IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Начини на препишување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Начини на препишување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 12>
Автор
Порака
boogey Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boogey Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 20:25
Originally posted by BisernA BisernA напиша:


Originally posted by boogey boogey напиша:

незнам дали некој претходно споменал али можам да ви гарантирам дека најубаво се препишува од мобилен а посебно за писмени лелеле растур
точно..... формулите сликани.... и демек пресметуваш..... задоволство исто и на дигитрон... на капакот... добро е ако се напишат формулите....... како и да е... мислам дека ова со формули препишување не е и баш препишување..... не посебно кога имаш 20 лекции со формули..... не можеш се да запамтиш среќапрепишување ама стварно препишување....... најнова мода... со слушалки... изненадување


ама ова со слушалките е најубаво за женски бидејки имате долга коса и не се гледаат каблите
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 20:35
Со слушалки ќе треба да се снима, па ова, па она и не е многу сигурно што ќе слушнеш на нив!
Кон врв
mina_d Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mina_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 22:03
Originally posted by BisernA BisernA напиша:


точно..... формулите сликани.... и демек пресметуваш..... задоволство исто и на дигитрон... на капакот... добро е ако се напишат формулите....... како и да е... мислам дека ова со формули препишување не е и баш препишување..... не посебно кога имаш 20 лекции со формули..... не можеш се да запамтиш среќапрепишување ама стварно препишување....... најнова мода... со слушалки... изненадување

тоа со слушалките....ич не е ново и непознато за професорите! верувај дека го знаат тоа! на факултет многумина беа опуштени и си препишуваа со слушалки...но и многумина беја фатени! во секој случај,јас пре би се одлучила за примитивното(ливчиња)

Изменето од mina_d - 28.Мај.2009 во 22:03
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!
Кон врв
boogey Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boogey Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 23:21
препишување со ливчиња буди лоши спомени затоа моб на маса и уживај
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 12:29
а да си научиш?  мислам дека е најдобра опција среќа
(не за друго, ме фатија на последното препишување црвенеење)
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 12:54
Какво учење какви глуспоти, ти ќе учиш, а озгора наставникот се повеќе ќе те испитува и испитува, а некому со малку знаење пак 5 ќе му стави и ќе те убедува дека петка и петка не е исто...
Смрт за основното образование!
Кон врв
boogey Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boogey Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 13:52
се ке направам само нема да учам
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 15:39
Originally posted by mina_d mina_d напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:


точно..... формулите сликани.... и демек пресметуваш..... задоволство исто и на дигитрон... на капакот... добро е ако се напишат формулите....... како и да е... мислам дека ова со формули препишување не е и баш препишување..... не посебно кога имаш 20 лекции со формули..... не можеш се да запамтиш среќапрепишување ама стварно препишување....... најнова мода... со слушалки... изненадување

тоа со слушалките....ич не е ново и непознато за професорите! верувај дека го знаат тоа! на факултет многумина беа опуштени и си препишуваа со слушалки...но и многумина беја фатени! во секој случај,јас пре би се одлучила за примитивното(ливчиња)



не се ни замарам со такво препишување...... голема%20насмевка доволни ми се формулите на дигитронот..... задоволство
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 18:25
Никогаш не сум препишувал ( не знам да препишувам јас ) освен на една писмена по географија во втора година. Сите отидоа да седат позади во последните клупи ( околу 15 души бевме тој час ) и таман кога сакав и јас другаров до мене не сакаше да оди па останавме во прва клупа да седиме. Професорката отиде и си седна во последната клупа со тие што отидоа да седат позади, а јас и другарот до мене слободно можевме и да си кажуваме и да препишуваме, професорката повеќе работа имаше позади и не надгледуваше многу напред.голема%20насмевка
А математика колку и да учев не успевав да сфатам, одвратен ми беше предметот и не го разбирав па другарот што седеше до мене секогаш ми поткажуваше, инаку тешко мене ќе беше. Среќа и професорот сфаќаше дека не можам да направам петка колку и да се трудев иако сите други ми беа петки и самиот ми ставаше пет поради трудот.
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 20:29
eheee sum prepisuvala mnogu vo sredno i osnovnoплазење
Кон врв
boogey Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boogey Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 20:32
денес си препишував као по навика
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 20:33
boogey i? samo pazi da ne te fatatплазењеголема%20насмевка
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 20:58
да ама само на математика..............
Затоа кога дојде ред да учам во прва година си научив за сите години што сум пропуштила...........
а начинот ми беше единствен и неповторлив
Правев ливче два-три прста во ширина колку што може дланка да покрие,долго беше во зависност од тестот,на двата краја ставав залепени кибритчиња и кога ќе го намотам листот на ќибритчињата на крај го врзував со конче......... добивав нешто како ваљак што се врти -секогаш успевав
Ливчето е многу мало,не се гледа,а внатре имаш се и што ти треба само си вртиш со краевите полека со прстите и решен проблем
Може некој да проба од ученициве
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 20:59
a zamislete tuka da ima nastavnici i da ve citaatплазењеsamo neznaat deka bas nivnite ucenici ova go praatизненадувањеголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.