IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Гатање на карти или кафе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гатање на карти или кафе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
Автор
Порака
Afghanistanec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Afghanistanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 14:45

povelete , kafe i slatko vo mojata kuka sekogas se nudi na gostin , no ne znaci deka ke vi gledam , vi rekov - procitajte gi moite naptisi vo forumite

Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 14:59
Uf znaci treba da se pomacam da gi baram
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
Afghanistanec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Afghanistanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 15:33
nemora da gi baras Astra , nikoj ne go bara toa od tebe .Samo dadov odgovor na prasanjeto , a poentata so gledanjeto i baraneto na moite iskazi vo forumite objasnuva zosto ne sakam da gledam , no vo red. Vprocem jas gi procitav site tvoi forumi намигнување
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 15:38
Ok jas sakav da vidam sto imas pisuvano, no ne se snagjam bas najdobro na mnogubrojnive temi.
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
Afghanistanec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Afghanistanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 16:09
Ast vo edno tvoe izjavuvanje mi spomna deka si imala nekoi slicni iskustva kako i jas .Ke sakas da go spodelis toa so mene ? Blagodaram od napred
Afghanistanec
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 16:12
Izvini ne te razbrav, na sto mislis konkretno?
Toa se odnesuvase za ona sto go pisuvase na drugata tema za smrta i ragjanjeto, kade sto imas vekje odgovor. Ili pak za drugo se odnesuva?
http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=1907&PN=13

Изменето од Astra - 06.Март.2008 во 16:13
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 16:17
сега верувам само во Божји работи а таму не ми спаѓа гледањето на кафе.....не велам дека не верувам...особено откако гледав последен пат на кафе......на една девојка........лесна и земја. од тогаш не гледам.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 16:19
Afghanistanec, posto(veruvam) ti podobro gi znaes ovie raboti, mozes li da kazes kakov e stavot na islamot sprema gledanjeto na kafe? dali e dozvoleno ili ne? Ili pak ne pisuva nisto za toa?
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 16:29
Se gledame dur pieme kafe i si vikam : Kako li da ja nalegnam ?
Кон врв
Afghanistanec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Afghanistanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 17:22
Gledanje na kafe i site ostanati shejtanski raboti se zabraneti osven bajanjeto , chatenjeto i spremanjeto na mrtovec , no i toa se vrski od specijalno obuceni luge , od odjata i od odjinata etc. kako sto e proteruvanje na duhovi, vampiri , gledanje bajanje , magii -rasturanje magii etc
Кон врв
Afghanistanec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Afghanistanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 17:35
zbinet koga ke go prineses kafeto ke sednes do nea pa stani za da i prineses sladoled po moznost serviraj go vo kombinacija so banana no da deluva erostski znaes dve topcinja od strana bananata na sredina i megu topcinjata sipi topeno cokolado i koga ke go prineses na masa svrti ja bananata nakajnea i sopn se pravo vrz nea , ako saka ke i padne jasno i taa ke te prevrti ako ne jadi ja bananata
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 17:47
Mislis ke svati ?
Кон врв
Afghanistanec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Afghanistanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 18:09
pa ti navrti ja i temata okolu seks, na sto te potseka bananata , kao slucajno si ja serviral , pa koga ke sednes do nea , kako slucajno stavi i ja rakata odzadi , pa fati ja za uve kao da i gi vidis obetkite , ako ne nosi obetki kao da vidis dali i zarasnale dupcinjata na usite posto ne nosi , i taka nezno protrij i gi megu jagodtkite na prstite , pa kao sepni i nesto ama duvajkii vo uvoto , ke vidis ke nabrsne , pa zemi kao skokotni ja pod miski od dvete strani se dodeka ne se najdete eden sprema drug so facite i samo prodolzi , pocni da ja baknuvas i tvoja e ,
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 18:33
Cek, malku...ova ke mora poleka da go procitam...volku upatstva nema ni za upravuvanje so avion...   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,969 секунди.