pokonkretno so sakas da kazis so to so go pisis.... a ne samo da redis zborovi.....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 19:58

Originally posted by The_Grim The_Grim напиша:

Originally posted by natalija natalija напиша:

Фобија имам од затворени простории т.е имам клаустофобија непријатно се чувствувам воопшто
Се трудам да ја откријам оваа наметната фобија во секој случај но највероватно нешто се случило во рано детство каде што не се сеќавам зашто ме гуши затворен тесен простор


Natalija...imam uzasna aragnofobija(strav od pajaci) taka da momentalno mi e strav od tvojot avatar...a za toa kako se cuvtsvuvam koga ke vidam nekoj...izluduvam nenormalno...ednas sestra mi dodeka vleguvav vo sobata mi frli na gradite od ovie gumenite golemite pajaci i ja odma onesvestuvanje i pola saat nemozea da me osvestat...

aaaa gadno....stvarno e gadno.....ne bi sakala i mene da mi se sluci istoto iako mi se ima sluceno da mislam deka sum dosla do stepen na ludilo......

ama pocnuvam da se popravam.....nekolku pati izlegov na mesta kaj so ima povekje guzva (vo zatvoreno) sedev blizu do vratata ....kratko vreme sedev ama sepak....izdrzav...a ako pocnese da napagja ona gadno cuvstvo glavata nadolu....   

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 20:01
E aj sea...kazete care kako da se "leci" ovaa "bolest"?! :))))
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 20:05

 odi nekolku repliki nanazad kje najdes Carnation ima napisano: trevba da se odi kontra....

znaci treba da pocnes postepeno.....prvo! pocni da gledam na slika pajaci....i kolku i da ti e strav....gledaj gi.....

jas prvo ne sakav, ne mozev itn....ama eve sega pocnav poleka poleka da odam kontra....zasega nema rezultati ama so e najvazno go napraviv prviot cekor....

probaj i ti odi kontra... - taka mene me sovetuvaa....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 20:08
Mislam deka odenjeto kontra moze samo da nasteti poveke odosto da pomogne....zamisli ti sea ako imas klaustrofobija i za da se "izlecis" ke se zatvoris vo tesna soba i ke cmaes tamu edno 4 saati....nema sansi....nema sansi ja da zemam da gledam sliki od pajaci...preeska vidov vo vest imase edna slika...i odma pocna da mi se zatemnuva pred ocite i da mi se vrti...nemozam!!!
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 20:11

abe ok.....ako e za taka mozes da najdes drug lek???

zatoa ti vikam...postepeno....ama ok....ti si znaes najdobro..... 

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2006 во 16:18
hehehe....ke moram da baram drugo care od ova nema fajde.....
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2006 во 21:30
abe ne treba da gledas taka pesimisticki.......veruvaj deka kje ti bide polesno.....i PRVO PROBAJ ne zbori tuku taka....:)))) i kolku i da se plasis ne misli deka toa moze odednas....trpi,.....kako i da e.....VAZNO PROBAJ.....
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 02:44
veke probav....go gledav Lord Of The Rings:The Return Of The King....bas scenata so ogromnoto pajaciste...i toa vo milenium na TOOOOOOLKAV ekran...ali se usrav u PM....ednas isto taka zatekov na Animal Planet razmnozuvanje na pajaci......AAAAAAAAAAAAA.....GADNOOOOOOOOO!!!!!
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 02:54
The grim,ako sakash pajaci odi na "razno"........ stavi slika od..............
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 02:57
Ne rekov nigde deka sakam pajaci....naprotiv....me uzasnuvaat!!!
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 03:11
Pa bash zatoa,odi tamu kaj sto ti pishav!Moze ke se izlechish!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.