IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Сте патувале ли со авион?!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сте патувале ли со авион?!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 13>
Автор
Порака
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2008 во 23:37
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

газење%20од%20смеење а ти му наликуваше на... хмм оној... како се викаше де збунетост Colin Farrell? хехеДа, прекрасно патување...


pa ne zezaj...pluknat Colin Farell bese maliot uh
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2008 во 23:45
Ај не туку се срами сега... прекрасни бевте и двајцата таму кога ве видов седнати на скалите... големо%20гушкање
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2008 во 23:48
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Ај не туку се срами сега... прекрасни бевте и двајцата таму кога ве видов седнати на скалите... големо%20гушкање


skalite kaj hindu-hramot
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2008 во 23:50
Да, мислам дека беше таму среќа ама не сум баш најсигурна збунетост
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2008 во 23:48
jok!тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2008 во 23:58
NEE!!!
Кон врв
Pehcevec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pehcevec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 21:27
па да... патував неколку пати на релација Дизелдорф-Скопје
чувството е секогаш различно... некогаш тажно, некогаш весело, зависи какви ти се сопатниците и зависи од авионот... јас обично со Фокерите на Палер Македонија патував, одамна, и секогаш кога се враќавме навака, кога ќе кажеа Скопје, почнуваше некоја патриотска песна од страна на патниците... убаини...
Имала мајка две деца, едното го сакала многу, а другото го испратила да учи на електро...
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 00:30
Se natrupale godini,mnogu patuvanja so avion,no moram da priznam deka ne sum pomisluvala deka nesto strasno moze da se desi,bidejki i so avotomobil pa i peshki -ke ti padne saksija od nekoj balkon / a imashe i takov slucaj vo Skopje/ i kraj na prikaznata.E sega samata tema me natera da si razmislam deka so kola ako imas sreka moze da k*rtulish no so avion teshko/se sekavam na Vesna Vulik mi se cini se vikashe stjuardesata koja prezivea vo avionska nesreka ostana invalid no sepak ziva fala na gospod.Prvoto patuvanje beshe do Belgrad so edna mala trakatashka, pa potoa Saraevo,Zagreb,Minhen,London,pa Moskva,Erivan,Tbilisi i da ne gi redam.Prvoto prekuokeansko patuvanje mi beshe Nju Jork.Golem avion,za prv pat slushalki za muzika,film,postojano te sluzat so hrana i pijaloci,topli vlazni maramcinja.... ubavina.E koga go preletuvavme okeanot a soncevo vreme,sedev do prozorec i si pomisliv:grdosijava ako padne k*rtul nema,no istiot mig si velam deka pojdov na pat da uzivam ,da go vidam kipot na slobodata ,kulite bliznacki,plaza,zgradata na ON,parkot ,i do nego kukata na Dzon Lenon,negoviot del od parkot narecen park na jagotki muzejot metropoliten,vo central park da go gledam i slusam Pavaroti,Njujorskata filharmonija so Zubin Mehta ,Da odam na nekoja pretstava na Brodvej i. t .n . bidejki se mi bese isplanirano. Ne poglednav poveke niz prozorceto do koe sedev ,mislev samo na ubavite nesta koi ocekuvav da mi se slucuvaat tamu .Prekrasni spomeni nosam i den denes od toj cetiri mesecen prestoj.a potoa bez broj patuvanja so avion.Patuvajte i mislite na ubavite neshta a ne za stravot- pa site ste tuka mladi. A sega zadnive dve godini patuvanjeto so avion mi e bolno-taka beshe i pred nekoj den koga se vrativ od Turcija,imam problem so vozbushniot pritisok i uzasni bolki vo ush*te pri poletuvanje i sletuvanje ,bolki so solzi vo ocite no do narednoto patuvanje ke se zaboravi.Patuvajte i uzivajte i ne mislite sto ke bide ako bide?
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 20:21





Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 02:05
Originally posted by james dean james dean напиша:








prekrasno
Кон врв
Keri Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 22:53
Ah ne sum patuvala so avion, a tolku mnoguuuu sakam. Se nadevam slednava godina ke mi se ispolni zelbata da 'trknam' do Minhen!
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 01:12
Da i mnogu mi e vozbudlivo cuvstvoto.Super...среќа
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 08:35


Originally posted by super babicka super babicka напиша:


prekrasno



Ха... прекрасно е откога ќе ја допреш земјата...   Додека си таму горе, срцето не ти е баш на место...
Навистина не е ништ страшно.... но сепак... човек си вели... никогаш не се знае... Нам луѓето ни е местото овде на Земјата, а не горе во облаците...
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 21:12
Патував 4-5 пати, но како многу мал. Последен пат имав 5-6 години. Многу ми беше интересно. Од Скопје за Сплит стигнавем за 45 минути и ми дадоа стјуардесите и сокче. Татко ми ме тераше да ги замолам стјуардесите да ме однесат да ја видам пилотската кабина а мене ми беше срам

Сеуште се газам од смеење кога ќе ми текне на искуството на братучед ми при неговото прво авионско патување за САД(сега таму живее) како мал. Раскажуваше дека летале 10 часа а сето време:„Не ни дадоа ниту едно гомце да изедеме! „ раскажуваше со голема лутина. Бидејќи во тоа време(имав околу 8 години) на ТВ бев гледал како на патниците од New York до Honolulu им сервираат торти ја прашав мајка му како тоа они не јаделе торти, а таа одговори дека тоа е за богатите патници во прва класа.Па како мал, донесов заклучок: богатите дур летаат јадат торти, сиромашните(трета класа)ништо, а тие што се возат во втора класа белким добиваат едно гомце за ужинка.   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.