IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Цвеќарство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цвеќарство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака Обратен редослед
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 16:58
Премногу ги сакам, доволно ги имам и одгледувам- негувам.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2007 во 12:03
Mene mi e omileno cvekhe rozata
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 17:17
Imam dvor , trevnik zaobikolen so ruzi, bozuri, lalinja, narcisi.... na terasata imam pelargonii i drugo saksisko cveke, ne mu posvetuvam nekoja posebna nega, na primer mojata kuma postojano im stava nekoi sredstva na nejinite cvekinja da bidat poubavi, jas samo gi polevam redovno i nesto sto redovno go pravam, precvetanite cvetovi redovno gi odstranuvam, bidejki ako ne se odstranuvaat, pogotovo ruzite ne cvetaat veke.
Кон врв
бреза Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај бреза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2007 во 17:10
Дали некој од вас одгледува цвеќиња,доколку ги одгледува нека каже кои видови ги има па да размануваме мислења и совети.
Бреза/Брезово
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2007 во 20:20
pa i jaqs bi primil nekoj sovek kako ljubitel na cvecinja
Кон врв
Dragonfly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragonfly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2006 во 18:52
I jas sum golem ljubitel na cvekina...
I vo plan mi e eden den da si imam svoja malecka staklena gradina, taka da Panter rado bi ja prifatila tvojata ponuda za soveti...Tongue
 
Live long and prosper!!!
Кон врв
panter Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2006 во 16:25
jas sum ljubitel na cekinja
imam moja staklena gradina i ako nekoj saka da razmenime iskustva okolu odgleduvanje neka mi se javi i toa e del od uspehot
sepak mi uspeaat  zboruvam za domasni sobni


Изменето од panter - 15.Октомври.2006 во 16:26
delfin
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2006 во 21:00
hej pa jas si imam malecki terndafili vo dvorot, sam si gi nasadiv i si gi odgleduvam ali ushte se malecki. a doma si imam edno cveke, sea nema cvet ali ima mnogu ubavi lisja, inace si go krstiv Kika, i ne go davam nikomuAngry.Big%20smile
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 22:24
Sakam cveke ama nemam vreme da go odgleduvam.Zatoa si kupiv veshtacko i odlicno mi uspeva    

Изменето од Julija - 11.Октомври.2006 во 22:25
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 20:54

                                                  Evil%20Smile

Кон врв
silvija Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај silvija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 20:47
дали сакате и дали имате цвеќиња?
 
некои балкони, тераси, дворови се прекрасни со многу убави цветови, зеленило...
 
кое ви е омилено цвеќе?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.