IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Половина милијарда евра за промена на име
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Половина милијарда евра за промена на име

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 18:07
Originally posted by Marko sk

Gledam nikako da se rezbereme.
Da se zboruva za CHEST, DOSTOINSVO, MORAL, na podforum za politika e malku povekje od naivno. …


Не мора да ни упростуваш Марко, ако не се сложуваме не значи и дека не те разбираме.намигнување

Дали е наивно на политика да се дискутира за чест, достоинство и морал, секој сам нека просуди, според соствените норми и приоритети.

Само да напомнам, дека во мојот пост не зборувам за политичари-поединци, туку за НАЦИОНАЛНА ЧЕСТ И ДОСТОИНСТВО, со кои категории директно е поврзана било каква промена на име, а посебно ваква како што е предмет на дискусија на темава.

Е сега кој од каков агол ги гледа работите е друго прашање.
 
 
so eden zbor , ako edna od kategoriite za koi nekoj pisuva a ne se sovpadja so kategoriite za koi smetas deka ne smee nekoj da kaze svoe mnenie , ili kje go izbrises napisaniot post ili na kraj kje go baniras ....... moooore sto demokratija i sloboda na iznesuvanje na svoi mislenja za problemi koi  DIREKTNO se odnesuvaat na sekoj eden koj saka da iznese svoe mnenie не%20вреден 
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 18:19
Мирослав, не почнувај пак, мислам дека се разбравме!
Никому не сум ускратила да каже свое мислење, како што можеш да видиш на темите има секакви мислења.
Сите што се банирани се банирани заради прекршување на правилата на форумот, не заради мој личен став!

Дискутирај на темата.
Муабетот тука завршува, а опомената за офтопици важи од денеска.
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 19:50
au...ova li e demokratija?

malku pari...mozda da ponudea poveke
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 21:03
Грците повторно го изразуваат својот трговски дух. И овде, на политичко прашање, сакаат да направат пазар и да ќаарат. (Знаат дека со оваков предлог ќе се „запалат“ македонците и меѓусебно ќе почнат да се обвинуваат, а тие од страна ќе ни’ гледаат сеир). Кога грците дале одредена цифра (сума), би било добро нашиве да лупнат своја, на пример 500.000.000.000 (петсто милијарди) евра!губитник Не за друго, туку за да грците (но и другите) ја воочат апсурдноста на нивниот предлог. Кога е пазар - нека е пазар.глупчо
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 21:09
a , ako dadat...sto pravime?
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 21:30
Со парите?намигнувањеплазење
Ние ништо, ама тие што се на власт - секако ќе знаат што да им прават на тие пари.голема%20насмевка

Р.Ѕ. Не се лути, знам што сакаш да ме прашаш, ама јас не сакам да ти одговорам ... !голема%20насмевканамигнување големо%20гушкање

голема%20насмевка
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 22:03
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Грците повторно го изразуваат својот трговски дух. И овде, на политичко прашање, сакаат да направат пазар и да ќаарат. (Знаат дека со оваков предлог ќе се „запалат“ македонците и меѓусебно ќе почнат да се обвинуваат, а тие од страна ќе ни’ гледаат сеир). Кога грците дале одредена цифра (сума), би било добро нашиве да лупнат своја, на пример 500.000.000.000 (петсто милијарди) евра!губитник Не за друго, туку за да грците (но и другите) ја воочат апсурдноста на нивниот предлог. Кога е пазар - нека е пазар.глупчо
Убава (ти) е замислата..ама ШТО..ако ја прифатат понудата???
Каде и кај кого ќе биде воочен апсурдот тогаш??.
пс
Имам контра предлог:
За истата или поголема по сума наша понуда..грците да си го сменат името..на провинцијата која ја окупирале..или... поарно е ...на целата им држава??
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 22:22
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Со парите?намигнувањеплазење Ние ништо, ама тие што се на власт - секако ќе знаат што да им прават на тие пари.голема%20насмевкаР.Ѕ. Не се лути, знам што сакаш да ме прашаш, ама јас не сакам да ти одговорам ... !голема%20насмевканамигнување големо%20гушкањеголема%20насмевка


ma znam... deka ne znaes da odgovoris
P.S. ne se lutam
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 23:02
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Грците повторно го изразуваат својот трговски дух. И овде, на политичко прашање, сакаат да направат пазар и да ќаарат. (Знаат дека со оваков предлог ќе се „запалат“ македонците и меѓусебно ќе почнат да се обвинуваат, а тие од страна ќе ни’ гледаат сеир). Кога грците дале одредена цифра (сума), би било добро нашиве да лупнат своја, на пример 500.000.000.000 (петсто милијарди) евра!губитник Не за друго, туку за да грците (но и другите) ја воочат апсурдноста на нивниот предлог. Кога е пазар - нека е пазар.глупчо




I toa vo gotovo i vo edna rata!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 23:16
море, нека си ги земат македонциве парите  док е време.и така и така името ке си го изгубат а вака барем некој денар и ке си ќарат.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
Diogen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diogen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 10:21
Не верувај на Данајците кога ти носат дарови....
Кога се ракуваш со Грк, гледај да си ги преброиш прстите на раката...
Како падна Троја?
 
Ако сме лакоми за валакните пари на Грците, ќе им направиме одлична услуга - ќе им ги „испереме“ валканите пари, и воедно ќе се избришеме како народ и држава...
Одма ќе кажам дека понудава е крајно дрска и безобразна, и за мене лично, апсолутно безпредметна да се дискутира...
Ама штом јавно го објавувват Грците, се плашам дека некој веќе кај нас е спремен да тргува....
Нашата вековна клетва....
Кон врв
tanas _ _ _ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 105
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas _ _ _ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 11:31
Взиемете еврата и после им кажете да почекат малце за името!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 11:59
само половина милијарда евра?
па што се замишљаат тие бе...ајде Милошоски нека лупне бар тродупло -кад је бал нек је бал...или пак уште подобро-ај ние да им дадеме толку,нека си го сменат тие името...
ова ти се вика-непристоен предлог
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 12:00
пола милијарда секому
се си има своја цена

осим ако не е хипотетички, тогаш е безценето
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.